Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
948
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν τολμω να σκεφτω τι θα γινει αν στους επομενους 10 μηνες καποιες απο τις 6 κοπελες βρουν αγορια. Πρεπει να δωσουν ορκο οτι οι διακοπες στην Ιο η την Παρο ειναι πανω απο ολα.
εκλαψα!!!! 😹😹😹😹
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
948
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.249
Likes
6.714
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Νομίζω ενόψει της ενεργειακής κρίσης θα καούν πολλά «ακατέργαστα» φέτος στις σόμπες... :haha:
Προτιμήστε τα λευκά, κάνουν καλύτερη καύση!
Να ρωτήσουν και τον @stonerolling που έχει πιεί τόνους ντόπια τεκίλα Ίου…
:shock:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Δεν τολμω να σκεφτω τι θα γινει αν στους επομενους 10 μηνες καποιες απο τις 6 κοπελες βρουν αγορια. Πρεπει να δωσουν ορκο οτι οι διακοπες στην Ιο η την Παρο ειναι πανω απο ολα.
Η μπορεί να αρχίσουμε άλλο βιολί τύπου "ποιό είναι καλύτερο 'ζευγαρονησι' για 18χρονους?", το τάδε η το δείνα?
Δηλαδή μας λέτε(με πλάγιο τρόπο...) να περιμένουμε και χειρότερα; :haha:
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Το συγκλονιστικότερο όλων είναι ότι μιλάμε για γεννηθέντες το 2005-06...!

Αποχωρώ διακριτικά...:oops:
Καλησπέρα σας διάβασα τα μηνύματά σας αλλά από ορισμένους δεν μπορώ να καταλάβω προς τι όλη αυτή η ειρωνεία. Δεν το περίμενα. Δεν νομίζω ότι και εσείς δεν είχατε βιώσει αυτόν τον ενθουσιασμό για τις πρώτες σας διακοπές μετά το σχολείο χωρίς τους γονείς σας. Εν πάσι περιπτώσει για να τελειώνει το μπέρδεμα που έχει δημιουργηθεί πάω Τρίτη Λυκείου και συζητάμε για τις καλοκαιρινές διακοπές τον Ιούλιο που θα έρθει είμαι τελειόφοιτη αυτό απλά.

Επίσης λογικό δεν είναι να θέλουμε να μάθουμε περισσότερα πράγματα για αυτά τα 2 νησιά? Ναι ζητάμε νυχτερινή διασκέδαση αλλά και πάρτι από νωρίς σχετικά όπως το κάθε παιδί στην ηλικία μας δεν το θεωρώ τόσο κακό. Και επειδή έχουμε ακούσει ότι στην Νάουσα (γιατί όσοι πάνε Πάρο εκεί μένουν) δεν έχει τόσο χαμό ακόμη και στα μαγαζιά καθώς όλα 3-4 έχουν κλείσει και αυτή είναι η αλήθεια σας το ανέφερα και εδώ συν ότι είναι ο ένας πάνω στον άλλον κάτι που δεν το βρίσκω ιδιαίτερα βολικό. Τέλος πάντων για να μην πολυλογω αυτό απλά δεν θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σχολιάζετε έτσι σε μια κοπέλα 17 χρονών
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.012
Likes
40.959
Δεν ειναι ειρωνια. Απλα ψαχνουμε εναν τροπο να σου πουμε πως ειναι να κανονιζεις στα 17 τις διακοπες στα 18 χωρις η παρεα να εχει και κοριτσια και αγορια και εν μεσω φτωχειας λογω πληθωρισμου.

FB_IMG_1664538533052.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας διάβασα τα μηνύματά σας αλλά από ορισμένους δεν μπορώ να καταλάβω προς τι όλη αυτή η ειρωνεία.
Ψυχραιμία, κανείς δεν ειρωνεύτηκε προς θεού, μη το παίρνεις στραβά. Χιούμορ κάνουμε όλοι και προσπαθούμε να βοηθήσουμε, απλά καμιά φορά ο γραπτός λόγος δε το φανερώνει όλο αυτό. :)

Επανέρχομαι στο θέμα.
στην Νάουσα (γιατί όσοι πάνε Πάρο εκεί μένουν)
Ακριβώς, εκτός αν δε βρούνε προσιτή διαμονή, οπότε μένουν Παροικιά και κατεβαίνουν Νάουσα με το τελευταίο βραδινό λεωφορείο κι επιστρέφουν με τα πρώτα πρωινά. Είναι κι αυτό μια λύση.
δεν έχει τόσο χαμό ακόμη και στα μαγαζιά καθώς όλα 3-4 έχουν κλείσει
Κλείνουν ναι, όσα είναι κάτω στο λιμανάκι και μεταφέρονται όλοι στα clubs λίγο παραέξω.
ότι είναι ο ένας πάνω στον άλλον
Αυτό ισχύει και στην Ίο, όπου τα περισσότερα μαγαζιά μάλιστα είναι για τους τουρίστες, όχι για τους Έλληνες που ναι αισθητά λιγότερα.
Όσο για την ημέρα, καλό το far out δε λέω, αλλά καμία σχέση με το Punda που ναι κλάσσεις ανώτερο σε όλα.




Απλα ψαχνουμε εναν τροπο να σου πουμε πως ειναι να κανονιζεις στα 17 τις διακοπες στα 18 χωρις η παρεα να εχει και κοριτσια και αγορια και εν μεσω φτωχειας λογω πληθωρισμου.
Καλά αυτό συμβαίνει και 22-23 χρόνια αργότερα, μη νομίζεις ότι είναι θέμα ηλικίας...:haha:
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Ψυχραιμία, κανείς δεν ειρωνεύτηκε προς θεού, μη το παίρνεις στραβά. Χιούμορ κάνουμε όλοι και προσπαθούμε να βοηθήσουμε, απλά καμιά φορά ο γραπτός λόγος δε το φανερώνει όλο αυτό. :)

Επανέρχομαι στο θέμα.

Ακριβώς, εκτός αν δε βρούνε προσιτή διαμονή, οπότε μένουν Παροικιά και κατεβαίνουν Νάουσα με το τελευταίο βραδινό λεωφορείο κι επιστρέφουν με τα πρώτα πρωινά. Είναι κι αυτό μια λύση.

Κλείνουν ναι, όσα είναι κάτω στο λιμανάκι και μεταφέρονται όλοι στα clubs λίγο παραέξω.

Καλά αυτό ισχύει και στην Ίο, όπου τα περισσότερα μαγαζιά μάλιστα είναι για τους τουρίστες, όχι για τους Έλληνες που ναι αισθητά λιγότερα.
Όσο για την ημέρα, καλό το far out δε λέω, αλλά καμία σχέση με το Punda που ναι κλάσσεις ανώτερο σε όλα.
Ευχαριστώ για την απάντηση ναι ίσως σας παρεξήγησα και ζητώ συγνώμη. Στο συγκεκριμένο για το farout θα διαφωνήσω γιατί έχει σχεδόν καθημερινά Dj και γίνεται ο χαμός αλλά και τραγουδιστές φέρνουν επίσης για το Punda από ότι έχω δει ναι τέλειο είναι αλλά πιο ήσυχο καθώς είναι όλοι στην πισίνα και στις ξαπλώστρες παρόλο που έχει μουσική δεν έχω δει κανέναν σηκωμένο να χορεύει παρόλα αυτά κάθε άποψη δεκτή
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στο συγκεκριμένο για το farout θα διαφωνήσω γιατί έχει σχεδόν καθημερινά Dj και γίνεται ο χαμός αλλά και τραγουδιστές φέρνουν επίσης για το Punda από ότι έχω δει ναι τέλειο είναι αλλά πιο ήσυχο καθώς είναι όλοι στην πισίνα και στις ξαπλώστρες παρόλο που έχει μουσική δεν έχω δει κανέναν σηκωμένο να χορεύει παρόλα αυτά κάθε άποψη δεκτή
Καλά εννοείται, να ξέρεις όμως ότι αυτά αλλάζουν από χρονιά σε χρονιά σε τέτοιου τύπου μαγαζιά, δεν υπάρχει κανόνας. Έχω πετύχει 15αυγουστο το farout se πολύ ξενέρωτη κατάσταση χωρίς κόσμο για παράδειγμα, οπότε μη βασίζεσαι στο τι έγινε πέρυσι.
Κατά τη γνώμη μου κλείστε, ζήστε τα και τα δύο χρονιά με τη χρονιά κι εδώ είμαστε να κάνουμε συγκρίσεις. ;)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δεν ειναι ειρωνια. Απλα ψαχνουμε εναν τροπο να σου πουμε πως ειναι να κανονιζεις στα 17 τις διακοπες στα 18 χωρις η παρεα να εχει και κοριτσια και αγορια και εν μεσω φτωχειας λογω πληθωρισμου.

View attachment 406508
Kάπως έτσι! Το μακρινό 2001 που πήγα Πάρο μετά το σχολείο...ξεκινήσαμε μόλις έναν μήνα πριν 5 κολλητές να πάμε...σε ένα μήνα την μια δεν την άφησαν οι γονείς της, η άλλη δεν είχε λεφτά, η τρίτη βρήκε αίσθημα και καταλήξαμε να πάμε 2...στο καράβι βρήκαμε άλλους δέκα γνωστούς από φροντιστήρια, δραστηριοτητες κλπ κ περάσαμε ζάχαρη!


Επίσης λογικό δεν είναι να θέλουμε να μάθουμε περισσότερα πράγματα για αυτά τα 2 νησιά? Ναι ζητάμε νυχτερινή διασκέδαση αλλά και πάρτι από νωρίς σχετικά όπως το κάθε παιδί στην ηλικία μας δεν το θεωρώ τόσο κακό. Και επειδή έχουμε ακούσει ότι στην Νάουσα (γιατί όσοι πάνε Πάρο εκεί μένουν) δεν έχει τόσο χαμό ακόμη και στα μαγαζιά καθώς όλα 3-4 έχουν κλείσει και αυτή είναι η αλήθεια σας το ανέφερα και εδώ συν ότι είναι ο ένας πάνω στον άλλον κάτι που δεν το βρίσκω ιδιαίτερα βολικό. Τέλος πάντων για να μην πολυλογω αυτό απλά δεν θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σχολιάζετε έτσι σε μια κοπέλα 17 χρονών
Δεν σε σχολίασε ούτε σε ειρωνεύτηκε κανείς. Για την πλάκα μας μπαίνουμε οι περισσότεροι στο σαιτ και χιούμορ κάνουμε.
Αλλά κατάλαβε κ εσύ ότι επί 4 σελίδες έχεις κολλήσει με το που έχει χαμό...κ χάνεις λίγο το πιο σημαντικό, ότι είναι οι πρώτες σας διακοπές χωρίς γονείς! Κ στην Σουβάλα να πάτε θα βρείτε τρόπο να παρτάρετε αν θέλετε!
Ioς-Πάρος-Σκιάθος με όποια σειρά θες είναι για τα 3 πρωτα χρονια...μετά από εκεί κ πέρα αρχίζεις να ψαχνεις!
 
Last edited:

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Kάπως έτσι! Το μακρινό 2001 που πήγα Πάρο μετά το σχολείο...ξεκινήσαμε μόλις έναν μήνα πριν 5 κολλητές να πάμε...σε ένα μήνα την μια δεν την άφησαν οι γονείς της, η άλλη δεν είχε λεφτά, η τρίτη βρήκε αίσθημα και καταλήξαμε να πάμε 2...στο καράβι βρήκαμε άλλους δέκα γνωστούς από φροντιστήρια, δραστηριοτητες κλπ κ περάσαμε ζάχαρη!



Δεν σε σχολίασε ούτε σε ειρωνεύτηκε κανείς. Για την πλάκα μας μπαίνουμε οι περισσότεροι στο σαιτ και χιούμορ κάνουμε.
Αλλά κατάλαβε κ εσύ ότι επί 4 σελίδες έχεις κολλήσει με το που έχει χαμό...κ χάνεις λίγο το πιο σημαντικό, ότι είναι οι πρώτες σας διακοπές χωρίς γονείς! Κ στην Σουβάλα να πάτε θα βρείτε τρόπο να παρτάρετε αν θέλετε!
Ioς-Πάρος-Σκιάθος με όποια σειρά θες είναι για τα 3 πρωτα χρονια...μετά από εκεί κ πέρα αρχίζεις να ψαχνεις!
Εντάξει ναι έχετε δίκιο σας παρεξήγησα. Απλά με λίγα λόγια επικεντρώθηκαν σε αυτά τα 2 γιατί φημιζονται για την νεολαία αλλά και τον χαμό που γίνεται. Στην αρχή σκεφτόμασταν να πάμε και στα 2 αλλά επειδή θα πάμε στάνταρ Μήλο γιατί η μία μου φίλη έχει σπίτι αναγκαστικά την πρώτη χρονιά θα διαλέξουμε Πάρο η Ίο και μάλλον Ίο γιατί είναι και πιο κοντά στην Μήλο που θέλουμε να πάμε απευθείας αυτό απλά και μάλιστα με αυτό το Ios The Project που ουσιαστικά κλείνει διαμονή ακτοπλοϊκά αλλά και συμμετοχή στα καλύτερα κλαμπ με πάρτι σε αντίθεση με την Πάρο που αυτό δεν υπάρχει έτσι τέλος πάντων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom