Γερμανία Ταξίδι Γερμανία και περιορισμοί covid

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
2G plus Baden σημαινει αρα σουπερμάρκετ αγορά, τζάκι και εξορμήσεις για Hiking οσο το επιτρέπουν οι συνθήκες... Μάλιστα... Όπως επίσης και περισσότερες μέρες Γαλλία... Δεν πειράζει..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Αύριο φτάνω Μόναχο και φεύγω απευθείας για Ιταλία!! Για δείτε και αυτό... θα στέλνω ανταπόκριση 😉
Το ειχε πει η προφητισσα paefstra απο τον περσινο χειμωνα: Ολοι Ιταλια θα πατε φετος οσο κι αν αντιστεκεστε.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Το ειχε πει η προφητισσα paefstra απο τον περσινο χειμωνα: Ολοι Ιταλια θα πατε φετος οσο κι αν αντιστεκεστε.
Οντως το αρχικό μου σχέδιο ήταν Μπολζανο Ινσμπρουκ και κατόπιν ακύρωσης της επιστροφής από τη Ράιαν έκλεισα Γερμανία για πιο σίγουρα...που να'ξερα..Τώρα πάλι για Ιταλία κοιτάω, έχω ένα ξεκρεμαστο εισιτήριο για Μπολόνια 26/12 χωρίς επιστροφή
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
την ίδια απογοήτευση έχω και εγώ σχετικά με το κόστος και την αναστάτωση των τεστ για φαγητό
ελπίζω σε βελτίωση της κατάστασης μετά τις 15 και χαλάρωση σε 2G χωρίς το Plus
Δεν χρειάζεται το 2G Plus για φαγητό στη Βαυαρία

Corona rules since December 4: What now applies in Munich
Gastronomy: These are the regulations

  • The 2G regulation generally applies. FFP2 masks are mandatory. The mask can be removed at the workplace. The 2G rules do not apply to children under 12 years and three months of age. Underage students over the age of 12 are also exempt from the 2G rule in the food service industry.
  • Since Wednesday, 1 December, the 2G regulation in Munich also applies to outdoor gastronomy. The consumption of food and drinks is only permitted at the seat, outside the seat FFP2 masks are mandatory
  • A curfew of 10 p.m. and until 5 a.m. applies to restaurants, cafes and other food service establishments
 

C. M

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Καλησπερα! Είδα τα προσφατα σχόλια, αλλά δεν βρήκα κάποια σχετική απάντηση, συγγνώμη αν κάτι μου διέφυγε. Για να ταξιδέψει κάποιος από Ελλάδα προς Γερμανία , χρειάζεται να μείνει 10 μέρες καραντίνα; Το είδα στο επίσημο σάιτ, απλώς επειδή εδώ δεν έχει αναφερθεί κάτι, ελπίζω ότι ίσως δεν κατάλαβα απλώς εγώ καλά..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα! Είδα τα προσφατα σχόλια, αλλά δεν βρήκα κάποια σχετική απάντηση, συγγνώμη αν κάτι μου διέφυγε. Για να ταξιδέψει κάποιος από Ελλάδα προς Γερμανία , χρειάζεται να μείνει 10 μέρες καραντίνα; Το είδα στο επίσημο σάιτ, απλώς επειδή εδώ δεν έχει αναφερθεί κάτι, ελπίζω ότι ίσως δεν κατάλαβα απλώς εγώ καλά..
Καλημέρα, φυσικά και όχι! Δεν ισχύει η καραντίνα! Όμως δεν μας αναφέρεις αν είσαι εμβολιασμένος η οχι!
 

C. M

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Καλημέρα, φυσικά και όχι! Δεν ισχύει η καραντίνα! Όμως δεν μας αναφέρεις αν είσαι εμβολιασμένος η οχι!
Εμβολιασμένοι θα είμαστε! Σε αυτό το σάιτ το είδα

RKI - Coronavirus SARS-CoV-2 - Informationen zur Ausweisung internationaler Risikogebiete durch das Auswärtige Amt, BMG und BMI

Έχει την Ελλάδα στη λίστα υψηλού κινδύνου. Πω πω μακάρι να μην είχα καταλάβει καλά γιατί δεν ήθελα να ακυρώσω το ταξίδι!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Πρέπει να συμπληρώσεις την φόρμα εισόδου και να ανεβάσεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού εκεί. Θα σου έρθει στο μέιλ ένα ψηφιακό πιστοποιητικό από Γερμανία. Η συμπλήρωση γίνεται 3 μέρες πριν την είσοδο στη χώρα το ανώτερο.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Πρέπει να συμπληρώσεις την φόρμα εισόδου και να ανεβάσεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού εκεί. Θα σου έρθει στο μέιλ ένα ψηφιακό πιστοποιητικό από Γερμανία. Η συμπλήρωση γίνεται 3 μέρες πριν την είσοδο στη χώρα το ανώτερο.
Τρεις μερες το ανωτερο εννοεις τις τρεις τελευταιες μερες πριν ταξιδεψεις ??
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Απο τώρα μπορούμε να το συμπληρώσουμε τελικά η όχι ; Με ενδιαφέρει και το απο Ελλάδα - Γερμάνια και το Γερμάνια - Ελλαδα!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Τρεις μερες το ανωτερο εννοεις τις τρεις τελευταιες μερες πριν ταξιδεψεις ??
ακριβως!. Η 2 μερες η 1 μερα πριν το ταξιδι
Απο τώρα μπορούμε να το συμπληρώσουμε τελικά η όχι ; Με ενδιαφέρει και το απο Ελλάδα - Γερμάνια και το Γερμάνια - Ελλαδα!
ελλαδα γερμανια 3 μερες πριν το ταξιδι
γερμανια ελλαδα δε εχει περιορισμο το ελληνικο plf
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom