Τί αντιπαθείτε περισσότερο σε ένα ταξίδι?

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Να συναντάω μαμάδες στην παιδική χαρά της γειτονιάς που τους λείπουν τα στοιχειώδη για την οικογένειά τους και να ντρέπομαι να πω πως πάω ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
οτι κανεις το σ@@το παξιμαδι να μαζεψεις λεφτα μιας και εισαι υπαλληλακος των 800, εχεις το ιδιο αμαξι 12 χρονια (αντι να αλλαζεις καθε τρια) κλεινεις αεροπορικα εξι μηνες πριν (για πιο φθηνα) ψαχνεις ωρες και ωρες για πιο φθηνη προσφορα για αμαξι να νοικιασεις, βρισκεις ενα ενοικιαζομενο δωματιο στα 45 / βραδια για 2 ατομα με πρωινο (που στην ελλαδα σου λενε κατι 120/βραδια), και ακους κατι του στυλ:
- αρε για σενα ειναι η ζωη...αναγκη εχεις;;;
- καλα τοσα λεφτα για πεταμα....
- και φυσικα: ωχ μωρε τι τρεχεις εκει τωρα...κατσε εδω να πιουμε κανα ποτακι μεθαυριο

ΥΓ οταν αποφασισα να παω για μεταπτυχιακο στην Αγγλια ακουσα φυσικα και τοτε το εξης θεικο: τι πας να κανεις μεταπτυχιακο;; αφου πηρες ενα πτυχιο... πανε παρε ενα αμαξι καλυτερα....
Ακριβως ετσι συμβαινει και σε μενα,μια τρελα εχω-τα ταξιδια-και με πολλες στερησεις τα κανω,ακομα και τωρα που τα πραγματα ειναι τοσο δυσκολα.Πολυ λιγοι χαιρονται οταν κανω ενα ταξιδι,εχω φτασει στο σημειο να μην το λεω στους περισσοτερους γιατι βαρεθηκα αυτη την αντιμετωπιση.Λες και τους ζητησα ποτε χρηματα...
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
δυστηχως μια απο τα ιδια.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πιστευω λογω του οτι η χωρα μας δεν μοιραζεται χερσαια συνορα με χωρες που αποτελουν δημοφιλεις προορισμους, οπως η Ιταλια, η Αυστρια, η Γαλλια ή η Γερμανια, το ταξιδι στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο οικειο στον μεσο Ελληνα. Γνωριζω πολλα ατομα που εχουν την δυνατοτητα για ταξιδια και το μεγαλυτερο που εχουν παει ειναι μεχρι τη Θεσσαλονικη(Για τους βορειοελλαδιτες πιστευω ισχυει το αντιθετο, μεχρι την Αθηνα :bleh: ). Η μοναδικη σοβαρη διεξοδος για το εξωτερικο ειναι το αεροπλανο, που πολυς κοσμος ακομα το φοβαται... Οποτε η επιθυμια για ταξιδι μειωνεται... Και την βγαζουν καπου εδω κοντινα.

Πολλες φορες μου λενε: εχεις παει σε ολη την Ευρωπη και δεν εχεις παει ακομα στη Χαλκιδα??:D
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Συμφωνώ με τα περισσότερα, π.χ. κακός καιρός, αναποδιές κλπ. αλλά τίποτα δε με "χαλάει" περισσότερο όσο οι γκρινιάρηδες και μίζεροι (π.χ. που σε υποχρεώνουν να φας σε φαστ φουντ ή στο "πόδι" συνεχώς για "οικονομία" γκρρ) συνταξιδιώτες (όταν γκρινιάζω εγώ είναι άλλο θέμα)..
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πιστευω λογω του οτι η χωρα μας δεν μοιραζεται χερσαια συνορα με χωρες που αποτελουν δημοφιλεις προορισμους, οπως η Ιταλια, η Αυστρια, η Γαλλια ή η Γερμανια, το ταξιδι στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο οικειο στον μεσο Ελληνα. Γνωριζω πολλα ατομα που εχουν την δυνατοτητα για ταξιδια και το μεγαλυτερο που εχουν παει ειναι μεχρι τη Θεσσαλονικη(Για τους βορειοελλαδιτες πιστευω ισχυει το αντιθετο, μεχρι την Αθηνα :bleh: ). Η μοναδικη σοβαρη διεξοδος για το εξωτερικο ειναι το αεροπλανο, που πολυς κοσμος ακομα το φοβαται... Οποτε η επιθυμια για ταξιδι μειωνεται... Και την βγαζουν καπου εδω κοντινα.

Πολλες φορες μου λενε: εχεις παει σε ολη την Ευρωπη και δεν εχεις παει ακομα στη Χαλκιδα??:D
Οι βορειοελλαδίτες πάνε μόνο στη Χαλκιδική! Η Αθήνα είναι "κακή" λέξη!:bleh::bleh::bleh:
Εμένα μου τη σπάει ότι μια δυο μέρες πριν έχω πολύ άγχος ότι κάτι δεν έχω κάνει σωστά, αλλά κυρίως με εκνευρίζει η ατάκα "στην Ελλάδα είναι καλύτερο" ... το φαγητό, η θάλασσα, τα δωμάτια, οι άνθρωποι, τα αυτοκίνητα κλπ κλπ.:mad: Και η γκρίνια-βαρεμάρα στην παρέα, αλλά αυτό ευτυχώς δε μου συμβαίνει συχνά.
 

joch

Member
Μηνύματα
40
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΡΣΙΒΗΡΙΚΟΣ-ΚΑΜΤΣΑΤΚΑ
ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ......
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αυτούς που δεν σέβονται η εν πάσει περιπτώσει δεν φέρονται αξιοπρεπώς στη Χώρα που επισκέπτονται...
...οπως τα στερημενα εγγλεζοκαθικακια,που καθε χρονο,τρεχουν στα Μαλλια,στο Φαληρακι και στον Καβο....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ετυμολογικά οποιοσδήποτε κάνει ένα ταξίδι μετ' επιστροφής μικρής διάρκειας είναι τουρίστας.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
απο Βικιλεξικο...
αυτός που ταξιδεύει για ευχαρίστηση ή διακοπές κι όχι για δουλειά...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom