1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ταξίδι με παιδί εκτός Ευρώπης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος eliza80, στις 13 Δεκεμβρίου 2018.

1. KonstantinosAlyona

Εμείς πάντως πάμε Βιετνάμ - Καμπότζη για 37 μέρες, τον επόμενο Μάρτιο (ο μικρός μας είναι σχεδόν δύο ετών τώρα). Δεν ξέρω γιατί δεν άρεσε στους φίλους σου, πιθανόν λόγω πολλών τουριστών;
    Και στο Μπαλί που πήγαμε τον περασμένο Απρίλιο (με το παιδί και πάλι), είναι πολλοί οι τουρίστες. Παρόλα αυτά, υπάρχουν αρκετά μέρη που πραγματικά βλέπεις ελάχιστους, είσαι πιο κοντά σε ντόπιους κτλ. Γι΄αυτό και σκεφτόμαστε να πάμε ξανά, θα δείξει. Κι εδώ στην Κρήτη που μένουμε, γεμίζει τουρίστες, αλλά αν θέλεις μπορείς να κολυμπάς μοναχός σου σε παραλιάρες τον Αύγουστο. ;)

mikrh tsopana likes this.
  2. villi

villi Member

Το Βιετνάμ θα στο πρότεινα με κλειστά μάτια!!! Δε μπορώ να φανταστώ πραγματικά τι δεν τους άρεσε, ψάχνω κάτι και δε βρίσκω! Απίστευτα οργανωμένοι και φιλικοί προς τον τουρίστα, πολύ καλές υποδομές, ασφάλεια και ατελείωτη ομορφιά! Και το φαγητό μια χαρά για παιδιά αφού δεν είναι ιδιαίτερα καυτερό.

3. kohilari

kohilari New Member

ΔΕν ξέρω τι είχαν οι φίλοι μου στο μυαλο τους κ έγω παραξενεύτηκα.. βρήκαν τους βιετναμεζους στον βορρα πολυ κλειστους, αυτό ειναι το μόνο που συγκράτησα.. χαίρομαι πολύ που μας επιβεβαιωνεις κ σαφώς για την ανταποκρίση..κ εσείς με παιδι!! Τι καλά που βρίσκω να ταυτιστώ! Κ εμείς στην σταλιτσα τουριστικοτατη Κω έχουμε τους παραδεισους μας , πόσο μαλλον στην απέραντη υπεροχη Κρητη...το Μπαλί παρεμπιπτοντως το προτίνεις?

Last edited by a moderator: 6 Οκτωβρίου 2019