Ταινιες . . αλα ιταλικα!!

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
1.tre Uomini e una gamba

2.tu la conosci Claudia??
Ολες οι ταινίες του απόλυτου τρίο Aldo,Giovanni e Giaccomo

3. Notte prima deli esami
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
1.tre Uomini e una gamba

2.tu la conosci Claudia??
Ολες οι ταινίες του απόλυτου τρίο Aldo,Giovanni e Giaccomo

3. Notte prima deli esami

Ωραίο τραγούδι κιόλας αυτή η τελευταία...
Πες μας και τη γνώμη σου για Raoul Bova...:bleh::bleh:
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Αγαπημενες ταινιες απο τον ιταλικο κινηματογραφο που μπορω να ξεχωρισω προχειρα ειναι:

- Ντολτσε Βιτα (για μενα απο τις τις πιο αγαπημενες) με τον Μαρτσέλο ωραιότερο από ποτέ.
- Τιγρης και Χιονι, τοσο γλυκεια και τρυφερη...
- Η ζωη είναι ωραία
- Σινεμά ο παράδεισος
- 8,5
- La strada
- Χθες, σημερα, αυριο με το απολαυστικο διδυμο Λορεν-Μαρτσελο, οπως και το Γαμος αλα Ιταλικα επισης
- Κλεφτης ποδηλατων
- Εντιμοτατοι φιλοι μου
- Γατοπαρδος

Και αλλες που αυτη τη στιγμη μου διαφευγουν. Μια μικρη αδυναμια σε Φελλινι και Μαστρογιαννι υπαρχει παντως...


ΥΓ: Ναι πολυ χαλιας ο Bova βρε παιδι μου...:p
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
είδα πρόσφατα την νέα ταινία του γούντι άλλεν "στη ρώμη με αγάπη" και εννοείται απόλαυσα την πανέμορφη ρώμη, όπως και στην ταινία "eat, pray,love" το πρώτο μέρος της ταινίας είναι στην ρώμη
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Viva l'Italia!!

Στις 26 Οκτωβρίου βγαίνει στο ιταλικό cinema η νέα ταινία του Massimiliano Bruno, μετά το Nessuno mi puo' giudicare... Πρόκειται για μια κωμωδία στην οποία μεταξύ άλλων πρωταγωνιστεί και ο Raoul Bova (αγάπη μου εσύ!!:haha:)... Λίγα λόγια για την ταινία : Πρόκειται για την ιστορία ενός πολιτικού, ο οποίος μετά από μια πολύ σοβαρή αρρώστια χάνει ας πούμε όλες του τις "αναστολές" και λέει οτιδήποτε του περνάει από το μυαλό και που αφορά όχι μόνο το κόμμα του αλλά και την οικογένεια του.. Σε αυτή τη φάση της ζωής του λοιπόν, τρέχουν να τον βοηθήσουν τα 3 παιδιά του, τα οποία δεν αντέχουν και πολύ το ένα τ'αλλο... Πρόκειται για τον Raoul, ο οποίος είναι γιατρός (το πουλάκι μου!!) και αρραβωνιασμένος (οχι που δε θα'ταν...), η Ambra Angiolini που υποδύεται μια ατάλαντη ηθοποιό και ο Alessandro Gassman, άχρηστος για οτιδήποτε που χρωστάει τα πάντα στο μπαμπα του... Κάπως έτσι ξεκινάει η ιστορία και ένα πολύ πολύ σημαντικό στοιχείο είναι ότι τα γυρισματα έχουν γίνει στη Ρώωωμη!!
Αντε όσοι είστε ή βρεθείτε στην Ιταλία:clap:... Buona visione!!
Για μας τους υπόλοιπους ελπίζω να μπορέσουμε να το κατεβάσουμε (ξέρετε τώρα εσείς...νόμιμα:bleh:) το συντομότερο δυνατό...
 

magdalena

Member
Μηνύματα
15
Likes
25
Προς ιταλοφιλους: Ψαξτε το, βρειτε το, απολαυστε το..
Απο το Φεστιβαλ Κινηματογραφου Βενετιας 2011 μαγευει..

834BqSkTy_c[/media] - Trailer ufficiale - YouTube
Πραγματικά υπέροχη ταινία,μου την πρότειναν φίλοι μου Ιταλοί και έγινε από τις αγαπημένες μου!!Φανταστική!!
 
Last edited by a moderator:

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έρχεται το Μάρτιο σειρά από την Ιταλία

Δεν πρόκειται ακριβώς για ταινία αλλά για την ιταλική σειρά "Raccontami"...

"Η ΕΡΤ επιμένει ευρωπαϊκά. Η κρατική τηλεόραση εξασφάλισε τα δικαιώματα προβολής της ιταλικής κωμικής σειράς «Raccontami», που αφηγείται την ιστορία της οικογένειας Φερούτσι στη δεκαετία του '60 με επίκεντρο ένα νέο στοιχείο που μπαίνει στις ζωές τους, την τηλεόραση."

Πηγή: Newsbeast.gr | MEDIA : Η ΕΡΤ επιμένει ευρωπαϊκά
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιπόν, σας δίνω concept και παρακαλώ για τη βοήθειά σας...

Είναι Παρασκευη βράδυ, δυο φίλες, εκ των οποίων η μια αντιπετωπίζει κάποια θεματάκια στη σχέση της, αποφασίζουν να περάσουν τη νύχτα μαζί... Η μια κιόλας (ποια αραγε;;) απαρνείται μια βραδιά Sanremo για να γίνει αυτό... Οι φίλες σχεδιάζουν να μαγειρέψουν αλά ιταλικά, να φτιάξουν γλυκάκι αλά ιταλικά, να πιουν κρασάκια αλά ιταλικά και εν τέλει να δουν μια ταινία αλά ιταλικα...
Μπείτε λίγο στο ...πετσί της υπόθεσης και προτείνετε μου κάποια ταινία..Εχω πελαγώσει...δεν θέλω πολυ ρομαντζο για να μην θρηνησουμε θυματα...Ουτε κατι πολυ βαρυ...Ειμαι όλη αυτιά!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.732
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom