Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
Σήμερα στο Μπάρι (πριν την επιβίβαση στο Superfast II) μας τα ζήτησαν ΟΛΑ !...
PLF, Green Pass , μας έκαναν και θερμομέτρηση με ειδική κάμερα σκαναρίσματος προσώπου ...
... έτσι για την ιστορία ...
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Σήμερα στο Μπάρι (πριν την επιβίβαση στο Superfast II) μας τα ζήτησαν ΟΛΑ !...
PLF, Green Pass , μας έκαναν και θερμομέτρηση με ειδική κάμερα σκαναρίσματος προσώπου ...
... έτσι για την ιστορία ...
@lefterismega Η Ειδική κάμερα σκαναρίσματος προσώπου για θερμομέτρηση υπάρχει και στο Fiumicino της Ρώμης ... Έτσι μας πήραν και σε εμάς θερμοκρασία πριν επιστρέψουμε στην Ελλάδα συν : Plf και Ψηφιακό Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ...
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
...και καλά κάνουν βέβαια ... την Ελλάδα προστατεύουν
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Χρειάζεται να εκδόσω green pass για την κόρη μου που δεν είναι εμβολιασμένη, άρα με τεστ. Ξέρει κανεις σε πόση ώρα μετά το τεστ υπάρχει η δυνατότητα? Εαν κάνει την Πεμπτη το απογευμα, θα είμαστε οκ λέτε για πρωινή πτήση της Παρασκευής προς Ιταλία?
 

Noelle

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Χρειάζεται να εκδόσω green pass για την κόρη μου που δεν είναι εμβολιασμένη, άρα με τεστ. Ξέρει κανεις σε πόση ώρα μετά το τεστ υπάρχει η δυνατότητα? Εαν κάνει την Πεμπτη το απογευμα, θα είμαστε οκ λέτε για πρωινή πτήση της Παρασκευής προς Ιταλία?
Εννοείται πως ναι Ειδικά σε φαρμακείο το παίρνεις εκείνη τη στιγμή χωρίς να περιμένεις καθόλου, μεταφρασμένο στα αγγλικά . Για rapid μιλάμε , έτσι ;
Κ μείς πριν δυο εβδομάδες αυτό κάναμε για τον μικρό . Απόγευμα στο φαρμακείο , το επόμενο πρωί πετούσαμε .
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημέρα παιδιά!έχω κλείσει ταξίδι για την επόμενη εβδομάδα στην Ρώμη..το rapid test που θα κάνω στο εργαστήριο θα τους ενημερώσω ότι το θέλω στα αγγλικά για το ταξίδι..για να το περάσω στο green pass για να μην υπάρχει πρόβλημα στην Ρώμη πως το κάνω;Το ίδιο θα γίνει και το τεστ από Ιταλία για Ελλάδα;πρέπει να το περάσω ξανά για να ταξιδέψω;ευχαριστώ!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλημέρα παιδιά!έχω κλείσει ταξίδι για την επόμενη εβδομάδα στην Ρώμη..το rapid test που θα κάνω στο εργαστήριο θα τους ενημερώσω ότι το θέλω στα αγγλικά για το ταξίδι..για να το περάσω στο green pass για να μην υπάρχει πρόβλημα στην Ρώμη πως το κάνω;Το ίδιο θα γίνει και το τεστ από Ιταλία για Ελλάδα;πρέπει να το περάσω ξανά για να ταξιδέψω;ευχαριστώ!
Εχουν απαντηθει πιο πανω ολα..πλεον και σε φαρμακειο να πας εδω Ελλαδα το green pass το κανεις μονος σου και βγαινει στα αγγλικα,ψαξε το λινκ πιο πανω..απο Ιταλια για Ελλαδα θα στο φτιαξουν-εκτυπωσουν σε μορφη green pass μονοι τους,ωστοσο αν θες να σαι σιγουρος μπορεις να τους το ζητησεις,αν και πιστευω δε παιζει Ιταλια να υπαρχει φαρμακειο που να μη το κανει το ραπιντ σε green pass αφου πλεον το θελουν παντου
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά sorry αλλά διάβασα οτι αν μείνεις πάνω από 5 ημέρες στην Ιταλία (εγω φεύγω από Ελλάδα 25/10 το πρωί και αναχωρώ απο Ιταλία στις 29/10 το απόγευμα), πρέπει να μείνεις σε 10ήμερη καραντίνα.....κατάλαβα κάτι λάθος.
Είμαι εμβολιασμένος και εγω και η γυναίκα μου απο τον Ιούνιο, οπότε αν έχω καταλάβει καλά, χρειάζομαι μόνο το πιστοποιητικό εμβολιασμού και το PLF...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.191
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom