Ταξίδια και gadget(ακηδες)

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υ.Γ Και το κινητο ανοιγει το πρωι και το βράδυ ισα ισα για να ενημερώσω οτι ειμαι καλα.
Μακάρι να μπορούσα κι εγώ, αλλά που τέτοια τύχη... Πρέπει (δουλειά) να το έχω συνέχεια ανοικτό (αν και σπανίως χρειάζεται κάτι). Αλλά το να δέχεσαι 2-3 αχρείαστα τηλεφωνήματα μέσα στη μαύρη νύκτα (λόγω της διαφοράς ώρας) όταν είσαι στην άκρη του κόσμου, δεν είναι και πολύ ευχάριστο....
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Eγω παλι κουβαλαω το πιο πληρες και ενημερωμενο gadget:την κορη μου!!!Χαχα μια ζωη κουβαλαει 2 κινητα(ενα για φωτο και ιντερνετ,το ΧPERIA και ενα πιο παλιο ετσι να'χουμε),ενα ΜΡ3(γιατι που να πας χωρις συγκεκριμενη μουσικη),5-6 ζευγαρια ακουστικα(να'ναι και σιγουρη...!!),2 φωτογραφικες μηχανες(μετα απο μια λαχταρα που παθαμε στην Ταιλάνδη...),το notebook φυσικα και τελος με ψήνει για το ηλεκτρονικο βιβλιο της Sony..!!Το μονο που θελω ειναι να μην βλεπω μηχανημα μπροστα μου!!!!
 

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
φωτογραφικη και καμερα...κινητο?μακρια!!!
σκεφτομαι να αλλαξω καμερα,εχει παρει κανενας φιλος καμια σαν την παρακατω?αξιζει η ποιοτητα εικονας?
aimages.e_shop.gr_images_PER_BIG_PER.770653.jpg
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
θα σου προτεινα αυτη
You -
γιατι εχει καλυτερη εικονα την νυχτα σε σχεση με την p10 αν και για την νυχτα ειναι λιγο ρισκο γενικως τετοιες μηχανες

επισης εχει 5χ οπτικο

αν τη θες μονο για την μερα σαν καμερα (και λιγο για νυχτα ) μια χαρα ειναι
 

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
για νυχτα οτι καμερα εχω δοκιμασει δεν εχει ανταποκριθει και πολυ καλα(και δεν με νοιαζει και για βραδυ)
εχεις δει video απο τις συγκεκριμενες?
η τιμη τους ειναι πολυ δελεαστικη,προπαντως της Ρ10!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αξεσουάρ για ταξίδια

Είμαι ο μόνος εθισμένος σε αξεσουάρ για ταξίδια;
Ελπίζω όχι....

Προσωπικά παίρνω ότι νομίζω πως θα με βολέψει και αν το χρησιμοποιήσω μιά φορά και με βολεύει, δε θα το αφήσω ποτέ πίσω σε ταξίδι μου!
Τα πιο σημαντικά βέβαια για μένα, είναι το σετ μαξιλαράκι-μάσκα-ωτοασπίδες και η ψηφιακή ζυγαριά για τις αποσκευές!

Τώρα όμως, ψάχνω πετσέτα ταξιδίου. Δηλαδή να απορροφάει πολύ, να στεγνώνει γρήγορα και κυρίως να πιάνει λίγο χώρο, αλλιώς δεν υπάρχει νόημα, παίρνω και κανονική.

Έχετε χρησιμοποιήσει κάτι αντίστοιχο; Καποια πρόταση;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
_antonis_ said:
Είμαι ο μόνος εθισμένος σε αξεσουάρ για ταξίδια;
Ελπίζω όχι....

Προσωπικά παίρνω ότι νομίζω πως θα με βολέψει και αν το χρησιμοποιήσω μιά φορά και με βολεύει, δε θα το αφήσω ποτέ πίσω σε ταξίδι μου!
Τα πιο σημαντικά βέβαια για μένα, είναι το σετ μαξιλαράκι-μάσκα-ωτοασπίδες και η ψηφιακή ζυγαριά για τις αποσκευές!

Τώρα όμως, ψάχνω πετσέτα ταξιδίου. Δηλαδή να απορροφάει πολύ, να στεγνώνει γρήγορα και κυρίως να πιάνει λίγο χώρο, αλλιώς δεν υπάρχει νόημα, παίρνω και κανονική.

Έχετε χρησιμοποιήσει κάτι αντίστοιχο; Καποια πρόταση;
Καλημέρα Αντώνη!!μια φορα σε υπερατλαντικο αγόρασα μαξιλάρακι,αλλα μετα κατάλαβα πως αυτο όπως και το υπόλοιπο για σένα χρήσιμο σετακι για μένα ειναι άχρηστο γιατι δεν κλεινω μάτι στα ταξίδια!!!....άμα δε βάλω και μάσκα ,παει!
Θα με πιασει κρίση κλειστοφοβιας και χαιρετίσματα μετα!!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έψαχνα πετσέτα ταξιδίου όπως γράφω παραπάνω.
Αν ενδιαφέρεται κανείς, εκτός απο το γνωστό ηλεκτρονικό κατάστημα δημοπρασιών, πουλάει και σε μεγάλη αλυσίδα σούπερ μάρκετ και μάλιστα διάφορα χρώματα-μεγέθη και σε πολύ καλή τιμή! Δε θυμάμαι πως το λέει, με μικροΐνες νομίζω γράφει ή κάτι παρόμοιο και θα καταλάβετε απο τον λίγο χώρο που πιάνουν!!
Εγώ πήρα ένα σετ σώματος-προσώπου και θα τις χρησιμοποιήσω στο σπίτι να δώ το σοί πράγμα είναι!
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
Καλημέρα!
_antonis_
επειδή δεν μπορώ να στείλω pm θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις απο που πηρες το σετ και αν σε βόλεψε?
εγω ειχα αγοράσει στο παρελθόν μαξιλαράκι που φουσκώνει αλλα δεν βόλεψε καθόλου.. αυτό που βόλεψε σε καταστάσεις βροχής ήταν αυτό
Raincoat | Go Travel
όχι και το πιο κομψο πράγμα αλλα εχεις ελευθερα χερια
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλημέρα!
_antonis_
επειδή δεν μπορώ να στείλω pm θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις απο που πηρες το σετ και αν σε βόλεψε?
εγω ειχα αγοράσει στο παρελθόν μαξιλαράκι που φουσκώνει αλλα δεν βόλεψε καθόλου.. αυτό που βόλεψε σε καταστάσεις βροχής ήταν αυτό
Raincoat | Go Travel
όχι και το πιο κομψο πράγμα αλλα εχεις ελευθερα χερια
Θα στο στείλω εγώ σε πμ σε λίγο.
Ωραίο αυτό το raincoat για έκτακτες περιπτώσεις, μη νομίζεις μου έχει χρειαστεί, αλλά το συγκεκριμένο πρέπει να είναι λίγο ακριβό αναλογικά για ένα κομμάτι νάυλον, ε; Πάντως μπαίνει και στη τσέπη απο θέμα όγκου φαντάζομαι...

Επίσης, χρησιμοποίησα τις πετσέτες που σας ανέφερα παραπάνω στο σπίτι. Δεν είναι αυτό που έχουμε συνηθίσει, αλλά απορροφάει πολύ και στεγνώνει σε 5 λεπτά!!
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
αχ το είχα πάρει απο ebay σε εξευτελιστική τιμή και καινούριο .. αλλα τώρα απο ένα search που έκανα μου δίνει μόνο απο αμερική και δεν συμφερει..αν το ξαναψάξεις αργότερα καποια στιγμή θα το βρεις λογικά ..
ευχαριστω για info πετσέτας;)
θα μου πεις και για το μαξιλάρι/κουβέρτα τι μάρκα είναι? κοιτάω αυτό που είναι 2 σε 1
http://blogs.people.co.uk/take-it-easy/pillow duo.jpg
 

silje

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Madrid??? μάλλον..
είμαι και εγω addicted με αξεσουάρ.. παίρνω λαπιτόπ, κάμερα, adapter τσαντάκια ζώνης και τσάντες μικρές μεγάλες όλες να μαζεύουν για παν ενδεχόμενο:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom