Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όταν κάνω το check inn στο site της ραιαν,λέει ότι αν δεν τα ανεβασεις έχει δικαίωμα η Ράιαν να αρνηθεί την επιβιβαση,έχει επιλογή που λέει φόρτωση δικαιολογητικών,έως 4 αρχεία δέχεται.
ρηλαξ. δεν χρειαζεται τπτ. μονο 2 αρχεια στο κινητο: plf, green pass.
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
φορουμ που ανταλλασσουμε εμπειριες κ αποψεις.
Samion
δεν ξέρω ... αλλά με επηρέασες θετικά ρε φίλε ... ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ !!!
...και να σου πω που θα πάω τελικά ? ... Σικελία ... :xalara:

Το μόνο που απομένει είναι κάποιες πληροφορίες από τους φίλους εδώ που ταξίδεψαν πρόσφατα εκεί για το θέμα "Covid" που όλο το νησί είναι στα κόκκινα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το μόνο που απομένει είναι κάποιες πληροφορίες από τους φίλους εδώ που ταξίδεψαν πρόσφατα εκεί για το θέμα "Covid" που όλο το νησί είναι στα κόκκινα
σαν εμενα δηλ...δεν τρεχει τπτ. business as usual. στις πολεις μονο εχει επανελθει η μασκα. ολα ανοικτα κ χαμος απο κοσμο. τα παραλιακα ειναι πανω απο το 2019. αφου δεν ταξιδεψαν εξω πολλα εκατομμυρια φετος καπου πρεπει να πανε.
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Σημερινή άφιξη στο Μπέργκαμο:Δεν ελέγχθηκε τίποτα,ούτε plf ούτε green pass. Μετράνε θερμοκρασία μόνο κατά την αποβίβαση.Αυτα!
Λογικό ... το Μπέργκαμο είχε σήμερα 26 κρούσματα , ενώ η νότια Ιτ. Συρακούσες πχ είχε... 272 κρούσματα
 

Artemaki84

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα και από εμένα,
θα ταξιδέψω στο τέλος Σεπτεμβρίου στην Βενετία με την οικογένεια μου. Θα κάνουμε μια μονοήμερη στην Μπολόνια με το τρένο την 3η ημέρα που θα είμαστε εκει και δεν ξέρω αν μπορούν τα παιδιά(14 ετών και 10 ετών) να ταξιδέψουν ή αν πρέπει να επαναλάβω τα rapid?
Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας με ενημερώσει!
Ευχαριστώ πολύ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα και από εμένα,
θα ταξιδέψω στο τέλος Σεπτεμβρίου στην Βενετία με την οικογένεια μου. Θα κάνουμε μια μονοήμερη στην Μπολόνια με το τρένο την 3η ημέρα που θα είμαστε εκει και δεν ξέρω αν μπορούν τα παιδιά(14 ετών και 10 ετών) να ταξιδέψουν ή αν πρέπει να επαναλάβω τα rapid?
Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας με ενημερώσει!
Ευχαριστώ πολύ!
Καλησπέρα.
Αν πάρετε intercity ή το γρήγορο ( Frecce ), ναι, καθώς θα πρέπει να έχουν green pass.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Καλησπέρα. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί πάλι η ερώτηση. Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος παρακαλώ.

Από την έρευνα που έχω κάνει είδα ότι μπορείς να μπεις στην Ιταλία (Ρώμη) με τεστ ανίχνευσης αντιγόνου του κορωνοϊού με τη μέθοδο ταχείας δοκιμασίας η αλλιώς rapid test . Αυτό το test θα πρέπει να έχει γίνει εντός 48 ωρών πριν το ταξίδι. Σωστά πιστεύω τα γράφω μέχρι εδώ.

Τι γίνεται μετά με την επιστροφή στην Ελλάδα όταν είναι 9 η ώρα το βράδυ της Κυριακής και το test rapid έχει γίνει στην Ελλάδα την Παρασκευή πριν τις 9 το βράδυ; Σε αυτήν την περίπτωση έχουν περάσει 48 ώρες οπότε δεν γίνεται δεκτή η είσοδος;
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εμβόλιο ? Τι τεστ και ιστορίες !
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Δεν είναι για εμένα τo test και επίσης και να κάνουν το εμβόλιο οι φίλοι μου πάλι δεν προλαβαίνουν με τις 14 ημέρες που πρέπει να περάσουν.
Ευχαριστώ για την βοήθεια
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλησπέρα. Συγνώμη αν έχει απαντηθεί πάλι η ερώτηση. Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος παρακαλώ.

Από την έρευνα που έχω κάνει είδα ότι μπορείς να μπεις στην Ιταλία με τεστ ανίχνευσης αντιγόνου του κορωνοϊού με τη μέθοδο ταχείας δοκιμασίας η αλλιώς rapid test . Αυτό το test θα πρέπει να έχει γίνει εντός 48 ωρών πριν το ταξίδι. Σωστά πιστεύω τα γράφω μέχρι εδώ.

Τι γίνεται μετά με την επιστροφή στην Ελλάδα όταν είναι 9 η ώρα το βράδυ της Κυριακής και το test rapid έχει γίνει στην Ελλάδα την Παρασκευή πριν τις 9 το βράδυ; Σε αυτήν την περίπτωση έχουν περάσει 48 ώρες οπότε δεν γίνεται δεκτή η είσοδος;
Σε κάποια εργαστηρια δεν αναγράφουν ώρα, αλλά θα πρέπει να φαίνεται το αποτέλεσμα μετά τις 9. Αλλιώς θα πρέπει να κάνεις εκει ξανα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom