Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι ΗΒ και περιορισμοί covid

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Πόσες ώρες μεσολαβούν από 11/1 μέχρι 12/1;Θα μείνετε στο αεροδρόμιο;Δεν θα βγείτε έξω;
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. 11:30 ώρες μεσολαβούν από την μια πτήση στην άλλη.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Διόρθωσα το προηγούμενο μήνυμα μου.Αφού θα αλλάξετε αεροδρόμιο δεν νομίζω να θεωρείται τράνζιτ.
Την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ δυστυχώς. Ευχαριστώ πολύ.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ισως θα μπορούσες να ρωτήσεις την αεροπορική/αεροπορικές.Φαντάζομαι ότι είναι διαφορετικές.
Είναι οι Ryanair και η easy jet που δεν έχουν επαρκές customer service, ίσως και ανύπαρκτο. Θα προσπαθήσω να μιλήσω με British airways, σίγουρα θα γνωρίζουν.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Νέα μέτρα :)
Από την Παρασκευή 4 το πρωί όσοι θεωρούνται πλήρως εμβολιασμένοι δε χρειάζονται κάποιο test πρίν την αναχώρηση προς Αγγλία και δεν κάνουν καραντίνα μέχρι να βγεί το αποτέλεσμα του PCR(Day 2) μετά την άφιξη.
Επίσης, από αυτή την Κυριακή 4 το πρωί δε χρειάζεται απαραίτητα PCR μετά την άφιξη για τούς εμβολιασμενους. Με ένα Rapid το οποίο πρέπει να κλείσεις πριν την άφιξη είναι οκ. ΑΝ βγεί θετικό το Rapid τότε καραντίνα μέχρι το αποτέλεσμα του δωρεάν PCR από το NHS.
 

Vameap

Member
Μηνύματα
9
Likes
28
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, εάν κάποιος γνωρίζει, διότι δεν έχω βρει άκρη. Λίγο τα φτωχά αγγλικά μου ίσως, λίγο ότι η βρετανική κυβέρνηση στη σελίδα της αναφέρει κανόνες μόνο για εμβολιασμενους και ανεμβολιαστους....δεν ξέρω.
Το ερώτημα μου είναι, αυτούς με πιστοποιητικό νόσησης που τους εντάσσει; Στους ανεμβολιαστους;
Σας ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!!
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, εάν κάποιος γνωρίζει, διότι δεν έχω βρει άκρη. Λίγο τα φτωχά αγγλικά μου ίσως, λίγο ότι η βρετανική κυβέρνηση στη σελίδα της αναφέρει κανόνες μόνο για εμβολιασμενους και ανεμβολιαστους....δεν ξέρω.
Το ερώτημα μου είναι, αυτούς με πιστοποιητικό νόσησης που τους εντάσσει; Στους ανεμβολιαστους;
Σας ευχαριστώ εκ τών προτέρων!!!
Από το επίσημο site:
"Natural immunity
Proof of natural immunity will not be accepted as an alternative to proof of vaccination or a negative COVID test."

Δεν αντικαθιστά τον εμβολιασμό το πιστοποιητικό νόσησης. Λογικά ισχύει ότι ισχύει για τους μη εμβολιασμενους.
 

Vameap

Member
Μηνύματα
9
Likes
28
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Από το επίσημο site:
"Natural immunity
Proof of natural immunity will not be accepted as an alternative to proof of vaccination or a negative COVID test."

Δεν αντικαθιστά τον εμβολιασμό το πιστοποιητικό νόσησης. Λογικά ισχύει ότι ισχύει για τους μη εμβολιασμενους.
Σε ευχαριστώ πολύ! Περίεργο μέτρο βέβαια, τί στιγμή που αναγνωρίζεται σχεδόν παντού.... κρίμα....
 

Athinak18

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γειά σας,ξέρει κάποιος τι μέτρα ισχύουν για εμβολιασμενους ταξιδιωτες στο λονδινο; Ισχύει ότι χρειάζεται την δεύτερη μέρα pcr?
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom