Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Μεγάλη νίκη του Τσιτσιπά με ανατροπή επί του Τζόκοβιτς στη Σανγκάη (ΑΤP masters 1000).
Στα δύο τελευταία τουρνουά ξαναβρήκε την αυτοπεποίθηση και την αυτοκυριαρχί του.

EDIT: Είναι η πρώτη του νικη επί Νο 1 της κατάταξης.
Στον ημιτελικό θα παίξει με τον "παλιόφιλο" και κακό του δαίμονα Μεντβεντεφ
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Μεγαλύτερο επίτευγμα όμως η πρόκριση του στα finals του Λονδίνου, το Νοέμβρη.
Ευκαιρία για ταξιδάκι προς τα εκεί όπου θα παίξουν οι 8 καλύτεροι τενίστες του κόσμου, κάτι σαν final 4(8)
http://www.tennisnews.gr/world-tennis/atp-news/35734-tsitsipas-atp-finals
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Γιατί βρε @Yorgos .
Έχει ανέβει πολύ στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν. Κάνει εκπληκτική εβδομάδα.
Κέρδισε καθαρά 2 0 Ζβερεφ Μεντβέντεφ και Φέντερερ χάνοντας μόνο στις λεπτομέρειες από τον Ναδάλ σε έναν αγώνα που κατέβασε ταχύτητα στο τέλος όπως είπε και ο ίδιος.
Γενικώς νομίζω έχει φόντα για πολύ υψηλά και είναι γενικά συμπαθής εκτός από κάποιες λάθος αναφορές στα social.
Έχει πάρει ήδη 800 πόντους.

Στην αρχη της Νέας σεζόν θα δυσκολευτεί λογικά καθώς έχει να υπερασπιστεί πολλούς πόντους και δη τον τελικό της Αυστραλίας.

Εσύ γιατί είσαι hater;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
IMG_20191116_184620_355.jpg
Τσιτσιπάς... 5 αστέρων απόψε και όλη τη βδομάδα στο Λονδίνο.

Ακόμη έχει δρόμο πολύ μπροστά του, βλ αντιπαραδειγμα Ντιμιτροφ, αλλά είναι σε πολύ καλό δρόμο.
@Yorgos να υποθέσω λατρεύεις Μεντβεντεφ εεε η Ζβερεφ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μου τη σπάνε οι δηλώσεις του, τα βρισιδια στους διαιτητές, τα πόδια του, το ψηλό σορτς σπασικλε, η fake μετριοφροσύνη και γενικώς δεν έχει το class που επιβάλλει το άθλημα, μπασκλασαρια millenial σε συσκευασία σοσιαλ μύδια. Πώς λέμε άνθρωπος Φεντερερ; Ε καμία σχέση.

Επίσης με εκνευρίζουν και οι Έλληνες στην κερκίδα με κραυγές "Η ταν η επί τας " και "μη μασάς Στέφανε ", "τον έχεις μαμησει " και άλλα τέτοια Ελληνικά. Οπότε χάνει, χαίρομαι.

Ούτε οι Ρώσοι μου είναι τόσο συμπαθείς. Συμπαθής είναι ο Ρότζερ, ο Νολε, κι ο Παγδατής συμπαθής ήταν. Ο Ναδάλ θλιβερά βαρετός, παρότι παικταράς, είναι τόσο επαναληπτικός, ακόμη και στο πότε θα ξυσει το βρακί του.

Μου είναι πολύ συμπαθής ο Ντελ Ποτρο όμως.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Σχεδόν ολα αυτά που περιγραφεις ισχύουν και για το Νόλε, για πολλούς hater του,
Ο δικός μας είναι κ νέο παιδί ακόμη, οπότε έχει αρκετά άλλοθι.
Πάντως ο δικός μας έχει τεράστιες συμπάθειες και εκτός συνόρων και λόγω προσωπικοτητας που διαθέτει.
Σε ότι αφορά τις υπερβολές της κερκίδας, δεν φταίει σε κάτι το παλικάρι μας. Τι να κάνει, να χάνει για να το βουλώνουν αναγκαστικά;
Πέφτω από τα συννεφα για τον Ντελπο... Τέτοιος αγαθός γίγαντας πουθενά αλλού, είναι και λατινοαμερικάνος
Συμπαθής σε όλο τον ντουνιά και μεταξύ όλων των pro.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Μην ξεχνάς ότι ακόμη είναι πολύ μικρός. Τα social τα έκλεισε, τα νεύρα του τα έχει περιορίσει και εν τέλει είναι πολύ πιο συμπαθής από Τιμ Ζβερεφ και Μεντβέντεφ που είναι τα άλλα ανερχόμενα αστέρια.
Όσο για τους Έλληνες στην κερκίδα δε φταίει αυτός.
Και σε σκάκι να πάνε θα φωνάζουν τον έχεις κι αλλά ώρα Και

Μακάρι να κερδίσει και αύριο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχεις κάτι προσωπικό μαζί του;προς τι τόσο μίσος;
Προσωπικό, τίποτε, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο. Αλλά από τα μισογυνικα ποστ μέχρι τα μπινελίκια, δε μου είναι συμπαθής, κανένα μίσος, δεν έχω μισήσει κανέναν άνθρωπο στη ζωή μου. Απλή αντιπάθεια σε ένα δημόσιο πρόσωπο, εσύ συμπαθείς όλα τα δημόσια πρόσωπα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πέφτω από τα συννεφα για τον Ντελπο... Τέτοιος αγαθός γίγαντας πουθενά αλλού,
Ε και γιατί πέφτεις από τα σύννεφα; Αφού κι εγώ συμπαθή είπα ότι τον βρίσκω, πολύ σεμνός αθλητής.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Προσωπικό, τίποτε, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο. Αλλά από τα μισογυνικα ποστ μέχρι τα μπινελίκια, δε μου είναι συμπαθής, κανένα μίσος, δεν έχω μισήσει κανέναν άνθρωπο στη ζωή μου. Απλή αντιπάθεια σε ένα δημόσιο πρόσωπο, εσύ συμπαθείς όλα τα δημόσια πρόσωπα;
Το ότι χαίρεσαι κάθε φορά που χάνει εμένα μόνο μίσος μου βγάζει ως συναίσθημα ..τώρα μπινελικια και νεύρα όταν δεν τους βγάινει το παιχνίδι βγάζουν οι περισσότεροι ακόμα και ο Federer .. στο επίπεδο που παίζει και αναλογικά με την ηλικία του μόνο μπασκλασαρια δε μου βγάζει.. αντιθέτως...προσωπικά μόνο περήφανη μπορώ να αισθάνομαι!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.700
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom