ΗΠΑ Ταξίδι ΗΠΑ και περιορισμοί covid

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλημέρα! Από Σεπτέμβριο άραγε ανεμβολίαστοι και όσοι έχουν νοσήσει θα μπορούν να ταξιδέψουν; θα έχει αποκλιμακωθεί όντως η κατάσταση;
Κάτσε λίγο να ρωτήσουμε το μαντείο των Δελφών... :lol:
Πολύ νωρίς, κανείς δεν έχει απάντηση σε αυτό. Ούτε για ΗΠΑ ούτε για οποιαδήποτε άλλη χώρα. Ούτε καν για Ελλάδα δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι θα ισχύει τότε.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα! Από Σεπτέμβριο άραγε ανεμβολίαστοι και όσοι έχουν νοσήσει θα μπορούν να ταξιδέψουν; θα έχει αποκλιμακωθεί όντως η κατάσταση;
η καινούρια τάση είναι ανοίγουμε σιγά σιγά τα πάντα.
ελπίζω να μην μας γίνει μπούμεραγκ.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
η καινούρια τάση είναι ανοίγουμε σιγά σιγά τα πάντα.
ελπίζω να μην μας γίνει μπούμεραγκ.
Μετά απο 2 χρόνια ελπίζω να ακολουθήσουν την τάση και να μας βγει σε καλό!!!

Κάτσε λίγο να ρωτήσουμε το μαντείο των Δελφών... :lol:
Πολύ νωρίς, κανείς δεν έχει απάντηση σε αυτό. Ούτε για ΗΠΑ ούτε για οποιαδήποτε άλλη χώρα. Ούτε καν για Ελλάδα δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τι θα ισχύει τότε.
σιγουρα είναι νωρίς, αλλά μας τρώει τι να κάνουμε! αν ακουει το μαντείο παρακαλούμε να μας δώσει ενα σημάδι! :haha:
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Το attestation form πρέπει να το συμπληρώσω από πριν η μας το δίνουν στην πτήση;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το attestation form πρέπει να το συμπληρώσω από πριν η μας το δίνουν στην πτήση;
Για πρώτη φορά μου χρειάστηκε το attestation πριν λίγες μερες. Το έδινε η ίδια η Turkish την ώρα που περίμενες στην ουρά για το check in.
Τις 2 προηγούμενες φορές που εισήλθα στις ΗΠΑ εν μέσω covid, δεν το ζήτησε πουθενά κανείς.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Προσυπογράφω με Life-Earth Citizen. Τον Γενάρη δε το ζήτησε κανείς (και δε το είχα ετοιμάσει κιόλας), πριν 2 βδομάδες το έδινε σε έντυπο η TAP στο gate, το συμπληρώσαμε όλοι και το παραδώσαμε πίσω στους ελεγκτές στο gate.
 

Pilcher

Member
Μηνύματα
12
Likes
36
Όπως θες αλλά είναι η επίσημη οδηγία της Αμερικής, δε θα έχεις κανένα θέμα. Προσωπικά έχω μπει με rapid 2 φορές πρόσφατα.
Καλησπέρα,
το αποτέλεσμα του rapid πώς το κατεβάζεις στα αγγλικά; Από το eudcc.gov.gr που δοκίμασα μου βγάζει μερικά στοιχεία στα αγγλικά αλλά το αποτέλεσμα στα ελληνικά!:confused:
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα,
το αποτέλεσμα του rapid πώς το κατεβάζεις στα αγγλικά; Από το eudcc.gov.gr που δοκίμασα μου βγάζει μερικά στοιχεία στα αγγλικά αλλά το αποτέλεσμα στα ελληνικά!:confused:
Και εγώ την ίδια απορία είχα αλλά ούτε το κοίταξαν τελικά
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα,
το αποτέλεσμα του rapid πώς το κατεβάζεις στα αγγλικά; Από το eudcc.gov.gr που δοκίμασα μου βγάζει μερικά στοιχεία στα αγγλικά αλλά το αποτέλεσμα στα ελληνικά!:confused:
Το είχα κάνει σε γνωστη αλυσιδα ιατρικων εργαστηριων και μου το έστειλαν εξαρχής στα αγγλικά το αποτέλεσμα.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Καλησπέρα ομάδα, τον Οκτώβρη πρόκειται να ταξιδέψω ξανά στην Αμερική. Θέλω να μάθω τι ισχύει για την είσοδο. Μπορεί να ταξιδέψει κάποιος ανεμβολιαστος; Το πιστοποιητικό νόσησης θα έχει λήξει ως τότε. Γενικά στα μαγαζιά ελέγχουν πιστοποιητικά όπως κι εδώ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom