Μάλτα Ταξίδι Μάλτα και περιορισμοί covid

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έγραψα "Δεν ισχύει το πιστοποιητικό νόσησης για ελεύθερη είσοδο"
Έγραψες "Πιστοποιητικό νοσησης και 1η δόση εμβολίου 14 μερες πριν την αφιξη!"
Βρες τις διαφορές, γίνεται και χωρίς γυαλιά...
 
Last edited:

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Καλησπέρα σας,
Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ενα ταξιδι στη Μάλτα μήπως γνωρίζει κάποιος-α. Θα ταξιδέψουμε στη Μάλτα στις 16/09 (ο φίλος μου ειναι ανεμβολιαστος). Στη σελίδα του αεροδρομίου της Μάλτας αναφέρει οτι δεν ισχύει πλεον κανένας ταξιδιωτικός περιορισμός δηλαδή ο φιλοσ μ δεν χρειάζεται να εχει αρνητικό τεστ. Στη σελιδα όμως της Agean που ελεγχεισ τα μετρα για καυε χωρα γραφει οτι ειναι υποχρεωτικό το rapid test για το Ταξίδι.εχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω με την εταιρεία να δω ισχύει αλλα δεν εχω λαβει απάντηση. Αν κάποιος εχει ταξιδέψει στη Μάλτα και γνωρίζει θα μας βοηθουσε προκειμένου να μην υπάρξει κάποιο θεμα πριν την πτήση μας. Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων. IMG_20220913_151721.jpg IMG_20220913_151659.jpg
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Καλησπέρα σας,
Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ενα ταξιδι στη Μάλτα μήπως γνωρίζει κάποιος-α. Θα ταξιδέψουμε στη Μάλτα στις 16/09 (ο φίλος μου ειναι ανεμβολιαστος). Στη σελίδα του αεροδρομίου της Μάλτας αναφέρει οτι δεν ισχύει πλεον κανένας ταξιδιωτικός περιορισμός δηλαδή ο φιλοσ μ δεν χρειάζεται να εχει αρνητικό τεστ. Στη σελιδα όμως της Agean που ελεγχεισ τα μετρα για καυε χωρα γραφει οτι ειναι υποχρεωτικό το rapid test για το Ταξίδι.εχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω με την εταιρεία να δω ισχύει αλλα δεν εχω λαβει απάντηση. Αν κάποιος εχει ταξιδέψει στη Μάλτα και γνωρίζει θα μας βοηθουσε προκειμένου να μην υπάρξει κάποιο θεμα πριν την πτήση μας. Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων. View attachment 403713 View attachment 403714
@Μαίρη π Προφανώς δεν έχει ανανεωθεί η ιστοσελίδα της Aegean όσον αφορά τη Μάλτα , το Reopen Europe λέει τα ίδια ακριβώς με την ιστοσελίδα της Μάλτας , πως δεν χρειάζεται κανένα πιστοποιητικό ή αρνητικό τεστ , επομένως δεν θα έχετε πρόβλημα
 

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
@Μαίρη π Προφανώς δεν έχει ανανεωθεί η ιστοσελίδα της Aegean όσον αφορά τη Μάλτα , το Reopen Europe λέει τα ίδια ακριβώς με την ιστοσελίδα της Μάλτας , πως δεν χρειάζεται κανένα πιστοποιητικό ή αρνητικό τεστ , επομένως δεν θα έχετε πρόβλημα
Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση. Ναι λογικα δεν θα το έχουν ανανεώσει. Να έχετε ενα όμορφο βράδυ.
 

Marexy

Member
Μηνύματα
46
Likes
22
Καλησπερα.
Ειμαστε και εμεις ετοιμοι να ταξιδευσουμε για Μαλτα.
Το PLF τι ακριβως ειναι;
Ειναι ασχετο με τα τεστς και τα πιστοποιητικα;
Χρειαζεται να συμπληρωσουμε κατι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Καλησπερα.
Ειμαστε και εμεις ετοιμοι να ταξιδευσουμε για Μαλτα.
Το PLF τι ακριβως ειναι;
Ειναι ασχετο με τα τεστς και τα πιστοποιητικα;
Χρειαζεται να συμπληρωσουμε κατι;
Το plf ήταν η φόρμα εντοπισμού σε περίπτωση κρούσματος.Έχει καταργηθεί.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μόλις επέστρεψα από τη Μάλτα , δεν μου ζητήθηκε στο πήγαινε plf (αν και το έχουν προαιρετικό για την Ελλάδα) ούτε κατά την επιστροφή μου στην Ελλάδα ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom