Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Μου αρέσει που η υπόθεση του κρίθηκε από δύο μάλιστα επιτροπές για να του χορηγηθεί η ιατρική εξαίρεση. Μάλλον fake μέλη είχαν αυτές οι επιτροπές.
Ο αθλητής είναι λογικό με κάθε τρόπο να θέλει να παίξει στο τουρνουά για να το κερδίσει και να φτάσει στα 21 γκραν σλαμ.
Kαλά.... αν ήθελε να παίξει και να το κερδίσει με κάθε τρόπο, θα έκανε και κανά εμβόλιο. Που στη τελική το χουν κάνει και μερικά δισεκατομμύρια άνθρωποι ακόμα. Περισσότερο σα δικαιολογία να μην αγωνιστεί μοιάζει όλο αυτό..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Και το αστείο σε όλες αυτές τις περιπτώσεις είναι, το ότι αν δεν εμβολιάζεσαι για "ιατρικούς λόγους"..., σημαίνει ότι είσαι τόσο ευπαθής.., που θα έπρεπε (εν μέσω πανδημίας μάλιστα) να είσαι όλη μέρα καραντίνα μόνος σου..όχι να αγωνίζεσαι παρουσία θεατών, να ταξιδεύεις κλπ..
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Διάβασα ότι έκοψαν αθλήτρια που έχει εμβολιαστεί με Σπούτνικ γιατί δεν το αναγνωρίζουν, ισχύει;
Κατά τ' άλλα πολύ επιθετικότητα ρε παιδιά. "Ψεκασμένοι", "ο ηλίθιος που χτυπά το μπαλάκι"...
Δεν καίγομαι για τον Τζόκοβιτς, αλλά είναι μεγάλος τενίστας και άνθρωπος που έχει κάνει έργο στην πατρίδα του οπότε μάλλον θετική γνώμη έχω για αυτόν.
Για τα εμβόλια κ.λπ. ο καιρός θα δείξει τι παίζει. Προσωπικά μου αρέσουν οι διαψεύσεις, πιστεύω ότι είναι αυτές που σε πάνε μπροστά στη ζωή οπότε θα χαρώ να διαψευστώ σε αυτά που τώρα πιστεύω.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.796
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ο ηλίθιος που χτυπάει το μπαλάκι
έκλαψα!!

Μπα δεν ευθύνεται μόνο αυτός για το ποσοστό των ανεμβολίαστων στην περιοχή, είναι γενικότερο το χάλι στα Βαλκάνια....Οι δε Σέρβοι πανταχόθεν διέπονται από μουλαρίσιο πείσμα και όπως πολύ ωραία έγραψε η @fenia42 κάπου αλλού, you can take the boy out of the Balkans but you can't take the Balkans out of the boy ή κάπως έτσι....αλλά πόσο δίκιο έχει!

Για τα της Αυστραλίας προφανώς τα ξέρεις και τα καταννοείς καλύτερα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μάλλον αστειεύεσαι. Επιθετικότητα; Σου θυμίζω ότι αυτός ο τύπος ακριβώς λογω της τεράστιας δημοφιλιας του επειδή ξέρει να χτυπάει ένα μπαλάκι, έχει επιρροή σε εκατομμύρια κόσμου. Έχει κάνει ήδη τεράστια ζημιά με όλες τις ανοησίες του περί εμβολίων, και όλοι οι αντιεμβολιαστες, συνομωσιολογοι κάθε είδους, "πολέμιοι της ελευθερίας κόντρα στη νέα τάξη πραγμάτων" και κάθε λογής ούγκανοι έχουν πάρει θάρρος και επιπλέον βήμα από τις δικές του ενέργειες.

Αλλά είμαστε "επιθετικοί" εμείς επειδή τον λέμε καραγκιόζη...

Το ότι έχει κάνει σημαντικό έργο στη Σερβία το ξέρω από πρώτο χέρι αφού ο γραφίστας που μας έφτιαχνε τα γραφικά για το φόρουμ είναι Σέρβος και φίλος του. Αυτός ήταν και ο λόγος που τον συμπαθούσα παρά τις ανοησίες με τα εμβόλια. Αλλά στην εποχή covid και μετά έχει κάνει τόσο κακό με τη στάση του σε τόσα επίπεδα που δε μπορώ με τίποτα να του δώσω συγχωροχαρτι.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Και καραγκιόζης. Καμιά επιθετικότητα😂. Εντάξει παιδιά, το κόβω, παραλίγο να γίνω κι εγώ επιθετική και θα έγραφα πως δεν είμαι επιθετική. Και για να μη βγούμε off topic και κλείσει και αυτό το τόπικ. Keep going... όπως σας αρέσει.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μάλλον αστειεύεσαι. Επιθετικότητα; Σου θυμίζω ότι αυτός ο τύπος ακριβώς λογω της τεράστιας δημοφιλιας του επειδή ξέρει να χτυπάει ένα μπαλάκι, έχει επιρροή σε εκατομμύρια κόσμου. Έχει κάνει ήδη τεράστια ζημιά με όλες τις ανοησίες του περί εμβολίων, και όλοι οι αντιεμβολιαστες, συνομωσιολογοι κάθε είδους, "πολέμιοι της ελευθερίας κόντρα στη νέα τάξη πραγμάτων" και κάθε λογής ούγκανοι έχουν πάρει θάρρος και επιπλέον βήμα από τις δικές του ενέργειες.

Αλλά είμαστε "επιθετικοί" εμείς επειδή τον λέμε καραγκιόζη...

Το ότι έχει κάνει σημαντικό έργο στη Σερβία το ξέρω από πρώτο χέρι αφού ο γραφίστας που μας έφτιαχνε τα γραφικά για το φόρουμ είναι Σέρβος και φίλος του. Αυτός ήταν και ο λόγος που τον συμπαθούσα παρά τις ανοησίες με τα εμβόλια. Αλλά στην εποχή covid και μετά έχει κάνει τόσο κακό με τη στάση του σε τόσα επίπεδα που δε μπορώ με τίποτα να του δώσω συγχωροχαρτι.
Είσαι πολύ εμπαθής και δυστυχώς δεν το έχεις καταλάβει.
Το να το λεγε ο Κύργιος αυτό, περί ηλιθιου που χτυπάει το μπαλάκι, θα το καταλάβαινα. Αν και τοποθετήθηκε επί του θέματος χωρίς τέτοιους προσβλητικους χαρακτηρισμούς.
Κρίμα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αφού τα ξέρει καλύτερα ας μας διαφωτίσει πως δύο ανεξάρτητες επιτροπές του χορήγησαν ιατρική εξαίρεση ενώ θα έπρεπε να του την αρνηθούν με αποτέλεσμα να μην ξεκινήσει καν το αεροπορικό ταξίδι για Αυστραλία.
έκλαψα!!

Μπα δεν ευθύνεται μόνο αυτός για το ποσοστό των ανεμβολίαστων στην περιοχή, είναι γενικότερο το χάλι στα Βαλκάνια....Οι δε Σέρβοι πανταχόθεν διέπονται από μουλαρίσιο πείσμα και όπως πολύ ωραία έγραψε η @fenia42 κάπου αλλού, you can take the boy out of the Balkans but you can't take the Balkans out of the boy ή κάπως έτσι....αλλά πόσο δίκιο έχει!

Για τα της Αυστραλίας προφανώς τα ξέρεις και τα καταννοείς καλύτερα...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.796
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αφού τα ξέρει καλύτερα ας μας διαφωτίσει
Αυτό δεν έγραψε; Πως ναι μεν υπήρχε η πρόσκληση αλλά κατά την άφιξη αποδικνύεται αν έχει τα απαραίτητα δικαιολογητικά.
Τώρα επειδή είναι πολλά τα λεφτά Άρη, το τι παιχνίδια παίχτηκαν εκατέρωθεν ποιός μπορεί να τα γνωρίζει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι εξαγρίωσε το κοινό μιας χώρας που υπομένει το σκληρότερο ίσως λοκντάουν σε χώρα με μη ολοκληρωτικό καθεστώς και έστειλε στα κάγκελα τους καλτιλοβαλκάνιους που έχουν σημαία το Νόβακ και τον τσαμπουκά του.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Για μενα υπαρχουν δυο δεδομενα

- Ο Τζοκοβιτς ειναι ψεκ αντιεμβολιαστης και οχι μονο αυτο, αλλα ηθελε και να το διαφημισει στους φαν τους οτι αυτος παροτι ανεμβολιαστος θα παιξει γιατι ειναι ο Τζοκοβιτς. Μονος του τα σκατωσε, εγω θεωρω οτι αν δεν ειχε κανει ουτε post ουτε ανακοινωση μετα την "αδεια" που πηρε δε θα γινοτανε τιποτα.

- Η Αυστραλια εχει
1) ενα φετιχ με δρακοντειους ελεγχους συνορων και αυστηροτητα σε βιζες κλπ. και το ειχε και πριν τον Covid, απλα 10πλασιαστηκε τωρα. Για οσους ειμαστε συνηθισμενοι σε μετακινησεις εντος ΕΕ, φαινεται παρανοϊκο το οτι οι Αυστραλοι πρακτικα εχουν καμαρι το να αυτοαπομωνονται απ τον κοσμο και να κανουν τη ζωη δυσκολη οποιου θελει να ερθει εκει.
2) εκλογες μεσα στη χρονια, στις οποιες δεν ειναι σιγουρη η επανεκλογη του Μορισον. Μετα την κατακραυγη οτι ο Τζοκοβιτς τυγχανει ειδικης μεταχειρισης, αποφασισε να κανει πισω αρον αρον και να το γυρισει σε PR campaign οτι "στην Αυστραλια υπαρχουν νομοι και ειμαστε ολοι ισοι εναντι του νομου". Αμα δεν τον θελανε, εξ αρχης δεν επρεπε να του δοθει ουτε αδεια συμμετοχης ουτε κυβερνησεις Βικτορια και Tennis Australia και δεν ξερω γω τι, ειναι αστεια αυτα τα πραματα.

Δεν ειναι either/or η φαση, ισχυουν και τα δυο. Το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης προφανως και βαραινει τον Τζοκοβιτς και τις ψεκασμενες ιδεες του, αλλα εμενα προσωπικα μου κακοφαινεται και οτι η Αυστραλια εχει στησει ενα σοου πανω σε αυτο. Ομολογω οτι δεν ειμαι αντικειμενικος γιατι εξ αρχης μου κακοφαινοταν η αυτοαπομονωση και τα δρακοντεια μετρα της Αυστραλιας, η οποια απεσυρε και τις εθνικες ομαδες της απο προκριατικα ποδοσφαιρου μπασκετ, ακυρωνε αγωνες F1 κλπ. επι 1.5 χρονο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Καλά η ποιότητα των αντιδράσεων στη Σερβία από μαμά και μπαμπά είναι για γέλια και για κλάματα. Δεν το συζητώ.
Αλλά άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.
Βουτηρο η κατάσταση στο ψωμί των Fedal που θα δουν τον Σέρβο να μην παίρνει το 21ο.

Sorry Mr. Djokovic, he have here a problem
Screenshot_20220107_101708.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom