Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πφφφφ...Ρε παιδιά θα με τρελάνετε ; Αφού το τεστ θέλει 1 μέρα και παραπάνω να βγει, κρατάει 1 μέρα αφού μόνο τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις! Έχω καταλάβει κάτι λάθος ;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Επί της ουσίας ναι, εφόσον το αποτέλεσμα βγει μετά απο 24 ώρες, το χρησιμοποιείς για 1 μέρα
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πφφφφ...Ρε παιδιά θα με τρελάνετε ; Αφού το τεστ θέλει 1 μέρα και παραπάνω να βγει, κρατάει 1 μέρα αφού μόνο τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις! Έχω καταλάβει κάτι λάθος ;
Το pcr το κάνεις το πρωί και νωρίς το απόγευμα έχεις το αποτέλεσμα.
Πφφφφ...Ρε παιδιά θα με τρελάνετε ; Αφού το τεστ θέλει 1 μέρα και παραπάνω να βγει, κρατάει 1 μέρα αφού μόνο τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις! Έχω καταλάβει κάτι λάθος ;
Το pcr το κάνεις το πρωί και το απόγευμα έχεις το αποτελεσμα
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εδω μου είπαν αν το κάνω πριν τις 11 το πρωί θα το πάρω στις 6 το απογευμα
Ισχυει, αλλα οντως εχει να κανει με το φορεα που στο κανει και το λογο που το θες. Βαλενθια το κανεις το πρωι και το παιρνεις απογευμα αν πας σε ιδιωτικο. Αν στο κανει η τζενεραλιτατ λογω υποψιας ασθενειας θελει μια μερα να βγει, ξερω ατομα που το εχουν κανει Παρασκευη και πηραν αποτελεσματα τη Δευτερα. Μαδριτη ειδα σε μερικα μερη να χρεωνουν +30% για να στο βγαλουν "γρηγορα" δηλ. σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Τρικαλα τα Χριστουγεννα το εκανα στις 9.30 το πρωι και στη 1-2 το μεσημερι ειχα τα αποτελεσματα. Για pcr μιλαω παντα.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Γερμάνια με Rapid Test μπαίνεις ;
Απο: FAQ Coronavirus Entry Regulations

How recent must the test be?
The test result must pertain to a test taken no earlier than 48 hours (for antigen tests) or 72 hours (for PCR tests) beforehand. Relevant when calculating these time frames is the time of entry into Germany. When entering from areas of variants of concern, this time frame is reduced to 24 hours with antigen tests.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Λέτε να βάλουν και καραντίνα οσο δυσκολεύει η κατάσταση??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom