Ισπανία Ταξίδι Ισπανία και περιορισμοί covid

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Καλησπέρα. Μιας κι είμαι 2 βδομάδες σχεδόν πριν το ταξίδι μου και βλέπω ότι δεν ακυρώνεται, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποιο εργαστήριο στη Βαρκελώνη για να κάνω το pcr σε τιμή κάτω των 100 ευρώ. Είναι το ελάχιστο που έχω εντοπίσει. @panpan σε ενοχλώ και σένα πάλι. Ευχαριστώ πολύ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλησπέρα. Μιας κι είμαι 2 βδομάδες σχεδόν πριν το ταξίδι μου και βλέπω ότι δεν ακυρώνεται, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποιο εργαστήριο στη Βαρκελώνη για να κάνω το pcr σε τιμή κάτω των 100 ευρώ. Είναι το ελάχιστο που έχω εντοπίσει. @panpan σε ενοχλώ και σένα πάλι. Ευχαριστώ πολύ.
Ναι , έχει.Δωσε μου λίγο χρόνο και θα σου πω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
162269732_10159230129211276_5359208580033127580_n.jpg
163178703_10159230129946276_7066039177975759143_n.jpg

Λοιπόν , το πρώτο είναι μεν πιο φτηνό αλλά έχει προπληρωμή και λιγότερα ραντεβού.
Το δεύτερο δεν έχει προπληρωμή , αλλά έχει και περισσότερα ραντεβού διαθέσιμα.
Και τα δύο βγάζουν τα αποτελέσματα το αργότερο την επομένη το πρωί και στα αγγλικά.
Αν το ραντεβού είναι πρωί , το παίρνεις την ίδια ημέρα
Democratest | Tu test COVID19 a golpe de un click
Cetir (Grupo ASCIRES) – Expertos en Diagnóstico por la Imagen y Medicina Nuclear – CGM está formado por un conjunto de empresas de servicios sanitarios dedicadas al Diagnóstico por la Imagen y la Medicina Nuclear.
Και μερικές οδηγίες.
Spain Travel Health
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
View attachment 345428 View attachment 345429
Λοιπόν , το πρώτο είναι μεν πιο φτηνό αλλά έχει προπληρωμή και λιγότερα ραντεβού.
Το δεύτερο δεν έχει προπληρωμή , αλλά έχει και περισσότερα ραντεβού διαθέσιμα.
Και τα δύο βγάζουν τα αποτελέσματα το αργότερο την επομένη το πρωί και στα αγγλικά.
Αν το ραντεβού είναι πρωί , το παίρνεις την ίδια ημέρα
Democratest | Tu test COVID19 a golpe de un click
Cetir (Grupo ASCIRES) – Expertos en Diagnóstico por la Imagen y Medicina Nuclear – CGM está formado por un conjunto de empresas de servicios sanitarios dedicadas al Diagnóstico por la Imagen y la Medicina Nuclear.
Και μερικές οδηγίες.
Spain Travel Health
Πω. Τεράστια διαφορά με αυτά που έβρισκα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.285
Εσκασε αδεια απο το πουθενα Αυγουστο κ ειμαι σε πανικο να δω πού μπορω να παω;

Σκεφτηκα Καναρια, σε συνδυασμο ισως με Ισπανια.

Αν κ σπανια κανω ερωτηση χωρις το αναλογο ψαξιμο πρωτα, πραγματικα εχω ελαχιστο χρονο.

Απο κορονα η Ισπανια δεχεται με PCR? Εχουμε ιδεα απο λοκαλ καραντινα στα Καναρια και σε αλλες πολεις; Το μηνυμα μου ειναι τελειως σαστισμενο, ζητω συγγνωμη.

Εχω 12 μερες στη διαθεση μου
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εσκασε αδεια απο το πουθενα Αυγουστο κ ειμαι σε πανικο να δω πού μπορω να παω;

Σκεφτηκα Καναρια, σε συνδυασμο ισως με Ισπανια.

Αν κ σπανια κανω ερωτηση χωρις το αναλογο ψαξιμο πρωτα, πραγματικα εχω ελαχιστο χρονο.

Απο κορονα η Ισπανια δεχεται με PCR? Εχουμε ιδεα απο λοκαλ καραντινα στα Καναρια και σε αλλες πολεις; Το μηνυμα μου ειναι τελειως σαστισμενο, ζητω συγγνωμη.

Εχω 12 μερες στη διαθεση μου
Re-open EU

Spain Travel Health

Authorised centres for COVID-19 tests
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Έχω βρει στο εξής site spth.gob.es τις πληροφορίες σχετικά με τους περιορισμούς που ισχύουν αυτή τη στιγμή στην Ισπανία. Σκεφτόμαστε για ταξίδι τον Αύγουστο και θα είμαστε 2 ενήλικες εμβολιασμενοι και 2 παιδιά άνω των 6 ετών ανεμβολιαστα.
Επειδή οι πτήσεις που βρίσκουμε είναι με μετεπιβίβαση και αναμονή στην Ιταλία, θα χρειαστεί τα παιδιά να κάνουν pcr στην επιστροφή. Υπάρχουν πληροφορίες για το κόστος και την ευκολία πραγματοποίησης pcr είτε στη Βαρκελώνη είτε στη Βαλένθια (γιατί μάλλον από εκεί θα πετάξουμε για επιστροφη)? @panpan και @mikrh tsopana μπορείτε να με κατατοπισετε σχετικώς? Σας ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!!!
Για να μπούμε Ισπανία από ότι διάβασα θα χρειαστεί τεστ μόνο για τα παιδιά,αφού εμείς θα είμαστε εμβολιασμενοι. Η μήπως πρέπει να κάνουμε και εμείς τέστ?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Υπάρχουν πληροφορίες για το κόστος και την ευκολία πραγματοποίησης pcr είτε στη Βαρκελώνη είτε στη Βαλένθια (γιατί μάλλον από εκεί θα πετάξουμε για επιστροφη)? @panpan και @mikrh tsopana μπορείτε να με κατατοπισετε σχετικώς? Σας ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!!!
Για να μπούμε Ισπανία από ότι διάβασα θα χρειαστεί τεστ μόνο για τα παιδιά,αφού εμείς θα είμαστε εμβολιασμενοι. Η μήπως πρέπει να κάνουμε και εμείς τέστ?
Για το τεστ κατα την εισοδο δε γνωριζω αλλά λογικά μέχρι Αύγουστο ό,τι και να ξέρεις από τώρα δε θα ισχύει.

Στη Βαλένθια εγώ είχα κάνει σε αυτό Pruebas diagnósticas COVID-19 που είναι στο κέντρο, ακριβώς δίπλα από την Κεντρική Αγορά (Mercado Central).
Είναι το πιο φθηνό που βρήκα, στα 70 ευρώ. Καθημερινά 9 με 2 και 4 με 8. Και τα σαββατοκυριακα. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λιγότερο από 24 ωρες. Για την ακρίβεια εγώ πήγα κατα τις 11-12 το πρωί και είχαν βγει μέχρι τις 9 το βράδυ. Θεωρητικά κλείνεις ραντεβού αλλά δεν ισχύει, πάλι τη σειρά σου θα περιμένεις.

Βλέπω έχει και ένα άλλο στην ίδια τιμή, που είναι κοντά στο σταθμό λεωφορείων (όχι κέντρο αλλά κοντά) και ισχυρίζεται ότι έχει κέντρο και στη Βαρκελώνη και σε διάφορα άλλα μέρη.
PCR y Test Serológico para la COVID-19
Φαντάζομαι με το γουγλ τρανσλεητ θα βγάλεις άκρη, αν δε ξέρεις ισπανικά.

εδιτ: με πρόλαβε ο πανπαν
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
View attachment 354558 View attachment 354559
Σε 24 ώρες το έχεις. Απλά το ζητάς να είναι στα αγγλικά. Αν έχει κάποιο φτηνότερο θα το ψάξω.
Για το τεστ κατα την εισοδο δε γνωριζω αλλά λογικά μέχρι Αύγουστο ό,τι και να ξέρεις από τώρα δε θα ισχύει.

Στη Βαλένθια εγώ είχα κάνει σε αυτό Pruebas diagnósticas COVID-19 που είναι στο κέντρο, ακριβώς δίπλα από την Κεντρική Αγορά (Mercado Central).
Είναι το πιο φθηνό που βρήκα, στα 70 ευρώ. Καθημερινά 9 με 2 και 4 με 8. Και τα σαββατοκυριακα. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λιγότερο από 24 ωρες. Για την ακρίβεια εγώ πήγα κατα τις 11-12 το πρωί και είχαν βγει μέχρι τις 9 το βράδυ. Θεωρητικά κλείνεις ραντεβού αλλά δεν ισχύει, πάλι τη σειρά σου θα περιμένεις.

Βλέπω έχει και ένα άλλο στην ίδια τιμή, που είναι κοντά στο σταθμό λεωφορείων (όχι κέντρο αλλά κοντά) και ισχυρίζεται ότι έχει κέντρο και στη Βαρκελώνη και σε διάφορα άλλα μέρη.
PCR y Test Serológico para la COVID-19
Φαντάζομαι με το γουγλ τρανσλεητ θα βγάλεις άκρη, αν δε ξέρεις ισπανικά.

εδιτ: με πρόλαβε ο πανπαν
Σας ευχαριστώ και τους 2 πάρα-παρα πολύ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom