Τέλος το τραίνο για Πόλη

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πράγματι, είναι χάρισμα να πάρει κάποιος μια επιχείρηση που χάνει 1 δις ευρώ το χρόνο. Μόνο που δεν ξέρω ποιος χαρίζει σε ποιόν.
Καλή χρονιά taver!Είσαι αρκετά έξυπνος για να λες τέτοιες εξυπνάδες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλή χρονιά κι από εμένα στον Taver,χωρίς περαιτέρω σχόλιο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.500
Likes
29.142
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και σε σένα maltakias, και σε σένα. Επίσης χωρίς κανένα σχόλιο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.500
Likes
29.142
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλή χρονιά taver!Είσαι αρκετά έξυπνος για να λες τέτοιες εξυπνάδες.
Για να είμαι σαφής:
- Είναι καλύτερο το καθόλου τρένο, από το τρένο που στοιχίζει στο φορολογούμενο 1 δις ευρώ το χρόνο.
- Είναι καλύτερο το ιδιωτικό τρένο (υπό προϋποθέσεις που θα διασφαλίσουν ανοικτή αγορά) από το καθόλου τρένο. Η εναλλακτική των ΚΤΕΛ (άλλη μια αγορά που πρέπει να απελευθερωθεί) υπάρχει πάντοτε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλή χρονιά κι από εμένα στον Taver,χωρίς περαιτέρω σχόλιο.
Και σε σένα maltakias, και σε σένα. Επίσης χωρίς κανένα σχόλιο.


Απορια: οταν δινετε ευχες καπου κανετε και σχολια; Κι αν ναι τι ειδους; Τυπου: "Καλη χρονια να 'χεις. Υγεια, ευτυχια, οικογενιακη γαληνη. Αλλα το μαλλι αλλαξε το χρωμα, αυτο δεν σε κολακευει καθολου και σε συνδιασμο με τα πολλα σπυρια που εχεις στο προσωπο σε μεγαλωνει τουλαχιστον 10 χρονια. Οχι δηλαδη πως δεν εισαι μεγαλη. Γρια και ασχημη εισαι και κακια...". Καπως ετσι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.415
Likes
14.391
Για να είμαι σαφής:
- Είναι καλύτερο το καθόλου τρένο, από το τρένο που στοιχίζει στο φορολογούμενο 1 δις ευρώ το χρόνο.
- Είναι καλύτερο το ιδιωτικό τρένο (υπό προϋποθέσεις που θα διασφαλίσουν ανοικτή αγορά) από το καθόλου τρένο. Η εναλλακτική των ΚΤΕΛ (άλλη μια αγορά που πρέπει να απελευθερωθεί) υπάρχει πάντοτε.

Νομίζω οτι η αγορά των ΚΤΕΛ έπρεπε ηδη να ειχε ανοίξει βάσει οδηγιών Ε.Ε.Και ηδη μας βάζουν πρόστιμα(σαν τις χωματερές) μόνο που περνάνε στά "ψιλά".Φαίνεται οτι οι ιδιοκτήτες των τουριστικών λεωφορείων δεν μπορούν να πιέσουν αρκετά..

Κάλή Χρονιά σέ όλους:xmas_confused:
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
ρε Μπουτάρη, Ψωμιάδη,,,
ζητήστε καμιά συνάντηση με κανέναν αρμόδιο από easyjet και ryanair, συζητείστε και βρείτε να να ταξιδεύουμε με τιμές των 10 και 20Ε στην Πόλη,
τώρα που ο ΟΣΕ μας λέει Κωνσταντινούπολη γιοκ :xmas_cheesygrin:
Δυστυχως πολλοι αυτοι που δε θελουν τις λατρεμενες στη χωρα μας. Τα οφελη λενε ειναι μικροτερα απο τις απωλειες, θα φευγουν λενε οι ελληνες προς το εξωτερικο και θα ζημιωθει ...ο εσωτερικος τουρισμος! Οποτε, Χαλκιδικη και παλι Χαλκιδικη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δυστυχως πολλοι αυτοι που δε θελουν τις λατρεμενες στη χωρα μας. Τα οφελη λενε ειναι μικροτερα απο τις απωλειες, θα φευγουν λενε οι ελληνες προς το εξωτερικο και θα ζημιωθει ...ο εσωτερικος τουρισμος! Οποτε, Χαλκιδικη και παλι Χαλκιδικη...
Αυτα προφανως ειναι δικα σου συμπερασματα... καλη χρονια και σε ' σενα!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είδες που βρήκες τη χρήση της "καλής χρονιάς" κι από μόνος σου;

Άντε καλή χρονιά σε όλους!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Απορια: οταν δινετε ευχες καπου κανετε και σχολια;
Όχι. Η ευχή είναι ευχή και το σχόλιο, σχόλιο. Απλά μπαίνουν μαζί στο ίδιο πόστ γιατί η ευχή από μόνη της θα ήταν off-topic. Εξαίρεση αποτελεί το επόμενο πόστ μου, στο οποίο η ευχή είναι on-topic.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.361
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom