Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Θέλω να κλείσω για ενα 3ήμερο και παρακολουθώ κάθε μέρα να δώ αν άλλαξε τίποτα........
@Grtraveler Προς το παρόν δεν έχει αλλάξει κάτι αλλά κάθε μέρα να ρίχνεις ματιές στο ReopenEurope ...
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!γνωρίζουμε κάποιο διαγνωστικό κέντρο η φαρμακείο στο Μιλάνο για τεστ με φυσιολογικές τιμές;για rapid test antigen ενδιαφέρομαι.
 

Konstantinia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Θα ήθελα να μου γράψει κάποιος αν γνωρίζει μήπως υπάρχει καποιο ξενοδοχείο στη Ρώμη που μπορεί να φιλοξενήσει ένα νεαρό ζευγαράκι εμβολιασμένο που όμως νόσησε. Πρέπει να κάνουν την καραντίνα τους και μετά με
Αρνητικό rapid να λάβουν green pass για να επιστρέψουν.
 
Last edited:

L ALALA

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Καλησπέρα σας
Θα πάω Ρωμη στις 20 του μηνα
Ξαναπήγα το καλοκαίρι και ξέρω τα έγγραφα που χρειαζονται
Τότε δεν χρειαζόταν ραπιντ
Η ερώτηση μου είναι χαζη
Στο gov το αρνητικό αποτέλεσμα βγαίνει μόνο στα ελληνικα;
Όποτε υποχρεούμαι να κάνω το ραπιντ σε κέντρο και όχι σε Φαρμακειο;
Η είναι κάπου που εγώ δεν το βλέπω;
Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρόνο σας
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα σας
Θα πάω Ρωμη στις 20 του μηνα
Ξαναπήγα το καλοκαίρι και ξέρω τα έγγραφα που χρειαζονται
Τότε δεν χρειαζόταν ραπιντ
Η ερώτηση μου είναι χαζη
Στο gov το αρνητικό αποτέλεσμα βγαίνει μόνο στα ελληνικα;
Όποτε υποχρεούμαι να κάνω το ραπιντ σε κέντρο και όχι σε Φαρμακειο;
Η είναι κάπου που εγώ δεν το βλέπω;
Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρόνο σας
Άλλαξε τη γλώσσα στα αγγλικά.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!
Γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με το πώς κυκλοφορεί κάποιος ανεμβολιαστος στη Ρώμη; Επιτρέπεται η είσοδος σε μουσεία και αξιοθέατα με ραπιντ τεστ;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!
Γνωρίζει κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με το πώς κυκλοφορεί κάποιος ανεμβολιαστος στη Ρώμη; Επιτρέπεται η είσοδος σε μουσεία και αξιοθέατα με ραπιντ τεστ;
Καταρχήν, ανεμβολίαστος κατά την άφιξη στη χώρα πρέπει να μπει σε αυτοαπομόνωση επί 5 ημέρες, στη διεύθυνση που αναγράφεται στο έντυπο εντοπισμού επιβατών· Για είσοδο σε μουσεία και τόπους πολιτισμού μόνο με ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης. Περισσότερα εδώ
 
Last edited:

LTS

Member
Μηνύματα
25
Likes
48
Καλημέρα σε όλους. Πρόκειται να ταξιδέψω στο Μιλάνο στις 11 Φεβρουαρίου (για 3 ημέρες) και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος (γιατί έχω χαθεί κάπως στο τι χαρτιά χρειάζονται) να με βοηθήσει στο παρακάτω ερώτημα.
Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου, θα έχω φτιάξει και το PLF για είσοδο Ιταλία αλλά και το PLF για είσοδο Ελλάδα, θα έχω κάνει και το Rapid test που ζητάνε για είσοδο στην Ιταλία (άσχετα που είμαι εμβολιασμένος). Διάβασα όμως κάπου ότι χρειάζεται να δηλώσω την είσοδο μου στην Ιταλία (και πιο συγκεκριμένα στο Μιλάνο - Λομβαρδία) και στον τοπικό οργανισμό Υγείας ??? Ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνω λάθος ???
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Εμείς δεν είχαμε κάνει κάτι τέτοιο τον Οκτώβρη. ΄Έχω την εντύπωση ότι αυτό αφορά την περίπτωση που αλλάξεις επαρχίες.
 
  • Like
Reactions: LTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom