Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Για να κάνουν rapid test : Άμα σου τύχει , σου τυχε ... Δεν κάνουν τεστ σε όλους τους επιβάτες της πτήσεις παρά μόνο σε συγκεκριμένους που διαλέγονται τυχαία από τον αλγόριθμο-λογάριθμο (δεν θυμάμαι καλά πως το λένε) του plf ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για να κάνουν rapid test : Άμα σου τύχει , σου τυχε ... Δεν κάνουν τεστ σε όλους τους επιβάτες της πτήσεις παρά μόνο σε συγκεκριμένους που διαλέγονται τυχαία από τον αλγόριθμο-λογάριθμο (δεν θυμάμαι καλά πως το λένε) του plf ...
για Ιταλια λες? δεν κανουν εδω και 2 χρονια πλην Σικελιας που σταματησαν προσφατα.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
ειδες να κανουν ραπιντ στην αφιξη? που κ ποτε?και αναλογα με το plf?
@Samion Τον περασμένο Σεπτέμβρη που επισκέφτηκα τη Ρώμη ... Στην επιστροφή στην Αθήνα έκαναν rapid σε όσους ήταν ανεμβολίαστοι και έλεγξαν το plf όλων μας ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
@Samion Τον περασμένο Σεπτέμβρη που επισκέφτηκα τη Ρώμη ... Στην επιστροφή στην Αθήνα έκαναν rapid σε όσους ήταν ανεμβολίαστοι και έλεγξαν το plf όλων μας ...
α οκ. η ερωτηση κ η απαντηση μου αφορουσε την αφιξη στην Ιταλια. οπου ποτε δεν γινοταν ελεγχος στην αφιξη. εκτος απο την αρχη της μαυρης περιοδου κ στις πτησεις επαναπατρισμου που μας εκαναν σε ολους.. εδω κ σχεδον 2 χρονια σε κανενα, μονο στο Νησι οπως ειπα που κ εκει το εκοψαν 1 μηνα πριν.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
α οκ. η ερωτηση κ η απαντηση μου αφορουσε την αφιξη στην Ιταλια. οπου ποτε δεν γινοταν ελεγχος στην αφιξη. εκτος απο την αρχη της μαυρης περιοδου κ στις πτησεις επαναπατρισμου που μας εκαναν σε ολους.. εδω κ σχεδον 2 χρονια σε κανενα, μονο στο Νησι οπως ειπα που κ εκει το εκοψαν 1 μηνα πριν.
@Samion Πάντως όσον αφορά τη συμπλήρωση του plf από Ελλάδα για Ιταλία παραμένει υποχρεωτικό , στο αεροδρόμιο εδώ μου το έλεγξαν , εκεί όταν φτάσαμε δεν τα κοίταξαν καν , παρά μόνο όταν βγαίναμε οι επιβάτες από το αεροπλάνο , εκεί στη φυσούνα υπήρχε μια κυρία η οποία μας έλεγχε τα διαβατήρια και μας έλεγε να κατεβάσουμε τις μάσκες για λίγο , έκανε έλεγχο ταυτοπροσωπίας και μετά μας άφηνε ελεύθερους ...
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα σε όλους, μέσα Ιουνίου έχουμε κλείσει εισιτήρια για Ιταλία. Ο γιός μας είναι 10 ετών κ σε αντίθεση με εμάς που είμαστε 3 δοσιτες, είναι ανεμβολίαστος. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει προς το παρόν;;
 

Lyyydiaki

Member
Μηνύματα
7
Likes
22
Καλησπέρα! 30 Απριλίου πετάω για Μιλανο !! Έχω κάνει 2η δόση 13 Σεπτεμβρίου και νόσησα 27 Δεκεμβρίου ... Τι ισχύει με τα πιστοποιητικά νόσησης και εμβολιασμού εκει; Για πόσους μήνες ισχύουν ; Και που απαγορεύεται να μπαίνεις ως ανεμβολιαστος; ( εγώ δεν ξέρω τι θεωρούμαι εκεί )
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Γειά σας
Καταργείται το plf και μάλλον και το πιστοποιητικό εμβολιασμού (δεν το λέει ακριβώς για τα σύνορα ή μονο για μέσα στη χώρα) για Ιταλία.

Ιταλία: Τέλος στο πιστοποιητικό εμβολιασμού και στο PLF για τους ταξιδιώτες από το εξωτερικό
ΚΙ ΟΜΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟ :xalara: :xalara: :xalara: Ιταλία: Βάζει τέλος στο πιστοποιητικό εμβολιασμού και στο PLF για τους ταξιδιώτες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom