Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Tι θα κάνεις τώρα φίλε;Μια μέρα ακόμα στη Γαληνοτατη ή θα ψάξεις άλλο τρόπο;
Έκλεισα με άλλη εταιρεία (italo) και ξαναπληρωσα εισιτήριο.. θα φτάσω 13.25 αντι για 11.35 ( μικρό το κακό) και παλεύω τώρα για refund στο σάιτ της trenord!
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
το τηλεφωνο για το οποιο εγινε η κουβεντα με την πρεσβεια ειναι αυτο

και δεν αναφερεται κανενα email επικοινωνιας
Εγω του επισημανα την υπαρξη της συγκεκριμενης διαδικασιας και μου ειπε ο υπαλληλος οτι γινεται μονο με σταθερο ιταλιας οταν φτασουμε εκει (απο το ξενοδοχειο καλυτερα) επισης μου τονισε οτι δεν δημιουργει κανενα προβλημα στην πτηση και στην εισοδο στην ιταλια η συγκεκριμενη διαδικασια
Υ.Γ η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει ξεμεινει απο παλια πριν δημιουργηθει το ευρωπαικο πιστοποιητικο δηλαδη (και πριν αρχισουν οι εμβολιασμοι) και τωρα δεν δινει σημασια κανενας

με εκτιμηση για το ενδιαφερον σου να ενημερωσεις τους επομενους ταξιδιωτες
εγω οπως ανεφερα και σε προηγουμενο μηνυμα " βενετια που θα παω εγω, δεν εχω κανει κατι, αν το απαιτησουν και με βοηθησουν απο το ξενοδοχειο καλως "
Ειμαι απο χθες Βενετια. Στην εισοδο δεν μου ζητηθηκε να επικοινωνήσω με καμια υγειονομικη αρχη
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βάλε καμία φωτό Κατερίνα,ήδη μου λείπει.Καλα να περάσεις!
Σ ευχαριστώ να σαι καλα. Σε λιγο παμε να πσρακολουθησουμε τον τελικο EURO. Πιστεύω θα ειναι μοναδικη εμπειρία.
Βάλε καμία φωτό Κατερίνα,ήδη μου λείπει.Καλα να περάσεις!
Σ ευχαριστώ παμε να παρακολουθήσω τον τελικό EURO. Πιστεύω θα εχει ιδιαίτερο ενδιαφερον σημερα
received_255537839251837.jpeg
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Συμπληρωσε όμως πως έχει και μεγάλη ουρά
Μιλάνο δύο φορές που πέρασα ,δεν είχε ανυπόφορη ουρά.. μπορεί να έτυχε βέβαια! Αλλά ναι σίγουρα μπορεί να τύχει να έχει ουρά.. οποίος δεν αντέχει να περιμένει στο Μιλάνο κάνουν τεστ στα φαρμακεία με 20 ευρώ!!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρει η Βενετία. Ήρθαμε το Σάββατο από Θεσσαλονίκη με πιστοποιητικό εμβολιασμού το οποίο ΔΕΝ τσέκαραν όπως κ σχεδόν τίποτε άλλο. Έδωσαν τυχαία κάποια χαρτάκια όταν περιμέναμε στην ουρά για επιβίβαση κ έλεγξαν μόνο αυτούς.
Τα plf τα είχα συμπληρωμένα από μέρες πριν κανένα θέμα. Για την Ιταλία σου δίνει αμέσως το CR Code για Ελλάδα θα έρθει τα μεσάνυχτα πριν την πτήση επιστροφής.
Η πόλη είναι μαγεία κ παρότι είχα επιφυλάξεις λόγω υπερβολικού τουρισμού, μπορώ να πω ότι ξεπέρασε κάθε προσδοκία κ αν χθες είχε λίγο κόσμο παραπάνω λόγω σκ από το βράδυ είναι τόσο ήσυχα που απορείς. Τιμές λογικές παντού, ευγενέστατοι κ πέτυχα κ ξενοδοχείο διαμαντάκι πάνω σε κανάλι με αναγεννησιακή διακόσμηση, πεντακάθαρο κ τιμή πιο κάτω κ από Χαλκιδική.
Ευχαριστώ τον @ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ & τον @spyros91 για τις ανταποκρίσεις τους κρίμα που δε συμπέσαμε να γνωριστούμε κ να πιούμε ένα aperol παρέα (το πίνουν παντού εδώ κ...κόλλησα!)
Χαιρετίσματα σε όλους από την πανέμορφη κ ήσυχη (!) Βενετία.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Χαίρομαι που πέρασες όμορφα Εύα,όσο για τις απόψεις σου για την πόλη δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο.Για το aperol,θα το πιούμε κάποια στιγμή!Όσο για τις ευχαριστίες σε εμένα,δεν χρειάζεται,ο ένας είναι εδώ για τον άλλον,έτσι πιστεύω
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρει η Βενετία. Ήρθαμε το Σάββατο από Θεσσαλονίκη με πιστοποιητικό εμβολιασμού το οποίο ΔΕΝ τσέκαραν όπως κ σχεδόν τίποτε άλλο. Έδωσαν τυχαία κάποια χαρτάκια όταν περιμέναμε στην ουρά για επιβίβαση κ έλεγξαν μόνο αυτούς.
Τα plf τα είχα συμπληρωμένα από μέρες πριν κανένα θέμα. Για την Ιταλία σου δίνει αμέσως το CR Code για Ελλάδα θα έρθει τα μεσάνυχτα πριν την πτήση επιστροφής.
Η πόλη είναι μαγεία κ παρότι είχα επιφυλάξεις λόγω υπερβολικού τουρισμού, μπορώ να πω ότι ξεπέρασε κάθε προσδοκία κ αν χθες είχε λίγο κόσμο παραπάνω λόγω σκ από το βράδυ είναι τόσο ήσυχα που απορείς. Τιμές λογικές παντού, ευγενέστατοι κ πέτυχα κ ξενοδοχείο διαμαντάκι πάνω σε κανάλι με αναγεννησιακή διακόσμηση, πεντακάθαρο κ τιμή πιο κάτω κ από Χαλκιδική.
Ευχαριστώ τον @ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ & τον @spyros91 για τις ανταποκρίσεις τους κρίμα που δε συμπέσαμε να γνωριστούμε κ να πιούμε ένα aperol παρέα (το πίνουν παντού εδώ κ...κόλλησα!)
Χαιρετίσματα σε όλους από την πανέμορφη κ ήσυχη (!) Βενετία.
Καλά να περνάς στην πανέμορφη Βενετία!! Συμφωνώ σε όλα όσα είπες!! Επίσης, ήπια ένα απερολ Αθήνα για προθέρμανση, και ήταν άθλιο( δεν είμαι και λάτρης βέβαια των ποτών γενικά) αλλά στην Βενετία ήπια 3 φορές απερολ και ήταν καταπληκτικά!! Χαιρετίσματα από Μιλάνο ( χωρίς κανένα άγχος πλέον διότι το τεστ της κοπέλας μου βγήκε αρνητικο) . , Arivederci!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom