Τί αντιπαθείτε περισσότερο σε ένα ταξίδι?

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Tραγούδι?Μιλάμε για εκνευρισμό όχι αστεία.
Ειδικά αν ψάχνεις και έχει τρελό κρύο.
Αν έχουμε χαθεί με το αυτοκίνητο εκεί τσατίζομαι περισσότερο.
Α ειδικά με το αυτοκίνητο το τραγούδι πέφτει σύννεφο :haha:
Μας έχει συμβεί αλλά όχι σε σημείο που να απελπιστούμε τόσο που να χάσουμε το χιούμορ μας.
Επίσης θα γινόμουν πιό συγκεκριμένος όταν έγραψα πριν για δυσάρεστο γεγονός: εννοώ κλοπή ή χειρότερα ληστεία (ευτυχώς το δεύτερο δεν μου έτυχε ακόμα).
Επίσης εκνευρίζομαι με οδηγούς ή πρακτορεία που αναιρούν τα συμφωνηθέντα ή προσπαθούν να αισχροκερδίσουν εις βάρος μου με φτηνές διακιολογίες
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Περισσότερο αντιπαθώ όταν συνταξιδιώτες μου με βάζουν να μεταφράσω τις ενστάσεις που έχουν σε εστιατόρια κλπ, ιδιαιτέρως όταν οι ενστάσεις τους είναι εντελώς παράλογες.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Δεν μου αρεσει ο φοβος μου πριν απο καθε ταξιδι μηπως κατι στραβωσει την τελευταια στιγμη και δεν πραγματοποιησω το ταξιδι που με τοση λαχταρα εχω ετοιμασει...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Περα απο τα κλασικα: επιστροφη, αναμονη στο αεροδρομιο κλπ που ειπωθηκαν παραπανω, ισως το πιο εκνευριστικο ειναι οταν λες σε γνωστους-φιλους οτι θα πας στο Χ μερος για Υ μερες και σου λενε φρασεις του στυλ: πωω που θα τρεχεις ρε, δεν βαριεσαι, μενεις Ελλαδα και πας διακοπες αλλου
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τους αντιπαθητικους που συναντω κατα την διαρκεια του ταξιδιου.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Περα απο τα κλασικα: επιστροφη, αναμονη στο αεροδρομιο κλπ που ειπωθηκαν παραπανω, ισως το πιο εκνευριστικο ειναι οταν λες σε γνωστους-φιλους οτι θα πας στο Χ μερος για Υ μερες και σου λενε φρασεις του στυλ: πωω που θα τρεχεις ρε, δεν βαριεσαι, μενεις Ελλαδα και πας διακοπες αλλου
Ναι ναι,κι αυτο συνεχεια το ακουω και με τσαντιζει αφανταστα!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Απεχθάνομαι όταν ο συνταξιδιώτης μου γκρινιάζει επειδή κουράστηκε από το περπάτημα και ειδικά όταν πεινάει συνεχώς και αυτό δημιουργεί εντάσεις!
Καλά γι αυτό με την πείνα έχεις απόλυτο δίκιο. Αηδία καταντούν ορισμένοι...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Ο καιρός
Η επιστροφή
Η αναμονή του αεροδρομίου
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οτι κανεις το σ@@το παξιμαδι να μαζεψεις λεφτα μιας και εισαι υπαλληλακος των 800, εχεις το ιδιο αμαξι 12 χρονια (αντι να αλλαζεις καθε τρια) κλεινεις αεροπορικα εξι μηνες πριν (για πιο φθηνα) ψαχνεις ωρες και ωρες για πιο φθηνη προσφορα για αμαξι να νοικιασεις, βρισκεις ενα ενοικιαζομενο δωματιο στα 45 / βραδια για 2 ατομα με πρωινο (που στην ελλαδα σου λενε κατι 120/βραδια), και ακους κατι του στυλ:
- αρε για σενα ειναι η ζωη...αναγκη εχεις;;;
- καλα τοσα λεφτα για πεταμα....
- και φυσικα: ωχ μωρε τι τρεχεις εκει τωρα...κατσε εδω να πιουμε κανα ποτακι μεθαυριο

ΥΓ οταν αποφασισα να παω για μεταπτυχιακο στην Αγγλια ακουσα φυσικα και τοτε το εξης θεικο: τι πας να κανεις μεταπτυχιακο;; αφου πηρες ενα πτυχιο... πανε παρε ενα αμαξι καλυτερα....
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Οποτε παω να φτιαξω ενα ταξιδι,εχω χορωδια 1)που θα πας τωρα που...(οι καταστροφες και οι ασθενειες και τα υστερα του κοσμου)και χορωδια 2)σιγα τωρα μαθαμε ολο εξω και εχεις παει στα Τρικαλα μηπως?Οχι ρε φιλε ,οσο με παιρνουν τα ποδια και η τσεπη μου,οξω θα παω,αμα πια..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εκεί που περπατάς ανέμελα και θαυμάζεις τα αξιοθέατα του μέρους που έχεις επιλέξει, να χτυπάει επίμονα το κινητό σου και στην οθόνη να σχηματίζεται το όνομα του αφεντικού σου. Και αφού μετά από 5 απανωτές κλήσεις (αμέτρητα μπινελίκια που έχεις ρίξει, έχεις βάλει με το μυαλό σου χίλια δυο πράγματα, ότι απολύεσαι, πτωχεύσατε, κ.λπ.) απαντάς τελικά αγχωμένη, το αφεντικό σου σε ρωτάει αν θυμάσαι που βάζετε τα πλαστικά ποτηράκια του ψύκτη γιατί τελείωσαν...:mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom