Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Βρηκατε ευκολα rapid test σε φαρμακειο χωρις ραντεβου? Εδω η ουρα σε κεντρικη κλινικη χτες εστριβε δυο γωνιες στο οικοδομικο τετραγωνο.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλά να περνάτε και καλώς να ορίσετε φίλε
Ευχαριστούμε! Και να επιβεβαιώσω και αυτό που είπες για τον ερυθρό Σταυρό.. μια φόλα και μισή. Πήγα δύο φορές και τις δύο έχει τρελή ουρά.. την τρίτη φορά, ενώ άνοιγαν 15.30 με 20.00, πήγα 17.30 , δεν είχε καθόλου ουρά αλλά μου είπαν πως έφτασαν το ημερήσιο όριο των τεστ και δεν γίνονται αλλα!!
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
κΑΛΗΜΕΡΑ
αυτα ειναι τηλεφωνα για ενημερωση του κοινου σχετικα με τον covid, το τηλεφωνικο νουμερο που ενημερωνεις εσυ τις τοπικες μοναδες υγειας για την εισοδο σου στην περιοχη πρεπει να το καλεσεις οταν φτασεις εκει, απαντανε στα ιταλικα, δεν σου στελνουν καποιο αποδεικτικο της συνομιλιας και δεν επηρεαζει την πτηση σου
αυτα μου ειπαν απο την πρεσβεια τους για την επικειμενη επισκεψη μου στην βενετια, αν μου τα ειπαν λαθος τα μεταφερω και εγω λαθος
Λοιπον πριν ταξιδεψω για Βενετία καλου κακού είπα να στείλω και ενα email να ενημερώσω τις υγειομικές αρχες για την είσοδο μου στην χώρα .Βεβαια οντως δε μου ζητήθηκε τίποτα αλλα ελαβα στο emai μου την εξής απάντηση .(Το email το διάβασα χθες που επέστρεψα)

Good afternoon, we are waiting your self registration on the Aulss 3 traveller portal ( website below ), except your arrival from group C countries, USA, Canada, Giappone.
Best regards

Dr.ssa Liliana Tudor



Modulo Viaggiatori
--

N.B.: Le informazioni fornite fanno riferimento alla normativa vigente al momento dell'invio della mail.

Distinti Saluti

U.O.C. Servizio Igiene e Sanità Pubblica

Dipartimento di Prevenzione

AULSS 3 Serenissima

Venezia
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Τα έχουν κάνει @@ οι Ιταλοί.. 17.45 η πτήση επιστροφής και οι μισοί Ιταλοί είναι χωρίς plf , και ακόμα είμαστε στο gate 👿👿👿 update : λόγω κακοκαιρίας και καλά δεν φεύγουμε, και ο καιρός έξω είναι φυσιολογικός.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Τελευταία βραδιά στη Γαληνοτατη σήμερα.Τα έως τώρα δεδομένα έχουν για όποιον είναι εδώ.
Από Αθήνα προς Βενετία την Δευτέρα με Aegean μια απλή ματιά ότι έχουμε συμπληρώσει το ιταλικό plf ,χωρίς να δουν του άλλο.Θυμιζω πως εγώ ήμουν εμβολιασμός χωρίς να έχουν περάσει 14 μέρες και η σύζυγος καθόλου,αμφότεροι με rapid test και ευρωπαϊκα πιστοποιητικα.
Από Βενετία (Ιταλία) εγώ αύριο έχω σε ισχύ το πιστοποιητικό εμβολιασμού,συμπληρωμένα και των 2 τα plf.Η συζυγος έκανε χθες το πρωί pcr test,σήμερα το πρωί βγήκαν τα αποτελέσματα και σήμερα το απόγευμα μας στάλθηκε στο email από το υπουργείο υγείας ένας κωδικός να το βάλουμε στην διεύθυνση Home - Certificazione verde COVID-19 με τον αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας που δηλώσαμε στο εργαστήριο.Ετσι καταφέραμε να βγάλουμε ευρωπαϊκό πιστοποιητικό.Για τον έλεγχο στο αεροδρόμιο Βενετίας/Αθηνών αύριο.
Γεια σου ! Να σου κάνω μια ερώτηση πετάω για Ρώμη το Σαββατο και την ήμερα που πετάω θα είναι η 13 που έκανα την δεύτερη δόση όποτε θα κάνω ένα rapid test απλά όταν λέει 48 ώρες πρέπει 48 ώρες πριν ή μέσα αυτό το χρονικό πλαίσιο γτ έκλεισα ραντεβού την Παρασκευή το απόγευμα δώσε μου τα φώτα σου αν μπορείς ευχαριστώ
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Βρηκατε ευκολα rapid test σε φαρμακειο χωρις ραντεβου? Εδω η ουρα σε κεντρικη κλινικη χτες εστριβε δυο γωνιες στο οικοδομικο τετραγωνο.
ραπιντ δεν πουλουνται στα φαρμακεια..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Γεια σου ! Να σου κάνω μια ερώτηση πετάω για Ρώμη το Σαββατο και την ήμερα που πετάω θα είναι η 13 που έκανα την δεύτερη δόση όποτε θα κάνω ένα rapid test απλά όταν λέει 48 ώρες πρέπει 48 ώρες πριν ή μέσα αυτό το χρονικό πλαίσιο γτ έκλεισα ραντεβού την Παρασκευή το απόγευμα δώσε μου τα φώτα σου αν μπορείς ευχαριστώ
Μια χαρά είναι φίλε μου να το κάνεις Παρασκευή απόγευμα,φτάνει να συννενοηθεις με το μικροβιολογικό να συννενοηθεις να βγουν τα αποτελέσματα.Καλο ταξίδι!
 

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Μια χαρά είναι φίλε μου να το κάνεις Παρασκευή απόγευμα,φτάνει να συννενοηθεις με το μικροβιολογικό να συννενοηθεις να βγουν τα αποτελέσματα.Καλο ταξίδι!
Ναι μου είπαν σε δυο ώρες θα έχουν βγει και θα μου το στείλουν με e-mail . Απλά δεν καταλάβαινα αν πρέπει εντός 48 ωρών ή 48 ώρες πριν ντε και καλά. !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.846
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom