Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Επιστρεψαμε απο Ιταλια. Εξονυχιστικος ελεγχος στο ιταλικο αεροδρομιο, δεν υπηρχε λεπτομερεια στο rapid test που δεν τσεκαραν,οπως και στο plf. Ελεγχος και στο Ελ Βενιζελος μετα.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
επεστρεψα απο βενετια, συνοψη επιγραμματικα
Αναχωρηση ελεγχος στη θεσσαλονικη βιαστικα μόνο το ιταλικο dPLF, στο τρεβίζο τιποτα απολυτως
στο ξενοχοδειο μου εδωσαν να συμπληρωσω ενα εντυπο με τα βασικα μου στοιχεια και το τηλεφωνο για το Covid μου ειπαν,αλλα παρομοιο εχω συμπληρωσει και προ covid στο check in
Επιστροφη, στο τρεβιζο πρωτα ελεγχος του ελληνικου dPLF και μετα ατελειωτη ουρα στον αστυνομικο ελεγχο αφου δουλευαν μονο μια γραμμη για 4 αναχωρησεις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ,καλυτερα να πατε μιση ωρα νωριτερα και να αραξετε μετα τον ελεγχο, παρα να σας σπανε τα νευρα στην ουρα,
στην θεσσαλονικη ελεγχος και dPLF και πιστοποιητικο εμβολιασμου (ή οτι ειχε ο καθενας).
στη βενετια μασκα υποχρεωτικα στα βαπορετα και σε κλειστους χωρους
αυτα, καλα να περασετε οσοι ακολουθησετε!
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Επιστρεψαμε απο Ιταλια. Εξονυχιστικος ελεγχος στο ιταλικο αεροδρομιο, δεν υπηρχε λεπτομερεια στο rapid test που δεν τσεκαραν,οπως και στο plf. Ελεγχος και στο Ελ Βενιζελος μετα.
Αεροδρομιο Ναπολης?γενικα πως ηταν εκει και απο θεμα κοσμου?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Τα κρουσματα ως γνωστον ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα. Ειχε μαλλον εσωτερικο τουρισμο, γιατι σπανια ακουγαμε καποια αλλη γλωσσα εκτος απο Ιταλικα.
Κινηθηκαμε, τρωγαμε, πιναμε κυριως σε εξωτερικους χωρους χωρις μασκα οπου δεν ειχε συνωστισμο. Η χαρα της ζωης τα βραδια ως αργα. Πολυ εξωστρεφης πολη.
 

solo4ever

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά κι από μένα. Φεύγω αύριο για Ιταλία και έχουν περάσει 12 μέρες από την δεύτερη δόση. Λέτε να το ρισκάρω και να πάω έτσι στην πύλη; Ελέγχουν 100% το pcr;; γιατί έχω ακούσει ότι το αγνοούν αρκετές εταιρείες (Φεύγω Με Ryanair)
Έχει συμβεί σε κάποιον από σας να μη σας ελέγξει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Καλησπέρα παιδιά κι από μένα. Φεύγω αύριο για Ιταλία και έχουν περάσει 12 μέρες από την δεύτερη δόση. Λέτε να το ρισκάρω και να πάω έτσι στην πύλη; Ελέγχουν 100% το pcr;; γιατί έχω ακούσει ότι το αγνοούν αρκετές εταιρείες (Φεύγω Με Ryanair)
Έχει συμβεί σε κάποιον από σας να μη σας ελέγξει;
Να κανεις ενα ραπιντ τεστ δωρεαν η με 20 ευρω. Το ελεγχουν.
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Καλησπέρα!
Χαίρομαι για την παραπανω ενημέρωση περι plf!
Επιτρεπόμενος αριθμός επιβατών σε αυτοκίνητο; Υπάρχει όριο 3 ατόμων; Είμαστε 5 άτομα ( από διαφορετικές οικογένειες ) και σκοπεύαμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο τέλος Αυγούστου, Φλωρεντία, μπορούμε;
Ευχαριστώ !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τα πρωτα καμπανακια. υποχρεωτικο ραπιντ επιτοπου στα σικελικα αεροδρομια για αφιξεις απο Ελλαδα ως 1/9, ασχετο απο εμβολιασμο. δωρεαν μεν αλλα υπολογιστε την αναμενομενη καθυστερηση.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom