Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ο καιρός είναι ηλιόλουστος με 30 βαθμούς.Κοιτα,δεν έχω ξαναέρθει αλλά μάλλον δεν έχει,σε σχέση με βίντεο και φώτο που έχω δει από άλλες χρονιές
Σκεφτομαι να κλεισω για αυτο Σ/Κ .Το ξενοδοχειο που ειστε θα το συνιστούσατε? Και εαν ναι ποιο ειναι?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ναι,είναι πολύ ωραίο (για τα γούστα μας).Λέγεται casa nicolo priuli,5 λεπτά με τα πόδια από την Βασιλική Αγίου Μαρκου.Για 4 βράδια δώσαμε 450€, συμπεριλαμβανομένου πρωινού.
Αν κλεινατε την ανοιξη, ειχε 4αστερο στο Μεγαλο καναλι με αυτα τα λεφτα αλλα χωρις πρωινο.
Ειναι ωρα να μπεις στο κολπο να κλεινεις πρωτα διαμονη στην Ευρωπη σε πιθανες ημερομηνιες που δεν κοστιζει τιποτε και μετα τα εισιτηρια που ετσι κι αλλιως καποιο φτηνιαρικο θα βρεθει για Ιταλια :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κάπως έτσι είχε γίνει @paefstra φίλη μου αλλά κατόπιν της συζύγου δεν της άρεσε,οπότε πριν μια εβδομάδα κλείσαμε αυτό
Ο χειμωνας ειναι μια εξαιρετικη εποχη για να κλεισεις φτηνα 4αστερα για το καλοκαιρι οπουδηποτε και δεν κοστιζει τιποτε. Για δοκιμασε το του χρονου...
 

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλημέρα. Για τη μεταφορά μας προς το αεροδρόμιο Fumicino χρησιμοποιήσαμε την υπηρεσία taxi του booking. Για 8 άτομα ήταν 54€. Είχαμε συγκεκριμένη ώρα ραντεβού στο ξενοδοχείο και ήταν πολύ συνεπείς. Το είχα κλείσει από την Ελλάδα. Έλεγξέ το μήπως και σε συμφέρει. Επίσης, να έχεις στο νου πως το ταξί παίρνει έως 3 άτομα.
Ευχαριστώ πολύ ! 3 άτομα εννοείς χωρίς τον οδηγό ; Έτσι ;
 

alexevd

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Kαλησπερα! Plf : συμπληρώνεις το ιταλικό για να πας Ιταλία , και το ελληνικό για να γυρίσεις( το ελληνικό συμπλήρωσε το πριν φύγεις για Ιταλία) .. rapid test: καλού κακου βγάλε και το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό , 2 λεπτά υπόθεση είναι! Όταν γυρίσεις Ελλάδα ναι θα μπορείς με το πιστοποιητικό εμβολιασμού εφόσον έχει περάσει το 14ημερο.. όλα μπορείς να τα έχεις σε ψηφιακή μορφή και είσαι κομπλέ! Για ταξί ας απαντήσει κάποιος δεν γνωρίζω!!
Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι τέλειος ! Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα το dplf της Ιταλίας μέχρι ποτέ πρέπει να το συμπληρώσω έχει χρονικό πλαίσιο όπως της Ελλάδας μήπως γνωρίζεις επειδή τις θέσεις ακόμα δεν τις ξέρω γτ το check in της Ryanair ανοίγει 24ωρες πριν ..
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Με το που ανοίξει το check in και πάρεις θέσεις συμπλήρωσε το,δεν έχει ελάχιστο όπως της Ελλάδας μια μέρα πριν
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι τέλειος ! Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα το dplf της Ιταλίας μέχρι ποτέ πρέπει να το συμπληρώσω έχει χρονικό πλαίσιο όπως της Ελλάδας μήπως γνωρίζεις επειδή τις θέσεις ακόμα δεν τις ξέρω γτ το check in της Ryanair ανοίγει 24ωρες πριν ..
Όπως το είπε ο Κωνσταντίνος!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Σήμερα έφτασα Βενετία και : μου έλεγξαν ιταλικό plf, ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού + ευρωπαϊκό πιστοποιητικό ραπίντ της κοπέλας μου στο Ελ.Βενιζελος.. στο αεροδρόμιο της Βενετίας απολύτως τίποτα.. δεν είχε και ψυχή θα έλεγα 6 το απόγευμα! Η Βενετία πάντως περίμενα πως θα είχε λιγότερο κόσμο.. όχι ότι είναι φουλ βεβαια..
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι τέλειος ! Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα το dplf της Ιταλίας μέχρι ποτέ πρέπει να το συμπληρώσω έχει χρονικό πλαίσιο όπως της Ελλάδας μήπως γνωρίζεις επειδή τις θέσεις ακόμα δεν τις ξέρω γτ το check in της Ryanair ανοίγει 24ωρες πριν ..
σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου με την ιταλικη πρεσβεια στην ελλαδα ο υπαλληλος(δεν γνωριζω τι θεση εχει) μου ειπε να το συμπληρωσω οσο νωριτερα γινεται και ας βαλω ασχετο αριθμο θεσης (εννοειται οτι βαζουμε το σωστο αριθμο πτησης,μονο ο αριθμος θεσης λογω του 24ωρου ειναι το προβλημα)
αν μπορω να κανω επεξεργασια και να το αλλαξω πριν μου ερθει ο Qr code εννοειται οτι θα βαλω τη σωστη θεση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom