Γαλλία Ταξίδι Γαλλία και περιορισμοί covid

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ευχαριστώ!!! Το πιστοποιητικό έχει τη χρονική διάρκεια των 9 μηνών όπως σε όλη την Ευρώπη με τη δεύτερη δόση?
Προσοχή αυτό ισχύει μόνο για την είσοδο στην χώρα. Για εστιατόρια, μπαρ, μουσεία κλπ πέφτει στους 4 μήνες!

https://www.thelocal.fr/20220214/your-questions-answered-on-frances-new-4-month-booster-shot-rule/
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Από 14 Μαρτίου δεν θα χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού για είσοδο σε εστιατόρια, μπαρ, μουσεία κλπ! Έρχονται κι εκλογές βλέπετε...

France to suspend rules requiring Covid-19 vaccine passes on March 14
Στο κλπ περιλαμβάνονται συναυλιακοι χώροι και γήπεδα? Έχουμε κλείσει για Παρίσι τον Μάιο όλοι εμβολιασμενοι εκτός από εμένα... Ριψοκίνδυνη?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Στο κλπ περιλαμβάνονται συναυλιακοι χώροι και γήπεδα? Έχουμε κλείσει για Παρίσι τον Μάιο όλοι εμβολιασμενοι εκτός από εμένα... Ριψοκίνδυνη?

Ναι, ούτε στο γήπεδο και στις συναυλίες θα ζητάνε πιστοποιητικό. Βέβαια δεν είπαν ότι δεν θα το ξαναδούμε στο μέλλον, ποτέ δεν ξέρεις.

Πάντως ήδη σε μπαρ κι εστιατόρια οι υπάλληλοι δεν φοράνε μάσκες.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλησπερα,
Θα ηθελα αν ειναι εφικτο και γνωριζεικαποιος να βοηθησει γιατι εχουμε μπερδευτει...
Ετοιμαζομαστε για ενα ταξιδι Αλσατία-Παρίσι...Μεχρι τώρα τα μέτρα εχουν ελαφρώς χαλαρώσει καποιοςψπου ειχε παει...
Ειχα διαβασει οτι θελει 3η δοση στους 4 μηνες,εγω εχω κανρι 2η δοση τον Νοεμβριο λογικα για ενα 6μηνο δεν εισαι ok? Γιατι με βαση το ευρωπαικό ψηφιακό πιστοποιητικό αναφερει οτι για τουλαχιστον 7 μηνες ειναι OK...
Και μετα κανεις εγγραφη εκει καπου υποχρεωτικά πριν την εισοδο στη Γαλλια;
Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Για την είσοδο στην Γαλλία συνεχίζεται η συμπλήρωση dplf σωστά ?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αυτο ειδα και εγω στο Re-open EU .... δεν καταργηθηκαν αυτα; τι λεει γενικα η κατασταση ξερεις κανεις; ποσο χαλαρα ειναι τα πραγματα; εχουν ακομα πολλα κρουσματα και οπως παει λογικα θα αυξηθουν....
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.824
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Lullu σύμφωνα με την Αιγαίου Ταξιδιωτικές οδηγίες | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό και το Francediplomacy Coming to France? Your Covid-19 questions answered
I am travelling to France. Do I have to fill any forms before boarding?
You may be asked to fill two forms before boarding for France ¬–

The EU-PLF form is for travellers arriving on the territory of a European Union Member State. While rules to fill the form may vary between EU countries, it is compulsory for travellers who wish to enter France.
The Eos electronic form is for travellers coming from ‘orange’ countries and territories.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Lullu σύμφωνα με την Αιγαίου Ταξιδιωτικές οδηγίες | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό και το Francediplomacy Coming to France? Your Covid-19 questions answered
I am travelling to France. Do I have to fill any forms before boarding?
You may be asked to fill two forms before boarding for France ¬–

The EU-PLF form is for travellers arriving on the territory of a European Union Member State. While rules to fill the form may vary between EU countries, it is compulsory for travellers who wish to enter France.
The Eos electronic form is for travellers coming from ‘orange’ countries and territories.
[/QUOTE
εγω πηγα Μασσαλια δεν μου ζητησαν τιποτα..
Μπηκα στη σελιδα του προξενειου τους οπου εξηγουν βημα -βημα ποιες διαδικασιες επρεπε να κανω..αν και ελεγε οτι δεν χρειαζεται PLF ουτε η βεβαιωση μη ασθενειας εγω τα ειχα κανει αλλα δεν ζητηθηκαν πουθενα..μονο το πιστοποιητικο εμβολιαμσου στο αεροδρομιο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom