Τέννις, Βόλλευ, Κολύμπι, Στίβος και άλλα ευγενή αθλήματα...

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Έχω παρακολουθήσει τα όσα τραγελαφικά συμβαίνουν κυρίως από το νήμα και τα όποια άρθρα ποστάρετε. Είναι πασιφανές ότι όλοι θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους, από τη μία οι αρχές της χώρας με το ήξεις-αφίξεις τους κι από την άλλη ο αθλητής που πολύ χοντροκομμένα λέει «διάσημος είμαι, λεφτά έχω, κάνω ότι γουστάρω», σε μια συμπεριφορά που έχουμε δει ουκ ολίγες φορές στην Ελλάδα και όχι μόνο.

Η μεγάλη εικόνα την οποία κρατάω και δεν έχει να κάνει μόνο με ένα τουρνουά είναι ο παραλογισμός που επικρατεί 2 χρόνια τώρα και η απουσία συνεννόησης όσον αφορά μια κοινή πολιτική αντιμετώπισης/εμβολιασμού/καραντίνας κτλ. Εδώ μια ΕΕ δε μπορεί να συνεννοηθεί θα μου πείτε, τι περιμένεις...

Καλά το γεγονός ότι και στη δική μας χώρα έγινε ήρωας των εμβολιαστών δε μπορώ να μη το σχολιάσω. Ο Νόλε ο ορθόδοξος (μη ξεχνιόμαστε) που πολεμάει το κατεστημένο των ψέυτικων εμβολίων του σατανά. Και η ζωή συνεχίζεται.
Για μενα η μεγαλη εικονα ειναι οτι μια Δυτικη δημοκρατια οπως η Αυστραλια (δε μιλαμε δηλαδη για κρατος τυπου Κινας) το χει καμαρι οτι αμα γουσταρει η κυβερνηση/ο υπουργος σου ανακαλει τη βιζα κανοντας overrule την αποφαση δικαστηριου γιατι μπορει, γιατι γουσταρουμε hard border, απομονωση απ τον υπολοιπο κοσμο, America style.

Τα αλλα ναι ισχυουν ολα, ο Τζοκοβιτς ειναι ψεκ και ηθελε να παιξει ανεμβολιαστος, οι Αυστραλοι πηγαν στην αρχη να κανουν στραβα ματια και μετα το μετανιωσαν, συννενοηση δεν υπαρχει κλπ.

Αλλα για μενα εδω βλεπουμε ενα φωναχτο δειγμα αυτου που μερικοι λεγαμε εξ αρχης οταν αρχισαν τα μετρα: οτι ο ιος θα αρχισει να χρησιμοποιειται ως προφαση για να κανονικοποιηθει στη ζωη μας οτι η κυβερνηση οποτε γουσταρει μπορει να βαζει μετρα, να κλεινει συνορα, να κανει γενικα ο,τι θελει με minimum αντιδρασεις στο ονομα της δημοσιας υγειας.

Αν δε θελανε τον Τζοκοβιτς ας μη του δινανε βιζα εξ αρχης.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Προσωπικά αν ημουν Τζοκοβιτς μετά την δικαιωση μου θα απεσυρα την συμμετοχή μου απο το AO και θα εξεθετα περισσότερο την Αυστραλιανη Κυβερνηση, η οποία για εμενα επικοινωνιακα εχει ζημιωθεί περισσότερο απο τον παίκτη που σιγουρα εσφαλε και αυτος
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Από την στιγμή που υπάρχουν αποδείξεις ότι 15/12 βγήκε θετικός σε PCR και έκανε για 2 ήμερες μετά δημόσιες εμφανίσεις και χωρίς μάσκα, είναι επικίνδυνος.
 
Last edited:

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Από την στιγμή που υπάρχουν αποδείξεις ότι 15/12 βγήκε θετικός σε PCR και έκανε για 2 ήμερες μετά δημόσιες εμφανίσεις και χωρίς μάσκα, είναι επικίνυδος.
Ρε σεις...απ τη Σερβια ειναι το PCR...οτι δηλαδη ο Τζοκοβιτς που τον εχουν θεο εκει θα δυσκολευτηκε να βγαλει ενα πλατο PCR...τελειως τυχαια βγηκε 1 θετικος 1 μηνα πριν το ΑΟ, στο ακριβες timing που σχεδιαζε πως θα παει ανεμβολιαστος...σκεφτειτε λιγο πονηρα...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Προσωπικά αν ημουν Τζοκοβιτς μετά την δικαιωση μου θα απεσυρα την συμμετοχή μου απο το AO και θα εξεθετα περισσότερο την Αυστραλιανη Κυβερνηση, η οποία για εμενα επικοινωνιακα εχει ζημιωθεί περισσότερο απο τον παίκτη που σιγουρα εσφαλε και αυτος
Τον εμποδίζει όμως η ισχυρή θέληση που έχει να κατακτήσει το 21ο γκραν σλαμ της καριέρας του με οποιοδήποτε κόστος.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μα αυτό είναι το θέμα και γιαυτο πρέπει να φύγει με τις κλωτσιές από εκεί.

Ή είναι επικίνδυνος ή είναι λαμόγιο.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Οι κανόνες είναι κανόνες, εκτός αν είσαι πλούσιος ή διάσημος. Μετά κάνεις ότι θέλεις! (Κλεμμένο από το twiter αλλά πέρα ως πέρα αληθινό!)
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Ρε σεις...απ τη Σερβια ειναι το PCR...οτι δηλαδη ο Τζοκοβιτς που τον εχουν θεο εκει θα δυσκολευτηκε να βγαλει ενα πλατο PCR...τελειως τυχαια βγηκε 1 θετικος 1 μηνα πριν το ΑΟ, στο ακριβες timing που σχεδιαζε πως θα παει ανεμβολιαστος...σκεφτειτε λιγο πονηρα...
Και πιστοποιητικό εμβολιασμού θα μπορούσε να είχε βγάλει μούφα, αν ήθελε. Αλλά είναι ψεκ και το διαφημίζει. Από την αρχή έλεγε οτι δεν υπάρχει κορονοιός
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
O Djokovic ανεβασε στο twitter του οτι ευχαριστει τον δικαστη και πλεον συγκεντρωνεται στη διοργανωση. Δεν προκειται να φυγει, το μπαλακι ειναι παλι στους Αυστραλους αν θελουν να συνεχισουν αυτο το saga.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ένα είναι σίγουρο:
Το Australian Open φέτος δεν θα είναι το Happy Slam.
Αν αύριο ο υπουργός δεν του ακυρώσει τη βίζα του Τζόκοβιτς και ξεκινήσει το τουρνουά με τον Νόβακ να είναι στο ταμπλό, έχουμε να δούμε πράματα και θαματα από 17 του Γενάρη.
Θα φανεί, μεταξύ άλλων, αν όλο αυτό το σκηνικό λειτουργήσει αγωνιστικά υπέρ ή κατά του.
Ιδωμεν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.749
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom