Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ότι χαίρεσαι κάθε φορά που χάνει εμένα μόνο μίσος μου βγάζει ως συναίσθημα ..τώρα μπινελικια και νεύρα όταν δεν τους βγάινει το παιχνίδι βγάζουν οι περισσότεροι ακόμα και ο Federer .. στο επίπεδο που παίζει και αναλογικά με την ηλικία του μόνο μπασκλασαρια δε μου βγάζει.. αντιθέτως...προσωπικά μόνο περήφανη μπορώ να αισθάνομαι!!
Αθλητισμός είναι: παίζουν δύο άνθρωποι, θες να κερδίσει αυτός που συμπαθείς η να χάσει αυτός που αντιπαθείς, τι σχέση έχει το μισος; Άλλο ορισμό του μίσους έχουμε μου φαίνεται...

Περήφανος δεν αισθάνομαι για τον άνθρωπο, δεν έχω κάνει κάτι για να αξίζω κομμάτι της επιτυχίας του. Ούτε ντρέπομαι όταν χάνει βέβαια.

Το Φέντερερ δεν τον έχω δει ποτέ να βρίζει διαιτητή και μάλιστα σε άλλη γλώσσα, νομίζοντας κουτοπονηριστικα κι ελληνικά όρισε ολόκληρη Μελβούρνη δε θα βρίσκεται κανείς να καταλαβαίνει τη γλώσσα. Μπορεί και να το έχει κάνει κι ο Φέντερερ, δεν ξέρω, δεν έχω δει και όλους του τους αγώνες.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με ποιον παίζει αύριο;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κοίτα προφανώς τον αντιπαθείς "θανασιμα" που λένε.
Το να σε αφήνουν αδιάφορο οι επιτυχίες του οκ αλλά το να χαίρεσαι τις ήττες ενός συμπατριώτη σου σε ατομικό άθλημα ακούγεται κάπως.

Και μην αρχίσουμε τις αναλύσεις ότι δεν εκπροσωπεί την Ελλάδα αλλά τον εαυτό του κλπ.
Anyway γούστα είναι αυτά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
@Yorgos :Πάρε λίγο θυμωμένο και αγριεμενο Φεντερερ.
Ο ίδιος έχει παραδεχθεί ότι στα νιάτα του κυρίως η συμπεριφορα του είχε θεματακια. Μετά, με τα χρόνια το διόρθωσε αρκετα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κοίτα προφανώς τον αντιπαθείς "θανασιμα" που λένε.
Το να σε αφήνουν αδιάφορο οι επιτυχίες του οκ αλλά το να χαίρεσαι τις ήττες ενός συμπατριώτη σου σε ατομικό άθλημα ακούγεται κάπως.

Και μην αρχίσουμε τις αναλύσεις ότι δεν εκπροσωπεί την Ελλάδα αλλά τον εαυτό του κλπ.
Anyway γούστα είναι αυτά.
Το ότι είναι συμπατριώτης μου δε με αφορά, ούτε είναι κριτήριο. Κι ο Πασσαρης συμπατριώτης μου είναι, τι να κάνω, να τον στηρίζω; Ούτε είμαι από αυτούς που στηρίζουν τις ελληνικές ομάδες επειδή είναι ελληνικές, αν μου αρέσει περισσότερο η άλλη ομάδα, στηρίζω την άλλη. Το αντιθετο μου φαινεται λογικη "μα εχει αθηναϊκές πινακιδες". Για παράδειγμα το ελληνικό ποδόσφαιρο θα ήθελα να έχει όσο δυνατό λιγότερες επιτυχίες , έτσι πέφτει περισσότερο βάρος στο μπάσκετ, κι ως εκ τούτου μου αρέσει όταν χάνουν η ελληνική εθνική ομάδα και όλοι οι σύλλογοι. Στο μπάσκετ είμαι Παναθηναϊκός και στο ποδόσφαιρο αντιΠαναθηναικος για τον ίδιο λόγο.

Ο πιο αντιπαθής αθλητής για μένα είναι ο Φλοιντ Μειγουεδερ, δεν έχει να κάνει κάτι με την εθνικότητα του, ο πιο συμπαθής μου είναι ο Καουαι Λεοναρντ που είναι συμπατριώτης του. Γενικώς το θέμα της εθνικότητας δε με αφορά, δε θα υποστηρίξω κάποιον επειδή το διαβατήριό του έχει την ίδια λέξη απέξω με το δικό μου.

Δεν ήμουν στα πλέι οφ με τους Μπακς και σχολιαστηκα. Όσο κι αν ως άνθρωπος ο Αντετοκουμπο μου είναι πολύ συμπαθής, το μπάσκετ που πρεσβεύει δεν το βρίσκω πιο θελκτικό από άλλων, ούτε θα τον ψήφιζα ως MVP, ακόμη λιγότερο θα λάμβανα υπόψη την εθνικότητά του.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos :Πάρε λίγο θυμωμένο και αγριεμενο Φεντερερ.
Ο ίδιος έχει παραδεχθεί ότι στα νιάτα του κυρίως η συμπεριφορα του είχε θεματακια. Μετά, με τα χρόνια το διόρθωσε αρκετα
Θα το δω στην πρώτη ευκαιρία, σε ευχαριστώ!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Διπλό ποστ
 
Last edited:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το ότι είναι συμπατριώτης μου δε με αφορά, ούτε είναι κριτήριο. Κι ο Πασσαρης συμπατριώτης μου είναι, τι να κάνω, να τον στηρίζω; Ούτε είμαι από αυτούς που στηρίζουν τις ελληνικές ομάδες επειδή είναι ελληνικές, αν μου αρέσει περισσότερο η άλλη ομάδα, στηρίζω την άλλη. Το αντιθετο μου φαινεται λογικη "μα εχει αθηναϊκές πινακιδες". Για παράδειγμα το ελληνικό ποδόσφαιρο θα ήθελα να έχει όσο δυνατό λιγότερες επιτυχίες , έτσι πέφτει περισσότερο βάρος στο μπάσκετ, κι ως εκ τούτου μου αρέσει όταν χάνουν η ελληνική εθνική ομάδα και όλοι οι σύλλογοι. Στο μπάσκετ είμαι Παναθηναϊκός και στο ποδόσφαιρο αντιΠαναθηναικος για τον ίδιο λόγο.

Ο πιο αντιπαθής αθλητής για μένα είναι ο Φλοιντ Μειγουεδερ, δεν έχει να κάνει κάτι με την εθνικότητα του, ο πιο συμπαθής μου είναι ο Καουαι Λεοναρντ που είναι συμπατριώτης του. Γενικώς το θέμα της εθνικότητας δε με αφορά, δε θα υποστηρίξω κάποιον επειδή το διαβατήριό του έχει την ίδια λέξη απέξω με το δικό μου.

Δεν ήμουν στα πλέι οφ με τους Μπακς και σχολιαστηκα. Όσο κι αν ως άνθρωπος ο Αντετοκουμπο μου είναι πολύ συμπαθής, το μπάσκετ που πρεσβεύει δεν το βρίσκω πιο θελκτικό από άλλων, ούτε θα τον ψήφιζα ως MVP, ακόμη λιγότερο θα λάμβανα υπόψη την εθνικότητά του.
Μάλλον δε διάβασες προσεκτικά το ποστ μου.
Είπα ότι μιλάμε για ατομικό άθλημα.
Είπα ότι δεν εκπροσωπεί την Ελλάδα.
Και δεν είναι υποχρεωτικό να τον στηρίζεις.
Αλλά μου φαίνεται περίεργο που χαίρεσαι κιολας όταν χάνει.
Να σε αφήνει αδιάφορο είπα μου ακούγεται νορμάλ.

Δες λίγο το βίντεο. Ο Φέντερερ σπάει ρακέτα λέει fuck off λέει σκάστε στο κοινό τσακώνεται με διαιτητές και αλλά.
Γενικά το τένις είναι παιχνίδι πνευματικής συγκέντρωσης οπότε λίγο πολύ όλοι ξεφευγουν
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μάλλον δε διάβασες προσεκτικά το ποστ μου.
Είπα ότι μιλάμε για ατομικό άθλημα.
Είπα ότι δεν εκπροσωπεί την Ελλάδα.
Και δεν είναι υποχρεωτικό να τον στηρίζεις.
Αλλά μου φαίνεται περίεργο που χαίρεσαι κιολας όταν χάνει.
Να σε αφήνει αδιάφορο είπα μου ακούγεται νορμάλ.
Και την Ελλάδα να εκπροσωπούσε, πάλι δε με αφορά, δε στηρίζω κάποιον λόγω της εθνικότητας του, σου έδωσα το παράδειγμα της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, που υποτίθεται ότι εκπροσωπεί και τη χωρα. Δεν μου αρέσει ο εθνικισμός στον αθλητισμό.

Λογικό μου φαίνεται σε ένα αγώνισμα να χαίρεσαι όταν χάνει αυτός που θες να χάσει και να μη χαίρεσαι όταν χάνει αυτός που θέλεις να κερδίσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.338
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom