Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

stratman_

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Να ρωτήσω κάτι ακόμη; Σε περίπτωση που ανακοινωθεί lockdown όταν βρίσκομαι στην Γερμανία, είναι πολύ πιθανό η Ryanair να ακυρώσει την πτήση επιστροφής μου σωστά; τι γίνεται; μου βρίσκει τρόπο να επιστρέψώ ή το κάνω ποδαράτα μέσω Βαλκανίων :p ;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Να ρωτήσω κάτι ακόμη; Σε περίπτωση που ανακοινωθεί lockdown όταν βρίσκομαι στην Γερμανία, είναι πολύ πιθανό η Ryanair να ακυρώσει την πτήση επιστροφής μου σωστά; τι γίνεται; μου βρίσκει τρόπο να επιστρέψώ ή το κάνω ποδαράτα μέσω Βαλκανίων :p ;
Δύσκολο να ακυρωθεί εντός 14 ημερών πριν από την ημερομηνία της πτήσης
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Άρα ακόμα δε γνωρίζουμε αν τα γίνει lockdown ή όχι .. απλώς περιμένουμε... Ούτε για τις αγορές (εκτός Μονάχου) είπαν κάτι που υποτίθεται ξεκινούν την ερχόμενη βδομάδα; Πόσο αγχωτικη όλη αυτή η κατάσταση.. σε περίπτωση lockdown τι γίνεται με τα αεροπορικά;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Άρα ακόμα δε γνωρίζουμε αν τα γίνει lockdown ή όχι .. απλώς περιμένουμε... Ούτε για τις αγορές (εκτός Μονάχου) είπαν κάτι που υποτίθεται ξεκινούν την ερχόμενη βδομάδα; Πόσο αγχωτικη όλη αυτή η κατάσταση.. σε περίπτωση lockdown τι γίνεται με τα αεροπορικά;
Ανάλογα με την εταιρεία,τις κατηγορίες ναύλου και τι επιλογές δίνουν.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Άρα ακόμα δε γνωρίζουμε αν τα γίνει lockdown ή όχι .. απλώς περιμένουμε... Ούτε για τις αγορές (εκτός Μονάχου) είπαν κάτι που υποτίθεται ξεκινούν την ερχόμενη βδομάδα; Πόσο αγχωτικη όλη αυτή η κατάσταση.. σε περίπτωση lockdown τι γίνεται με τα αεροπορικά;
Για την αγορά της Νυρεμβέργης, λέει στην επίσημη σελίδα οτι ξεκινά στις 26 και φέτος θα είναι απλωμένη και στους γύρω δρόμους απο την κεντρική πλατεία για να υπάρχουν αποστάσεις.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
106
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Για την αγορά της Νυρεμβέργης, λέει στην επίσημη σελίδα οτι ξεκινά στις 26 και φέτος θα είναι απλωμένη και στους γύρω δρόμους απο την κεντρική πλατεία για να υπάρχουν αποστάσεις.
Ναι ναι το είδα... Για εκεί ενδιαφέρομαι!! Για να δούμε αν όντως θα γίνει..θέλω να είμαι αισιόδοξη.. όσο γίνεται
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
η εμπειρια μου λεει, οτι οτι κανει η Αυστρια μετα ακολουθουμε και εδω στην Γερμανια.

Απλα το φερνουν με το μαλακο. Στην αρχη μονο οι ανεμβολιαστοι , μετα θα πουνε δεν αρκει, μετα γενικο να σωθουνε τα Χριστουγεννα η δεν ξερω τι, και μετα θα εχουμε υποχρεωτικο εμβολιασμο οπως στην Αυστρια
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Μάλιστα... άρα να κόψουμε ελπίδα...Κρίμα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom