Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Αυτο το γνωριζω προφανως και θελω να μαθω αν δεν εισαι τι γινετε!πιο πολυ με καιει με το 24h τεστ που θελουν,δε καταλαβαινω αν πρεπει απο την ωρα που θα κανω το τεστ μεσα σε 24h να μπω σε μετρο πχ δηλαδη αν ειναι 26ωρων τρωω πορτα;;
24 ώρες από εκεί και μετά εξαρτάται από την τύχη σου. Πληροφορίες έχει και εδώ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ξερει κανεις αν το antigen schnelltest που έχουν Γερμανία ειναι το ίδιο με το rapid test?? Ρωτάω για να δω τι θα κάνουμε για την επιστροφή μας🤔
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Δε βγαζω ακρη για το τι πρεπει..Λογικα αρκει το eu covid certificate..Ως τωρα αυτο ειχα μονο... Θα εκτυπωσω και θα συμπληρωσω ισως το sworn statement απο το παρακατω link (ειναι αυτο που συμπληρωνεις οταν πας Γαλλια) να το εχω σε περιπτωση που πεσουμε σε ελεγχο...Κατι παραπανω δε χρειαζεται..

Certificate of international travel

Επειδή πάμε την Δευτέρα.. Μπορείς να μας πεις τι κατάσταση επικρατεί αυτή την στιγμή για εμβολιασμένους; Αρκεί το πιστοποιητικό για να μπούμε σε ένα μαγαζί ας πούμε με ρούχα ή εστιατόριο;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Επειδή πάμε την Δευτέρα.. Μπορείς να μας πεις τι κατάσταση επικρατεί αυτή την στιγμή για εμβολιασμένους; Αρκεί το πιστοποιητικό για να μπούμε σε ένα μαγαζί ας πούμε με ρούχα ή εστιατόριο;
Εξαρταται σε ποιο κρατίδιο πηγαίνετε.. Baden που είμαι θελει και test για εστιατόρια αν δεν εισαι πρόσφατα εμβολιασμενος(6 μήνες) ή αν δεν εχεις κάνει τριτη δοση.. Εγω που είμαι στους 6 μήνες και 10 μερες κανω😢.. Για shopping αρκει εμβολιασμενος..
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Εξαρταται σε ποιο κρατίδιο πηγαίνετε.. Baden που είμαι θελει και test για εστιατόρια αν δεν εισαι πρόσφατα εμβολιασμενος(6 μήνες) ή αν δεν εχεις κάνει τριτη δοση.. Εγω που είμαι στους 6 μήνες και 10 μερες κανω😢.. Για shopping αρκει εμβολιασμενος..
είμαι από 10/7.. οπότε μάλλον το γλιτώνω για λίγες ημέρες :)
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.293
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Ρωτάω για να δω τι θα κάνουμε για την επιστροφή μας
Ενα τέτοιο χρειάζεσαι με τον αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας γραμμένο.Στο Ντύσελντορφ είναι δωρεάν
InkedIMG-20211217-WA0002_LI.jpg
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Χρησιμοποίησα το site της ecocare και βόλεψε απίστευτα... Εχει κιοσκια σε διαφορα μέρη μπορείς να τα βρεις απο το χάρτη του site.. Κανείς απλα log in αφου εχεις κανει sign up, κλείνεις ραντεβού και σου έρχεται mail..εγω πηγα μια ωρα νωρίτερα και έκανα χωρις πρόβλημα.. Αποτελεσματα σε 15 λεπτα χωρις κάποιο κόστος, εκτυπωμένα με αριθμο διαβατηρίου επανω..
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
7.914
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
....μετά την πρωτοχρονιά..............
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom