ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Όπως θες αλλά είναι η επίσημη οδηγία της Αμερικής, δε θα έχεις κανένα θέμα. Προσωπικά έχω μπει με rapid 2 φορές πρόσφατα.
Ευχαριστώ πολυ! Και μια τελευταία ερώτηση μιας και έχεις παει πρόσφατα.. plf για την είσοδο στις ΗΠΑ χρειάζομαι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολυ! Και μια τελευταία ερώτηση μιας και έχεις παει πρόσφατα.. plf για την είσοδο στις ΗΠΑ χρειάζομαι;
Γιατί δεν το ψαχνεις στο google; Εμπιστευεσαι τι θα σου απαντήσει ο κάθε ανώνυμος αγνωστος σε ένα forum;
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Γιατί δεν το ψαχνεις στο google; Εμπιστευεσαι τι θα σου απαντήσει ο κάθε ανώνυμος αγνωστος σε ένα forum;
Προφανώς και πριν ρωτήσω έχω ψάξει στο google, ωστόσο δεν βρήκα plf. Βρήκα ενα αλλο έγγραφο και είπα αφου εχει παει ο άνθρωπος να τον ρωτήσω. Οχι λοιπόν, δεν βασίζομαι σε αυτο που θα μου πει καποιοσ άγνωστος ζήτω ωστόσο μια πληροφορία για να κανω cross check με αυτά που ξέρω.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ευχαριστώ πολυ! Και μια τελευταία ερώτηση μιας και έχεις παει πρόσφατα.. plf για την είσοδο στις ΗΠΑ χρειάζομαι;
Υπάρχει ένα "Attestation form" το οποίο υποτίθεται πρέπει να έχεις συμπληρωμένο. Δε μου έγινε έλεγχος ποτέ και πουθενά, ούτε στα σημεία αναχώρησης ούτε κατά τις εισόδους στις ΗΠΑ. Αυτό δε σημαίνει ότι συστήνω να μην το έχει κάποιος μαζί του βέβαια, εξάλλου είναι ένα απλό έγγραφο.
Σε περίπτωση που πηγαίνεις Los Angeles συμπληρώνεις και κάτι ακόμα online.
Δες κι εδώ για τις επίσημες πηγές:
Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Γιατί δεν το ψαχνεις στο google; Εμπιστευεσαι τι θα σου απαντήσει ο κάθε ανώνυμος αγνωστος σε ένα forum;
Συμφωνώ γενικά μαζί σου και τα ίδια γράφω κι εγώ σε άλλους κατά καιρούς αλλά ο συνδυασμός επίσημων πηγών με προσωπικές εμπειρίες μελών πάντα βοηθάει θαρρώ (κι ένας από τους λόγους που είναι χρήσιμα τα fora). Αρκεί να μην αρκούμαστε μόνο στις εμπειρίες ανώνυμων αγνώστων!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Υπάρχει ένα "Attestation form" το οποίο υποτίθεται πρέπει να έχεις συμπληρωμένο. Δε μου έγινε έλεγχος ποτέ και πουθενά, ούτε στα σημεία αναχώρησης ούτε κατά τις εισόδους στις ΗΠΑ. Αυτό δε σημαίνει ότι συστήνω να μην το έχει κάποιος μαζί του βέβαια, εξάλλου είναι ένα απλό έγγραφο.
Σε περίπτωση που πηγαίνεις Los Angeles συμπληρώνεις και κάτι ακόμα online.
Δες κι εδώ για τις επίσημες πηγές:
Τα ταξίδια την επόμενη μέρα


Συμφωνώ γενικά μαζί σου και τα ίδια γράφω κι εγώ σε άλλους κατά καιρούς αλλά ο συνδυασμός επίσημων πηγών με προσωπικές εμπειρίες μελών πάντα βοηθάει θαρρώ (κι ένας από τους λόγους που είναι χρήσιμα τα fora). Αρκεί να μην αρκούμαστε μόνο στις εμπειρίες ανώνυμων αγνώστων!
Κι γω το attestation βρήκα στο site του cdc, άρα συμφωνούμε! Ευχαριστώ για τη βοήθεια !
 

PanosDJ

Member
Μηνύματα
17
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου
Κι γω το attestation βρήκα στο site του cdc, άρα συμφωνούμε! Ευχαριστώ για τη βοήθεια !
Εμείς που έχουμε πιστοποιητικό νόσησης μπορούμε να πάμε στις ΗΠΑ;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εμείς που έχουμε πιστοποιητικό νόσησης μπορούμε να πάμε στις ΗΠΑ;
Όχι, εκτός αν ανήκεις σε κάποια από τις εξαιρέσεις που αναφέρονται εδώ: COVID-19 and Your Health

Ο γενικός κανόνας είναι ότι πρέπει να είσαι εμβολιασμένος για να μπεις αυτή τη στιγμή στις ΗΠΑ.
 

PanosDJ

Member
Μηνύματα
17
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου
Τελικά για είσοδο απο ΗΠΑ(και Αυστραλία-Καναδά) δεν χρειάζεται τεστ αν είσαι εμβολιασμένος ή νόσησες.

Τροποποίηση αεροπορικής οδηγίας πτήσεων εξωτερικού - Airnews
Εμείς που έχουμε νοσήσει και κάναμε την μια δόση του εμβολίου και έχουμε πιστοποιητικο εμβολιασμού μπορούμε να μπούμε στην Αμερική;
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλημέρα! Από Σεπτέμβριο άραγε ανεμβολίαστοι και όσοι έχουν νοσήσει θα μπορούν να ταξιδέψουν; θα έχει αποκλιμακωθεί όντως η κατάσταση;
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλημέρα. Και τώρα μπορούν να ταξιδέψουν προς ΗΠΑ όσοι έχουν νοσήσει ή έχουν εμβολιαστεί αλλά χρειάζεται αρνητικό τεστ. Όσοι έρχονται από ΗΠΑ προς Ελλάδα δε θέλουν καν τεστ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom