Ταξίδι αρχές Ιουνίου... μπέρδεμα!

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Προσωπικά θα προτιμούσα ένα καλοκαιρινό ταξίδι σε ένα πιο δύσκολο και ακριβό ευρωπαϊκό προορισμό αν πιστεύεις ότι δε θα μπορείς να το κάνεις αργότερα πχ Σκανδιναβία από το να ψάχνω πτήσεις για το Χ νησί του Ινδικού και να κάνω τις ίδιες διακοπές που κάνω το δεκαπενταύγουστο στην Ελλάδα, δηλ. θάλασσα, καφέ και ήλιο συν τις τροπικές βροχές, την υγρασία, τους μουσώνες, τα κουνούπια και τις πολλές φορές ακατάλληλες παραλίες για κολύμπι...

Στο μόνο που υπερτερούν όλα αυτά τα γαμήλια νησιά που αναφέρθηκαν είναι στο wow factor στον περίγυρο... αυτή είναι η γνώμη μου.
 

evaxi

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
North66 o καθένας μας έχει τις απόψεις του...
Μιάς και ανέφερες για Σκανδιναβία, επειδή έχω γεννηθεί εκεί και τυχαίνει να πηγαίνω συχνά, αν καταφέρεις να πας καλοκαίρι προς τα εκεί θα δείς έναν παράδεισο!
Φανταστικά τοπία!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συμφωνώ με τα χίλια και αφού είσαι από εκεί, καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

evaxi

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Επειδή έχω δει τον "βόρειο πααράδεισο" γι΄αυτό λέω να κάνουμε ένα τέτοιου είδους ταξίδι τώρα. Κάτι τελείως ξένο για εμάς... :)

Y.Γ σε όσους λέω οτι πάω εκέι το καλοκαίρι με κοροιδεύει!!! και φυσικά τι να τους πείς αν δεν έχουν δει...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
North66 o καθένας μας έχει τις απόψεις του...
Μιάς και ανέφερες για Σκανδιναβία, επειδή έχω γεννηθεί εκεί και τυχαίνει να πηγαίνω συχνά, αν καταφέρεις να πας καλοκαίρι προς τα εκεί θα δείς έναν παράδεισο!
Φανταστικά τοπία!

Ξύνεις πληγές τώρα για τον ''βόρειο παράδεισο'' και γαμήλιο

Το 1999 είχα κλείσει και πληρώσει εννοείται 12 μερες Φιλανδία μεχρι Βορειο Ακρωτήρι αλλά τελικά φαγαμε την ακύρωση στην μάπα και απογοήτευση στο maximum !!!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τη Σκανδιναβια αξιζει να την επισκεφτεις μονο καλοκαιρι η και το χειμωνα? π.χ Χριστουγεννα
 

evaxi

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Όποτε και να πας είναι τέλεια!!! Άλλη ομορφιά τον χειμώνα και άλλη το καλοκαίρι.
Απλά επειδή έχει πολλά χίονια δε βλέπεις και πολλά...
Το καλοκαίρι έχει τόσο πολύ πράσινο και με τις λίμνες είναι μαγικά! Δεν είναι τυχαίο που λένε για τη Στοκχόλμη οτι είναι η βενετία του βορρά!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν διαφωνω με ολους εσας τους προηγουμενους αλλα πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα γουστου.Προσωπικα μου αρεσουν τοσο πολυ οι παραλιες ,το καλοκαιρι και η θαλασσα που θα πηγαινα τρεχοντας.Αντιθετως Σκανδιναβια _επειδη αναφερθηκε το λεω -δεν πηγαινα γαμηλιο ουτε για αστειο!
Και παλι βεβαια σεβομαι απολυτα τις διαφορετικες αποψεις-γουστα των προηγουμενων μελων.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom