Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
, τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν τοπικά.
Καλχας δεν ειναι κανεις. μιλαμε παντα για εισοδο απο το εξωτερικο, οχι για τοπικα μετρα. Ασχετα απο το τι κανουν τα 2 ανδρεικελα των νησιων, γραφικες φιγουρες της πολιτικης, η χωρα ειναι πολυ πιο σοβαρη, το ενδεχομενο τεστ σε εμβολιασμενους εχει αποκλειστει απο ειδικους, υπαρχει το green pass, το μονο που συζητειται ειναι η επεκταση της χρησης του ακομα κ στο μετρο. γι αυτο λοιπον στην ερωτηση αν θα ισχυσει τεστ σε εμβολιασμενους στην υπολοιπη χωρα, ως 1/9 που εβαλε ο σικελος φωστηρας, η απαντηση ειναι κατηγορηματικα :οχι.
 
D

Delmem37668

Guest
Καλχας δεν ειναι κανεις. μιλαμε παντα για εισοδο απο το εξωτερικο, οχι για τοπικα μετρα. Ασχετα απο το τι κανουν τα 2 ανδρεικελα των νησιων, γραφικες φιγουρες της πολιτικης, η χωρα ειναι πολυ πιο σοβαρη, το ενδεχομενο τεστ σε εμβολιασμενους εχει αποκλειστει απο ειδικους, υπαρχει το green pass, το μονο που συζητειται ειναι η επεκταση της χρησης του ακομα κ στο μετρο. γι αυτο λοιπον στην ερωτηση αν θα ισχυσει τεστ σε εμβολιασμενους στην υπολοιπη χωρα, ως 1/9 που εβαλε ο σικελος φωστηρας, η απαντηση ειναι κατηγορηματικα :οχι.
κατηγορηματικά όχι.
ρίξε μια ματιά στο Ισραήλ και πες μου αν ισχύει το κατηγορηματικά όχι σε τέτοιους καιρούς. τέλος πάντων
 
D

Delmem37668

Guest
Γι αυτο την εκοψα και αλλαξα τα αεροπορικα εισιτηρια, γιατι πετουσαμε 2 μερες μετα τον τελικο που νομοτελειακα θα εβγαζε αυξηση. Και πηραμε τρενο μουτζουρη απο Ρωμη με ανοιχτα παραθυρα ακριβως διπλα μας.
Δεν θελω να αποθαρρυνω τους ανεμβολιαστους, αλλα ειναι μεγαλο το στρες μην αποκλειστεις για μερες σε ξενη χωρα επειδη το τεστ της επιστροφης μπορει να βγει θετικο και δεν θα το επιχειρουσα ξανα.
αγαπητή paefstra, σε μια τέτοια περίοδο και γνωρίζοντας ποσο κοστίζουν οι μετακινήσεις στην ενδοχώρα για ποιο λόγο δεν νοικιάσατε αμάξι; πολύ πιο σίγουρο υγειονομικά και σου δίνει απόλυτη ελευθερία κινήσεων. με μικρό κόστος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κατηγορηματικά όχι.
ρίξε μια ματιά στο Ισραήλ και πες μου αν ισχύει το κατηγορηματικά όχι σε τέτοιους καιρούς. τέλος πάντων
μιλαμε για χωρα ΕΕ. που δεν αποφασιζει ο σολινας κ οι φιλοι του ευτυχως. ακομα δεν ισχυει για καμμια χωρα τεστ για εμβολιασμενους ακομα κ γι αυτες με χειροτερα νουμερα απο μας. τα κριτηρια για τα "χρωματα" των περιοχων ηδη αλλαζουν κ εκλογικευονται. δεν δινουν τοση βαση στο νουμερο κρουσματων οσο στις αντοχες του συστηματος, στην καλυψη δηλ κλινων ΜΕΘ κ μη. το βλεπω εξαιρετικα απιθανο να ισχυσει τεστ για εισοδο στη χωρα για ολους. παρολα αυτα παραπεμπω στην 1η φραση του προηγουμενου ποστ μου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
αγαπητή paefstra, σε μια τέτοια περίοδο και γνωρίζοντας ποσο κοστίζουν οι μετακινήσεις στην ενδοχώρα για ποιο λόγο δεν νοικιάσατε αμάξι; πολύ πιο σίγουρο υγειονομικά και σου δίνει απόλυτη ελευθερία κινήσεων. με μικρό κόστος.
Μάλλον δεν σκέφτηκες ότι δεν έχουν όλοι αυτή την επιλογή, γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν οδηγούν και δεν είναι λίγοι αυτοί...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
αγαπητή paefstra, σε μια τέτοια περίοδο και γνωρίζοντας ποσο κοστίζουν οι μετακινήσεις στην ενδοχώρα για ποιο λόγο δεν νοικιάσατε αμάξι; πολύ πιο σίγουρο υγειονομικά και σου δίνει απόλυτη ελευθερία κινήσεων. με μικρό κόστος.
Δεν οδηγω.
 
D

Delmem37668

Guest
Μάλλον δεν σκέφτηκες ότι δεν έχουν όλοι αυτή την επιλογή, γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν οδηγούν και δεν είναι λίγοι αυτοί...
γι αυτό ρώτησα sessenach77, εντελώς πληροφοριακά. γιατί γίνεσαι επιθετική. ρωτώντας πας στη πόλη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
γι αυτό ρώτησα sessenach77, εντελώς πληροφοριακά. γιατί γίνεσαι επιθετική. ρωτώντας πας στη πόλη.
Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι επιθετική;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
κατανοητό, ευχαριστώ. ίσως να δοκίμαζες να βγάλεις, αν σου δίνει κουράγιο εγώ το έβγαλα στα 38 μου με 52 μαθήματα.. άσε ρόμπα με τους πιτσιρικάδες.... λέγανε, δες το θειο δεν σκαμπάζει... :icon_evil::icon_evil::icon_evil:
Δεν οδηγω απο επιλογη. Μπραβο σε σας αλλα δεν με ενδιαφερουν τα αυτοκινητα.
 
D

Delmem37668

Guest
Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι επιθετική;
από το μάλλον δεν σκέφτηκες..... γιατί μπορεί η κοπέλα να μην ταξίδευε μόνη και κάποιος άλλος στην παρέα να οδηγούσε. ξέρεις τα αυτονόητα, ότι σχεδόν όλοι πια έχουν δίπλωμα οδήγησης δεν τα σκέφτεσαι. λες σίγουρα κάποιος στην παρέα οδηγεί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
από το μάλλον δεν σκέφτηκες..... γιατί μπορεί η κοπέλα να μην ταξίδευε μόνη και κάποιος άλλος στην παρέα να οδηγούσε. ξέρεις τα αυτονόητα, ότι σχεδόν όλοι πια έχουν δίπλωμα οδήγησης δεν τα σκέφτεσαι. λες σίγουρα κάποιος στην παρέα οδηγεί.
Ε τωρα, αυτονοητα σ' αυτο το φορουμ δεν υπαρχουν. Ειμαστε περιεργοι τυποι που παμε απο χωρα σε χωρα ημερησια εκδρομη και φανταζεσαι οτι συναντας εδω τον μεσο Ελληνα που εχει διπλωμα και το αυτοκινητακι στην πιλοτη? :D.
Ολα να τα περιμενεις :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom