Ταξίδι από Κίνα - Ελλάδα και βοήθεια

jumaru17

New Member
Μηνύματα
1
Likes
4
Γεια σας παιδιά . Θέλω να φέρω την κοπέλα μου στην Ελλάδα αφού είναι η μόνη λύση για να είμαστε μαζί μετά από 2+ χρόνια αναγκαστικής σχέσης εξ αποστάσεως. Περιμέναμε όπως αποδείχθηκε μάταια να ανοίξουν τα σύνορα κάποια στιγμή για να πήγαινα εγώ αλλά επειδή δεν βλέπω να γίνεται άμεσα η λύση είναι να έρθει εκείνη. Τα προβλήματα είναι τα εξής. Δεν έχει ταξιδέψει ποτέ εκτός Κίνας. Άρα πρέπει εγώ να κάνω τα περισσότερα. Τα εισιτήρια έχουν πάει στο θεό και διαβάζω συχνά τελευταία πως ενδέχεται να μην την αφήσουν καν να ταξιδέψει για τουριστικούς λόγους. Δεν έχω βρει άνθρωπο να με διαφωτίσει, η πρεσβεία δεν ξέρει και με παραπέμπει στο προξενείο της Ελλάδος στην Guangzhou το οποίο δεν απαντάει καν στα mails! Το ταξιδιωτικό γραφείο που με βοηθούσε παλιά με την κινέζικη βίζα όταν ταξίδεψα εγώ εκεί δεν μπορεί να βοηθήσει επίσης. Έχω αγχωτική διαταραχή, χοντρό θέμα με αϋπνίες και άλλα προβλήματα υγείας και καταλαβαίνετε πόσο με έχει στρεσάρει όλο αυτό απλά πρέπει να βρω επιτέλους μια λύση για να είμαστε μαζί με τον άνθρωπό μου. Οτιδήποτε ιδέες και συμβουλές έχετε θα χαρώ να τις διαβάσω!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Σε τι ακριβώς θέλεις να σε διαφωτίσει κάποιος;
Ας κάνει αίτηση για βίζα και αν της την εγκρίνουν θα έρθει.

Γενικά δεν ξέρω τι φάση είστε αλλά πολλές εταιρείες που ασχολούνται με golden visa φέρνουν κοπέλες από Κίνα και δουλεύουν στην Ελλάδα. Οπότε αν βρει κάποιο γραφείο που συνεργάζεται με την Ελλάδα και πιάσει δουλειά εκεί ίσως είναι ευκολότερο να της εγκρίνουν το διαβατήριο και να της επιτρέψουν να έρθει.
 

jumaru17

New Member
Μηνύματα
1
Likes
4
Σε τι ακριβώς θέλεις να σε διαφωτίσει κάποιος;
Ας κάνει αίτηση για βίζα και αν της την εγκρίνουν θα έρθει.

Γενικά δεν ξέρω τι φάση είστε αλλά πολλές εταιρείες που ασχολούνται με golden visa φέρνουν κοπέλες από Κίνα και δουλεύουν στην Ελλάδα. Οπότε αν βρει κάποιο γραφείο που συνεργάζεται με την Ελλάδα και πιάσει δουλειά εκεί ίσως είναι ευκολότερο να της εγκρίνουν το διαβατήριο και να της επιτρέψουν να έρθει.
Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα. Για να κλείσω ένα πανάκριβο εισιτήριο θα πρέπει να είμαι σίγουρος πως θα την αφήσουν και θα πρέπει να ξέρω τον καλύτερο δυνατό τρόπο για να γίνει αυτό αν δεν γίνεται με τουριστική. Αν δεν έχω κάποιον τρόπο να ρωτήσω τα πάντα λογικό είναι να είμαι σε ένα αβέβαιο χάος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom