Ταξίδια και gadget(ακηδες)

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.296
Ορίστε, ψάχνετε τώρα για καλό σίδερο ταξιδίου, για μπλουζάκια που δεν τσαλακώνουν, για βαλίτσα που δεν την κουβαλάς... Μωρέ το λέω εγώ, η καλή γυναικούλα είναι αξία ανεκτίμητη αλλά ποιος μ' ακούει :haha::haha:. Άμα έχει και μικρή κατανάλωση, λαχείο.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
επειδή έχω πρόβλημα με τον αυχένα, τα μαξιλαράκια ταξιδίου που με βόλεψαν είναι εκείνα που μπορούν να με στηρίξουν ειδικά πίσω, όπως αυτά:

Samsonite 3 in 1 Microbead Neck Pillow - eBags.com

βέβαια δεν έχω κάνει ποτέ πολύωρο ταξίδι ώστε να προσπαθήσω να κοιμηθώ κανονικά στη θέση του αεροπλάνου, αλλά αυτά που είναι φουσκωτά και στα πλάγια δεν με υποστήριζαν αρκετά πίσω εκεί που ήθελα. Είχα πάρει και από το αεροδρόμιο του Εδιμβούργου ένα που φούσκωνε, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι μάρκα ήταν, πάντως με βόλεψε αρκετά.

Τις πετσέτες από μικρο - ίνες πού τις βρήκες Αντώνη? Ψάχνω και εγώ. Επίσης ψάχνω φουσκωτή λεκανίτσα για να μπορώ να κάνω ποδόλουτρο, αλλά βρίσκω μόνο σε ξένα site (κάποτε νομίζω είχε και σε κατάλογο της Avon αλλά τελευταία δεν έχω πετύχει τίποτα).

Η δικιά μου λίστα περιλαμβάνει πάντα δύο κινητά με τους φορτιστές τους, μάλλινο φουλάρι που μπορεί να με σκεπάσει και σαν κουβερτούλα, ή να το τυλίξω ρολό και να το κάνω μαξιλάρι, κρέμα χεριών και ένα καλό βιβλίο. Αν πρόκειται να μείνω σε ξενοδοχείο, έχω πάντα μαζί μου δική μου πετσέτα για το πρόσωπο, δικές μου σαγιονάρες (ελαφριές μιας χρήσης) για να μην ακουμπάω στις ντουζιέρες και πάντα πιστολάκι για τα μαλλιά. Μια μικρή αντίσταση που θερμαίνει νερό μέσα στο φλυτζάνι και μερικά φακελλάκια καφέ, τσάι και σούπα με έχουν σώσει πολλές φορές)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τις πετσέτες από μικρο - ίνες πού τις βρήκες Αντώνη? Ψάχνω και εγώ. Επίσης ψάχνω φουσκωτή λεκανίτσα για να μπορώ να κάνω ποδόλουτρο, αλλά βρίσκω μόνο σε ξένα site (κάποτε νομίζω είχε και σε κατάλογο της Avon αλλά τελευταία δεν έχω πετύχει τίποτα).
Έχει σε ένα μεγάλο σούπερ που άνοιξε πριν καμιά 2ετία και στην πόλη που μένεις (λίγο παραέξω νομίζω είναι). Δεν ξέρω αν μπορώ να το πώ, θα σου στείλω.

Α....τι ωραία ιδέα αυτή η πισινούλα που ψάχνεις!

e-bay κοίταξες καθόλου;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Είστε απίστευτοι! Όλη την προίκα σας κουβαλάτε μαζί σας στο ταξίδι - λες και μετακομίζετε! :haha: Δε θ' αργήσει η ώρα που θ' ακούσουμε και για φορητό τζακούζι... :rolleyes:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Κι αν σε πιάσει διάθεση για τζακούζι περιμένοντας το ΚΤΕΛ στο Λάος να μην το έχεις μαζί; Κρίμα δεν είναι; :haha::bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βρε παιδιά η πτυσσόμενη αυτή λεκάνη που εγώ είχα φανταστεί πριν μάθω ότι κάτι υπάρχει, βοηθάει στο να ψιλο-πλένεις ρούχα... Βέβαια, δεν το είχα σκεφτεί για τα πόδια, αν την έχεις μαζί, δε θα με χάλαγε ένα ποδόλουτρο... :haha:
Αλλά αν είσαι πολυήμερο ταξίδι κάπου και θες να ξεπλύνεις κάτι, μια χαρά βολεύει, άλλωστε -όπως το είχα φανταστεί- είναι μικρότερο απο σημειωματάριο.

Και μην πουλήσετε την ιδέα μου!!!
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Το θέμα είναι πόσο ελαφριά και με λίγα πράγματα που να σου χρειάζονται μπορείς να ταξιδέψεις και ο Αντώνης μπορεί να πει πως ταξιδεύω με ελάχιστα (one bag only) και μάλιστα έχω πείσει με το παράδειγμά μου και τις άλλες μου συνταξιδιώτισσες να παίρνουν λιγότερα ;) όλο το ζήτημα είναι τι επιλογή μπορεί να κάνει κανείς ώστε να έχει λίγα και σωστά για εκεί που πηγαίνει.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Το θέμα είναι πόσο ελαφριά και με λίγα πράγματα που να σου χρειάζονται μπορείς να ταξιδέψεις και ο Αντώνης μπορεί να πει πως ταξιδεύω με ελάχιστα (one bag only) και μάλιστα έχω πείσει με το παράδειγμά μου και τις άλλες μου συνταξιδιώτισσες να παίρνουν λιγότερα ;) όλο το ζήτημα είναι τι επιλογή μπορεί να κάνει κανείς ώστε να έχει λίγα και σωστά για εκεί που πηγαίνει.
Ναι, επιβεβαιώνω απόλυτα!
Αφού πάντα πιστεύω ότι κάπου έχει την βαλίτσα της!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.296
Τις πετσέτες από μικρο - ίνες πού τις βρήκες Αντώνη? Ψάχνω και εγώ. Επίσης ψάχνω φουσκωτή λεκανίτσα για να μπορώ να κάνω ποδόλουτρο, αλλά βρίσκω μόνο σε ξένα site (κάποτε νομίζω είχε και σε κατάλογο της Avon αλλά τελευταία δεν έχω πετύχει τίποτα).
Τέτοια φουσκωτή λεκανίτσα αλλά για άλλη χρήση (μπάνια βρέφους σε ταξίδι) έχω δει σε αγγλικό κατάστημα βρεφικών ειδών με καταστήματα και στην Ελλάδα. Μου είχε φανεί πανάκριβη, ωστόσο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
Καποια καλη φωτογραφικη μηχανη και βιντεοκαμερα μπορει να προτεινει κανενας?

Ειμαι σε αναζητηση.
Για φωτογραφικη πιστευω θα παω καπου εδω.Οχι απαραιτητα σε αυτα τα λεφτα.Ολες οι προτασεις δεκτες.Μπορει καποια φθηνοτερη να ειναι καλυτερη.

CANON EOS 1100D BODY BLACK - - E-SHOP.GR

Για καμερα δεν εχω ψαξει ιδιαιτερα.

Καποια προταση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom