Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Βρε παιδια take it easy! Απο την παρέα εξαρταται πως θα περάσετε!
Αν τα μπαράκια κλείνουν 4 ή 6 είναι αδιάφορο με το αν θα περάσετε καλά. Καλά θα περάσεις αν αφεθείς να απολαύσεις τις διακοπές σου, σε όποιο ρυθμό κι αν είναι αυτές. Αν δεν αποβάλλεις το άγχος, αν είσαι με το ρολόι στο χέρι για το πότε θα κλείσει ένα μπαρ ή τι ώρα θα πας για ύπνο, μάλλον το 'χεις χάσει το παιχνίδι.
Πάντως, αν ήσουν μεγαλύτερη θα έλεγα ότι χρειάζεσαι άλλου τύπου βοήθεια, όχι αυτή του φόρουμ, αλλά αναγνωρίζω την εφηβική ανυπομονησία. Και για να κλείσω, όπου και να πάτε θα περάσετε καλά. Στην απίθανη περίπτωση, όμως, που δεν περάσετε καλά, δεν θα φταίει η επιλογή του προορισμού. Οπότε, απλά κούλαρε (αν το λένε αυτό ακόμη :cool:).
Αν συνεχίσω (απο διαστροφή) να διαβάζω αυτο το νημα θα πάω εγώ για βοήθεια εκει που εννοεις!
Μου ξυπνάνε μνήμες απο μαρτυρικές διακοπές στην Σκιαθο οπου ένα μελος της παρέας κοιτουσε το ρολόι κ μόνο οταν εγραφε 6 το πρωι έδινε το εναυσμα να φυγουμε απο κάτι τραγικά κλαμπ με ελληναδικα ενώ εγω ήμουν μεταλλου!
Από τότε καταλαβα οτι μόνο η παρέα μετραει! Εχω γυρίσει χαραμα απο διασκεδαση στην Αναφη κ στις 11 στην Ιο επειδή είχαμε μικρό παιδί.
Αφου σας εχει ψήσει πηγαίνετε Ιο γιατί αν τυχον γυρίσετε 5 παρα στην Παρο, θα κλαιτε για το τι χασατε.
 
Last edited:

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Βρε παιδια take it easy! Απο την παρέα εξαρταται πως θα περάσετε!

Αν συνεχίσω (απο διαστροφή) να διαβάζω αυτο το νημα θα πάω εγώ για βοήθεια εκει που εννοεις!
Μου ξυπνάνε μνήμες απο μαρτυρικές διακοπές στην Σκιαθο οπου ένα μελος της παρέας κοιτουσε το ρολόι κ μόνο οταν εγραφε 6 το πρωι έδινε το εναυσμα να φυγουμε απο κάτι τραγικά κλαμπ με ελληναδικα ενώ εγω ήμουν μεταλλου!
Από τότε καταλαβα οτι μόνο η παρέα μετραει! Εχω γυρίσει χαραμα απο διασκεδαση στην Αναφη κ στις 11 στην Ιο επειδή είχαμε μικρό παιδί.
Αφου σας εχει ψήσει πηγαίνετε Ιο γιατί αν τυχον γυρίσετε 5 παρα στην Παρο, θα κλαιτε για το τι χασατε.
Ναι ίσως έχετε δίκιο απλά και εμείς από αυτά που έχουμε ακούσει είναι ότι στην Πάρο καλώς κακού ζωή υπάρχει μόνο στην Νάουσα αλλά όλα είναι μπαράκια που 3-4 κλείνουν και όντως ισχύει αυτό και σε αυτήν την ηλικία όπως καταλαβαίνετε μας νοιάζει το ξεσαλωμα και γενικώς ότι είναι πιο ήσυχα ακόμη και το πρωί συν ότι τα μαγαζιά είναι τρύπες. Μάλλον Ίο θα πάμε
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μόνο εδώ αρχισαν τα σχολεία ρε παιδια?
ΥΓ. όσο το ζορίζεις και θες να είναι όοοολα "τελεια" τόσο πιο πολύ μεγαλώνουν οι προσδοκίες και τόσο μεγαλύτερη θα είναι η ξενέρα. Μιλάμε για αρχές οκτώβρη οπο΄τε το αχαλίνωτο clubbing που ψάχνετε σιγα σιγα σας κουνάει το μαντήλι! Μη το λιβανίζεις τόσο!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μόνο εδώ αρχισαν τα σχολεία ρε παιδια?
ΥΓ. όσο το ζορίζεις και θες να είναι όοοολα "τελεια" τόσο πιο πολύ μεγαλώνουν οι προσδοκίες και τόσο μεγαλύτερη θα είναι η ξενέρα. Μιλάμε για αρχές οκτώβρη οπο΄τε το αχαλίνωτο clubbing που ψάχνετε σιγα σιγα σας κουνάει το μαντήλι! Μη το λιβανίζεις τόσο!
Μα δε θα πανε φετος για του χρονου ειναι ολη αυτη η "οργανωση".......
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα σας και συγνώμη για το ακατάλληλο της ώρας!! Ονομάζομαι Κωνσταντίνα και είμαι 17 ετών δηλαδή από τον Σεπτέμβριο θα πάω Τρίτη Λυκείου και με την παρέα μου ήδη κάνουμε κάποιες σκέψεις για τις διακοπές μας όσον αφορά το επόμενο καλοκαίρι (χωρίς να είναι κάτι σίγουρο). Όπως και είναι φυσικό, σκεφτόμαστε να πάμε είτε Πάρο είτε Ίο αλλά σίγουρα θα πάμε Μήλο μετά καθώς η κολλητή μου έχει σπίτι οπότε θα κάτσουμε όσο θέλουμε. Θέλουμε χαμό όσο να ναι αλλά και να έχει πράγματα να κάνεις μέσα στην μέρα το βράδυ κατά προτίμηση κλαμπ. Το θέμα είναι ότι στην Πάρο δυστυχώς η ευτυχώς νυχτερινή ζωή υπάρχει μόνο στην Νάουσα και τα ξενοδοχεία είναι αρκετά ακριβά. Σκεφτιματαν μήπως πάμε και στα 2 αλλά αφού θα πάμε Μήλο μετά δεν γίνεται όπως καταλαβαίνετε οπότε αναγκαστικά είτε Πάρο είτε Ίο σε συνδυασμό με την Μήλο. Κάθε άποψη δεκτή ευχαριστώ εκ των προτέρων💙
Το ποστ εγινε τον φετινο Αυγουστο...προφανως και εχει ενθουσιαστει τοσο πολυ που θα παει ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ που μπερδεψε τους χρονους...επισης τετοια εποχη δεν ειναι κανενα κλαμπ ανοικτο ή εστω δεν εχει το τοσο "κοσμο" και "παρτυ" που ψαχνει η κοπελα...ειδικα το pathos,μιας και ο dj που παιζει εκει 2 χρονια ειναι γνωστος μου,εχει γυρισει ΗΔΗ Αθηνα και παιζει σε μαγαζια εδω.....πιασε τ αυγο κ κουρευτο δηλαδη.....
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Η κοπέλα πάει ακόμα σχολείο οπότε οι χρονιές μετράνε σεζόν, από Σεπτέμβρη ξεκινάει και τελειώνει Αύγουστο. :bleh::bleh:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Δηλαδή το θέμα θα συζητιέται μέχρι το επόμενο καλοκαίρι;...ΟΚ...Υπομονή να έχουμε όλοι μας :haha:

Αυτό το ακατέργαστο που λέει ο @psilos3 κάνει τίποτα για τον χειμώνα;Προλαβαίνουμε να πάρουμε;

@psilos3 Ναι αλλά στην Ίο είναι ακατέργαστο. Απλά δεν ακουμπάς.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αυτό το ακατέργαστο που λέει ο @psilos3 κάνει τίποτα για τον χειμώνα;Προλαβαίνουμε να πάρουμε;
Νομίζω ενόψει της ενεργειακής κρίσης θα καούν πολλά «ακατέργαστα» φέτος στις σόμπες... :haha:
Προτιμήστε τα λευκά, κάνουν καλύτερη καύση!



@Konstantina19 τσάμπα άγχεσαι στο ξαναλέω. Έτσι κι αλλιώς τη μία χρονιά θα πάτε στο πρώτο, την άλλη στο δεύτερο νησί, είναι νομοτελειακό το ζήτημα. Κλείστε Ίο στη Χώρα, δείτε το κι εδώ είμαστε να πούμε τα περαιτέρω.
Δε μπορώ να καταλάβω από που έχεις τέτοιες συστάσεις για την Πάρο, ειδικά για τη Νάουσα, μόνο ήσυχη δε τη λες, όταν ο περισσότερος κόσμος ξεκινάει να βγάινει προς τα έξω 1 και 2 η ώρα...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Από τα stories στο Instagram...έχει πιο "έξαλλα" stories από το far out! Από εκεί παίρνουν το feedback Πλεον...χαχα
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom