Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

drDorothy

Member
Μηνύματα
121
Likes
1.031
Είσαι πολύ εμπαθής και δυστυχώς δεν το έχεις καταλάβει.
Το να το λεγε ο Κύργιος αυτό, περί ηλιθιου που χτυπάει το μπαλάκι, θα το καταλάβαινα. Αν και τοποθετήθηκε επί του θέματος χωρίς τέτοιους προσβλητικους χαρακτηρισμούς.
Κρίμα.
Τοποθετήθηκε ο θεουλης Rafa Nadal ωραιοτατα:


Nadal said that he believes “in what the people who know about medicine say, and if the people say we need to get vaccinated, we need to get the vaccine,” before pointedly adding, “If you do this, you don’t have any problem to play here.”

"He made his own decisions, and everybody is free to take their own decisions, but then there are some consequences,"

“If you are vaccinated, you can play in the Australian Open and everywhere,” he added.


Τόσο απλά, 1+1=2.

 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά η ποιότητα των αντιδράσεων στη Σερβία από μαμά και μπαμπά είναι για γέλια και για κλάματα. Δεν το συζητώ.
Αλλά άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.
Βουτηρο η κατάσταση στο ψωμί των Fedal που θα δουν τον Σέρβο να μην παίρνει το 21ο.

Sorry Mr. Djokovic, he have here a problem
View attachment 384432
Κάτσε να δούμε όλα ανοιχτά είναι ακόμα, υπάρχει η πιθανότητα να πάρει προσωρινά άδεια όσο εκκρεμεί η έφεσή του.

Αν και έτσι όπως έχει φερθεί, το κοινό όπως είπα θα ειναι τόσο εχθρικό στη Μελβούρνη που θεωρώ απίθανο να μην υπάρξουν προβλήματα διεξαγωγής στους αγώνες του.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
884
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
πλάκα πλάκα, τον Τζοκοβιτς γενικα δεν τον παει το κοινό στους αγωνες.. τωρα αν τελικα παρει μερος στο australian open, θα γινετε χαμος σε καθε αγώνα του!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τοποθετήθηκε ο θεουλης Rafa Nadal ωραιοτατα:


Nadal said that he believes “in what the people who know about medicine say, and if the people say we need to get vaccinated, we need to get the vaccine,” before pointedly adding, “If you do this, you don’t have any problem to play here.”

"He made his own decisions, and everybody is free to take their own decisions, but then there are some consequences,"

“If you are vaccinated, you can play in the Australian Open and everywhere,” he added.


Τόσο απλά, 1+1=2.

Εξαιρετική τοποθέτηση, χωρίς να κρυφτεί πίσω από ασάφειες.

Εγώ πάλι είμαι σε mood να πάρω αεροπλάνο για τη Μελβούρνη και να πάω να παίξω ξύλο με τους Σέρβους χούλιγκαν που σίγουρα θα κάνουν φασαρίες στο open :haha:
 

spyros91

Member
Μηνύματα
884
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Διάβασα ότι έκοψαν αθλήτρια που έχει εμβολιαστεί με Σπούτνικ γιατί δεν το αναγνωρίζουν, ισχύει;
Κατά τ' άλλα πολύ επιθετικότητα ρε παιδιά. "Ψεκασμένοι", "ο ηλίθιος που χτυπά το μπαλάκι"...
Δεν καίγομαι για τον Τζόκοβιτς, αλλά είναι μεγάλος τενίστας και άνθρωπος που έχει κάνει έργο στην πατρίδα του οπότε μάλλον θετική γνώμη έχω για αυτόν.
Για τα εμβόλια κ.λπ. ο καιρός θα δείξει τι παίζει. Προσωπικά μου αρέσουν οι διαψεύσεις, πιστεύω ότι είναι αυτές που σε πάνε μπροστά στη ζωή οπότε θα χαρώ να διαψευστώ σε αυτά που τώρα πιστεύω.
ισχύει , έκοψαν την Βικλιάντσεβα (προκριματικό γυρο) .. εκανε εμβολιο το οποιο δεν αναγνωρίζεται απο την εκεί κυβερνηση!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Για εμένα άλλο θέμα ο ανεμβολιαστος Τζόκοβιτς και πόσο επηρεάζει τον κόσμο, κακώς φυσικά και άλλο θέμα η κυβέρνηση της Αυστραλίας ή ξέρω γω εκείνη της Βικτόρια που του επέτρεψαν να πάει

Ο Τζόκοβιτς ναι λάθος που δεν έκανε το εμβόλιο και λάθος που επικοινωνιακά έκανε αυτό το ποστ στο ινσταγκραμ το οποίο του γύρισε μπούμερανγκ.

Μεγαλύτερο λάθος όμως των αρχών και για εμένα εκεί πρέπει να επικεντρωθούν οι ευθύνες γιατί ο Τζόκοβιτς δεν ξύπνησε μια ημέρα και πήγε να μπει μόνος του στην Αυστραλία.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για εμένα άλλο θέμα ο ανεμβολιαστος Τζόκοβιτς και πόσο επηρεάζει τον κόσμο, κακώς φυσικά και άλλο θέμα η κυβέρνηση της Αυστραλίας ή ξέρω γω εκείνη της Βικτόρια που του επέτρεψαν να πάει

Ο Τζόκοβιτς ναι λάθος που δεν έκανε το εμβόλιο και λάθος που επικοινωνιακά έκανε αυτό το ποστ στο ινσταγκραμ το οποίο του γύρισε μπούμερανγκ.

Μεγαλύτερο λάθος όμως των αρχών και για εμένα εκεί πρέπει να επικεντρωθούν οι ευθύνες γιατί ο Τζόκοβιτς δεν ξύπνησε μια ημέρα και πήγε να μπει μόνος του στην Αυστραλία.

Διάβασε παραπάνω, τα έγραψα πως έγιναν τα πράγματα.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Τωρα θελω να του δωσουν αδεια τελικα να παρουμε ποπ κορν με αυτα που θα γινουν στις κερκιδες. Θα ναι Σερβοι και αλλοι οπαδοι του vs των Αυστραλων, το Davis Cup στο Μπουενος Άιρες θα μοιαζει εκκλησια μπροστα σ αυτα που θα γινουν.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
πλάκα πλάκα, τον Τζοκοβιτς γενικα δεν τον παει το κοινό στους αγωνες.. τωρα αν τελικα παρει μερος στο australian open, θα γινετε χαμος σε καθε αγώνα του!!
πλάκα πλάκα, τον Τζοκοβιτς γενικα δεν τον παει το κοινό στους αγωνες.. τωρα αν τελικα παρει μερος στο australian open, θα γινετε χαμος σε καθε αγώνα του!!
Ένας από τους λόγους που έφτασε και στα 20 grand Slam είναι κ το γεγονός ότι δεν χαμπαριαζει από εχθρικό κοινό βλ Wimbeldon 2019
Εχει το mind set και για, αυτή την κατάσταση.
Ότι και να του φωνάζουν θα ακούει Novak

Δείτε τι λέει από το 3:28 και μετα
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ας πούμε και καμιά θετική κουβέντα γιατί όταν πρόκειται για κλωτσομπουνιδι στο φόρουμ όλοι σπεύδουμε :haha:

Βλέπω τα τουρνουά από Σύδνεϋ και αδελαιδα αυτές τις μέρες και δύο παρατηρήσεις :

Η Barty είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σήμερα την Kenin την έκανε μια μπουκιά. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν βρεθουν αντίπαλοι να την κοντραρουν.

Το κλίμα εδώ είναι πολύ θερμό για τον de minaur, περιμένουν όλοι μεγάλα πράγματα φέτος, αλλά εγώ δεν έχω πειστεί ότι μπορεί να προχωρήσει τόσο πολύ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.818
Likes
18.768
Μέχρι σήμερα, σε όλα τα σοβαρά ΜΜΕ (με πρώτο το BBC), είναι σαφές ότι η ευθύνη πέφτει καθάρα στο αλαλούμ της συνεννόησης μεταξύ διοργανωτών, της πολιτείας της βικτώριας και της αυστραλιανής κυβέρνησης, για λόγους μικροπολιτικούς ή και κόντρας μεταξύ τους. Κάποιος από αυτούς ψεύδεται και τα έκανε μούσκεμα: η διοργανώτρια αρχή που έδωσε την εξαίρεση; Η πολιτεία της βικτώρια που συμφώνησε; ή έχει δίκιο η κυβέρνηση που δεν αποδέχεται τέτοιου είδους εξαιρέσεις και το είχε ξεκαθαρίσει εξ αρχής στους δύο παραπάνω φορείς; Και τι φταίει ο (ψέκας οκ) Τζόκοβιτς εάν πράγματι του είπαν έλα, θα εξαιρεθείς και πήγε;

Όσο για αυτά που είπε ο Ναδάλ, ουδόλως έχουν να κάνουν με τους λόγους για τους οποίους γίνεται ο χαμούλης: ο Ναδάλ λέει ότι έπρεπε μόνο εμβολιασμένος να έρθει ο Τζοκοβιτς. Όμως, όπως φαίνεται πήρε εξαίρεση, βλακωδώς ή όχι ,για λόγους μάρκετινγκ ή για άλλο λόγο δε μας αφορά, πάντως πήρε εξαίρεση. Το λάθος είναι των διοργανωτών και της πολιτείας της βικτώριας σε αυτή τη περίπτωση. Ήταν ηθικό; Πιθανότατα όχι, αλλά έγινε.

Όσο για χαρακτηρισμούς τύπου βλαχοβαλκάνιος, είναι ξεκάθαρα ρατσιστικοί και απαράδεκτοι. Πρόκειται για κλασσικό παράδειγμα κριτικής ad hominem, όπου αντί να κρίνεις με βάση τα πραγματικά δεδομένα της υπόθεσης, κρίνεις με βάση την καταγωγή ή τι άλλο, ε, λίγο ντροπή. Είναι ψέκας οκ (γιατί λέει αυτά που λέει τα οποία είναι απαράδεκτα) αλλά εάν πήρε εξαίρεση, ας εξηγήσουν οι διοργανωτές τι έκαναν κια την έδωσαν και γιατί δεν έλαβαν υπόψη τους τους νόμους και κανονισμούς που διέπουν την είσοδο στη χώρα. Όλα αυτά φυσικά υπό την αίρεση ότι ο Τζοκοβιτς δεν παραπλάνησε σκόπιμα κάποιον/τις αρχές της Αυστραλίας. Φυσικά και εννοείται ότι οι αντιδράσεις του πατέρα του Τζοκοβιτς μεταξύ άλλων είναι γραφικές, αλλά για τους παροικούντες την Ιερουσαλήμ και που δε είδαν φως στο τενις και μπήκαν τώρα, δεν προκαλούν ουδεμία έκπληξη, ο άνθρωπος είναι γραφικός εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

Ας μας πουν στο κάτω κάτω όσοι είναι λάβροι κατά του Τζόκοβιτς τι σημαίνει η φράση "Djokovic's exemption was given by two independent medical panels organised by Tennis Australia, the body that runs the event, and Victoria state" μπας και πείσουν και κανέναν άλλο που δεν αλαλάζει για βλαχοβαλκάνιους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.877
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom