Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

johnvou

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα,

μία ερώτηση από εμένα. Ταξιδεύουμε για Νυρεμβέργη αρχές Δεκεμβρίου και πέρα από το πιστοποιητικό εμβολιασμού και το PLF για την είσοδο στην Ελλάδα, χρειάζεται και κάποια κάρτα ασφάλεια υγείας ή κάτι παρόμοιο;

Ευχαριστώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Είναι υποχρεωτικό να το έχουμε αυτό? Ισχύει και για τους ανεργους??
Υποχρεωτικό δεν είναι.Προσφέρει όμως μια κάλυψη.Για ανέργους δεν ξέρω.Αλλά αν έχεις κάλυψη(περίθαλψη/φάρμακα) για την Ελλάδα,λογικά θα βγαίνει και η κάρτα για την ΕΕ.
 
Last edited:

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Υποχρεωτικό δεν είναι.Προσφέρει όμως μια κάλυψη.Για ανέργους δεν ξέρω.Αλλά αν έχεις κάλυψη(περίθαλψη/φάρμακα) για την Ελλάδα,λογικά θα βγαίνει και η κάρτα για την ΕΕ.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!😊
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Μίλησα πριν λίγο με μια κοπέλα που μένει μόνιμα στο Μόναχο. Όλη η Βαυαρία λειτουργεί πλέον με τον κανόνα 2G (μόνο πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης). Είναι πολύ πιθανόν να ακυρωθεί και η Χριστουγεννιάτικη αγορά που είχε προγραμματιστεί κανονικά! Σκούρα τα πράγματα!☹😥
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μίλησα πριν λίγο με μια κοπέλα που μένει μόνιμα στο Μόναχο. Όλη η Βαυαρία λειτουργεί πλέον με τον κανόνα 2G (μόνο πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης). Είναι πολύ πιθανόν να ακυρωθεί και η Χριστουγεννιάτικη αγορά που είχε προγραμματιστεί κανονικά! Σκούρα τα πράγματα!☹😥
Η Νυρεμβέργη έχει το 3G+ σε εστιατόρια, καφέ και ξενοδοχεία.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.430
Likes
4.414

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.339
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom