Γαλλία Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.231
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να πω ότι έχουμε κατσει ήδη σε δυο τρία μέρη για καφέ/φαγητό σε χωριά του luberon και στην Avignon σε εξωτερικούς χώρους και δεν μας ζήτησε κάνεις πιστοποιητικό εμβολιασμου. Επίσης μπήκαμε σήμερα στο θέατρο της Orange και σε ένα μικρό μουσειακι απέναντι (το οποίο ήταν κλειστός χώρος) και πάλι τίποτα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μου έχουν ζητήσει πιστοποιητικό σε εστιατόρια, μπαρ και καφετέριες. Αλλά στο κάστρο της Angers και στο L'atelier des lumières στο Παρίσι μου ζήτησαν. Ίσως και σε κάποιο άλλο που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Ήταν βασική προϋπόθεση για να μπεις.
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Καλησπέρα! Ξέρει κάποιος για πόσες ωρες σε καλύπτει το αρνητικό rapid test για μουσεία, καφέ, disneyland κτλ? Ψάχνω και αλλού γράφουν 48 και αλλού 72.
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Σ ευχαριστώ πολύ!

Στο site της Disneyland και στο Λούβρο γράφει για τεστ PCR ή αντιγόνων έως και 72 ωρες πριν. Γι αυτο έχω μπερδευτεί, για το πως θα βγει το πρόγραμμα δεδομένου ότι θα πρέπει να ψάξω για εκεί που θα κανω test.
Δύσκολα τα πράγματα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σ ευχαριστώ πολύ!

Στο site της Disneyland και στο Λούβρο γράφει για τεστ PCR ή αντιγόνων έως και 72 ωρες πριν. Γι αυτο έχω μπερδευτεί, για το πως θα βγει το πρόγραμμα δεδομένου ότι θα πρέπει να ψάξω για εκεί που θα κανω test.
Δύσκολα τα πράγματα.
Πήγα αρχές Ιούλη οπότε και δεν χρειαζόταν τεστ για την είσοδο στα μουσεία, αλλά χρειάστηκε για την επιστροφή στην Αθήνα. Ήταν πολύ εύκολο να κάνω. Βρίσκεις εδώ Trouvez un centre de dépistage COVID-19 et réservez en ligne : Rendez-vous par Internet sous 24h - Doctolib μέρη και ώρες. Εγώ έκανα rapid σε ενα κιόσκι στην montorgueil, ήταν δίπλα στο φαρμακείο. Πλήρωσα στο φαρμακείο 25Ε (διάβασα ότι αυξήθηκε τώρα) και πήγα και το έκανα δίπλα. Σε 30' ήρθε μειλ με το αποτέλεσμα.
 

chrysa23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Πήγα αρχές Ιούλη οπότε και δεν χρειαζόταν τεστ για την είσοδο στα μουσεία, αλλά χρειάστηκε για την επιστροφή στην Αθήνα. Ήταν πολύ εύκολο να κάνω. Βρίσκεις εδώ Trouvez un centre de dépistage COVID-19 et réservez en ligne : Rendez-vous par Internet sous 24h - Doctolib μέρη και ώρες. Εγώ έκανα rapid σε ενα κιόσκι στην montorgueil, ήταν δίπλα στο φαρμακείο. Πλήρωσα στο φαρμακείο 25Ε (διάβασα ότι αυξήθηκε τώρα) και πήγα και το έκανα δίπλα. Σε 30' ήρθε μειλ με το αποτέλεσμα.

Σ ευχαριστώ πάρα πολυ για το link και τις πληροφορίες που μου έστειλες!!
 

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Καλησπερα σας σκέφτομαι να πάω 17/11 από Μπάντεν Μπάντεν με τρένο η λεωφορείο στρασβουργο 2 μέρες και 2 μέρες Κολμαρ…θα ήθελα να με ενημερώσει οποίος γνωρίζει τι ισχύει περί COVID (εμβολιασμένη)
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλησπερα σας σκέφτομαι να πάω 17/11 από Μπάντεν Μπάντεν με τρένο η λεωφορείο στρασβουργο 2 μέρες και 2 μέρες Κολμαρ…θα ήθελα να με ενημερώσει οποίος γνωρίζει τι ισχύει περί COVID (εμβολιασμένη)
Κανένα θέμα, το πιστοποιητικό εμβολιασμού σας καλύπτει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom