Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Για το digital registration ζητάει να ανεβάσουμε διεύθυνση 10ημερης καραντίνας και σε ποιο σημείο πρέπει να ανέβει το πιστοποιητικό? Δεν σε απαλλάσσει από την καραντίνα?
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Ανακοινώθηκε το οριστικό κλείσιμο των χριστουγεννιάτικων αγορών σε όλη τη Βαδη-Βυρτεμβεργη από αύριο...στα εστιατόρια ισχύει έστω το 2G ή θα ζητάνε plus? Αεροδρομιο- καραντινες ισχύουν τα ίδια ακομη; Εμείς φεύγουμε 27/12 αλλά αν χειροτερέψει κι αλλο η αγωνία βλέπω να ακυρώνουμε..Κάθε μέρα όλο και κάτι αλλάζει προς το χειρότερο
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ανακοινώθηκε το οριστικό κλείσιμο των χριστουγεννιάτικων αγορών σε όλη τη Βαδη-Βυρτεμβεργη από αύριο...στα εστιατόρια ισχύει έστω το 2G ή θα ζητάνε plus? Αεροδρομιο- καραντινες ισχύουν τα ίδια ακομη; Εμείς φεύγουμε 27/12 αλλά αν χειροτερέψει κι αλλο η αγωνία βλέπω να ακυρώνουμε..Κάθε μέρα όλο και κάτι αλλάζει προς το χειρότερο
...15 Δεκεμβρίου θα ανακοινωθούν τα μέτρα για τα Χριστούγεννα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα! Ξερετε αν υπάρχουν δωρεάν Rapid Tests στην Βαδη-Βυρτεμβεργη ;
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Καλημέρα! Ξερετε αν υπάρχουν δωρεάν Rapid Tests στην Βαδη-Βυρτεμβεργη ;
Καλημέρα Thanos92 κι εγώ κάτι τέτοιο είδα ότι παίζει και το ψάχνω. Σίγουρα για μόνιμους κατοίκους ναι, κοιτάω αν υπάρχει και για τουρίστες. Δυστυχώς είδα ότι το 2G plus πλέον είναι απαραίτητο και για τα εστιατόρια και τις pub.Εσυ ποιες μέρες θα είσαι εκεί και σε ποια πόλη;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα Thanos92 κι εγώ κάτι τέτοιο είδα ότι παίζει και το ψάχνω. Σίγουρα για μόνιμους κατοίκους ναι, κοιτάω αν υπάρχει και για τουρίστες. Δυστυχώς είδα ότι το 2G plus πλέον είναι απαραίτητο και για τα εστιατόρια και τις pub.Εσυ ποιες μέρες θα είσαι εκεί και σε ποια πόλη;
Καλημέρα! Το Σάββατο θα είμαστε εκεί, αλλά δεν ξέρω πλέον αν συμφέρει το ταξίδι με τα τεστ στα εστιατόρια! Έχουμε ήδη δώσει ένα σκασμό λεφτά για αλλαγές εισιτήριων!

Θα είμαστε Χαϊδελβέργη, Φράιμπουργκ, Νυρεμβέργη και λίγο Κολμαρ! Πάνε και οι αγορές....
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Καλημέρα! Το Σάββατο θα είμαστε εκεί, αλλά δεν ξέρω πλέον αν συμφέρει το ταξίδι με τα τεστ στα εστιατόρια! Έχουμε ήδη δώσει ένα σκασμό λεφτά για αλλαγές εισιτήριων!

Θα είμαστε Χαϊδελβέργη, Φράιμπουργκ, Νυρεμβέργη και λίγο Κολμαρ! Πάνε και οι αγορές....
Γιατί δεν πάτε Αλσατία μια και καλή τότε; Στρασβούργο και κολμαρ; Αν φυσικά είναι δωρεάν ακυρωση στα ξενοδοχεία σας...όλες οι χριστουγεννιάτικες αγορές είναι ανοιχτές Αλσατία και δεν θα έχετε τον μπελά των ραπιντ. Να αναφέρω ότι ήταν το καλύτερο χριστουγεννιατικο ταξιδι μου ,ειδικά Κολμαρ δεν ήθελα να φυγω
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Γιατί δεν πάτε Αλσατία μια και καλή τότε; Στρασβούργο και κολμαρ; Αν φυσικά είναι δωρεάν ακυρωση στα ξενοδοχεία σας...όλες οι χριστουγεννιάτικες αγορές είναι ανοιχτές Αλσατία και δεν θα έχετε τον μπελά των ραπιντ. Να αναφέρω ότι ήταν το καλύτερο χριστουγεννιατικο ταξιδι μου ,ειδικά Κολμαρ δεν ήθελα να φυγω
Βολεύει απο Μοναχο ; Ναι έχουμε δωρεάν ακύρωση, αλλά δεν ξέρω Αλσατία τι τιμές παίζουν! Έχω μια εντύπωση ότι θα είναι ακριβά ; Ναι πραγματικά το Κολμαρ φαίνεται ονειρικο!
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Βολεύει απο Μοναχο ; Ναι έχουμε δωρεάν ακύρωση, αλλά δεν ξέρω Αλσατία τι τιμές παίζουν! Έχω μια εντύπωση ότι θα είναι ακριβά ; Ναι πραγματικά το Κολμαρ φαίνεται ονειρικο!
Εμείς είχαμε πάει Στρασβούργο από φρανκφουρτη, 3 ώρες με λεωφορείο από το αεροδρόμιο απευθείας. Από Μόναχο βλέπω έχει το κλασικό flixbus 5 μισή ώρες...δεν είναι πιο ακριβά από γερμανια οι τιμές γενικά αλλά τώρα τελευταία στιγμή θα έχουν ακριβύνει τα ξενοδοχεία. Κοίτα και obernai λιγο πιο φθηνο σε διαμονη αλλά εξίσου πανέμορφο. Έχω αλλάξει ήδη 3 προορισμούς για γιορτές, τώρα ψάχνομαι για 4ο αφου η γερμανια έγινε δύσκολη πίστα στο παιχνίδι ...θα μας φάνε οι ακυρώσεις :haha:
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλημέρα! Το Σάββατο θα είμαστε εκεί, αλλά δεν ξέρω πλέον αν συμφέρει το ταξίδι με τα τεστ στα εστιατόρια! Έχουμε ήδη δώσει ένα σκασμό λεφτά για αλλαγές εισιτήριων!

Θα είμαστε Χαϊδελβέργη, Φράιμπουργκ, Νυρεμβέργη και λίγο Κολμαρ! Πάνε και οι αγορές....
.....την ίδια απογοήτευση έχω και εγώ σχετικά με το κόστος και την αναστάτωση των τεστ για φαγητό ! και δεν ξέρω και που αλλού , το δικό μας σχέδιο είναι Γκάρμις και Σάλτσμπουργκ από 26 Δεκεμβρίου , ελπίζω σε βελτίωση της κατάστασης μετά τις 15 και χαλάρωση σε 2G χωρίς το Plus ! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ! Υ.Γ Η Χριστιάννα πέθανε (black humour) !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom