Σαντορίνη Ταξίδι με φίλη στη Σαντορίνη

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Θα ηθελα κι εγω να με βοηθησετε Σκεφτομαστε με την κορη μου (φοιτητρια)να παμε Σαντορινη τελος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου Απ οτι διαβασα νομιζω οτι θα ηθελα να μεινουμε στα Φηρα ειδα οτι απο εκει πας παντου με το κτελ εχετε κατι οικονομικο να μου προτεινετε για διαμονη ;Ευχαριστω
 

skiadi

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Θα ηθελα κι εγω να με βοηθησετε Σκεφτομαστε με την κορη μου (φοιτητρια)να παμε Σαντορινη τελος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου Απ οτι διαβασα νομιζω οτι θα ηθελα να μεινουμε στα Φηρα ειδα οτι απο εκει πας παντου με το κτελ εχετε κατι οικονομικο να μου προτεινετε για διαμονη ;Ευχαριστω
σωστή επιλογή τα φηρά για μετακινήσεις παντού με ΚΤΕΛ, έχει πολύ τακτική συγκοινωνία. Στο booking νομίζω μπορείς να βρεις με λίγο ψάξιμο!
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Θα ηθελα κι εγω να με βοηθησετε Σκεφτομαστε με την κορη μου (φοιτητρια)να παμε Σαντορινη τελος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου Απ οτι διαβασα νομιζω οτι θα ηθελα να μεινουμε στα Φηρα ειδα οτι απο εκει πας παντου με το κτελ εχετε κατι οικονομικο να μου προτεινετε για διαμονη ;Ευχαριστω
Φηρά με θέα στη Καλντέρα θες ή Φηρά γενικά; Γιατί υπάρχουν και μερικά ξενοδοχεία που δεν έχουν θέα αλλά είναι πολύ κοντά στο κέντρο. Ένα απο αυτά είναι το Golden Star Hotel που απο ότι είχα ρωτήσει εγώ για αρχές Αυγούστου, είχε πολύ καλές τιμές αλλά περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μπορείς να ρωτήσεις.
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Φηρά με θέα στη Καλντέρα θες ή Φηρά γενικά; Γιατί υπάρχουν και μερικά ξενοδοχεία που δεν έχουν θέα αλλά είναι πολύ κοντά στο κέντρο. Ένα απο αυτά είναι το Golden Star Hotel που απο ότι είχα ρωτήσει εγώ για αρχές Αυγούστου, είχε πολύ καλές τιμές αλλά περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μπορείς να ρωτήσεις.
Ευχαριστώ Δεν με ενδιφερει τοσο η θέα Θα το κοιταξω αυτο που μου εστειλες Αν ξέρεις και κατ αλλο θα με βοηθούσε
 
Last edited by a moderator:

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ευχαριστώ Δεν με ενδιφερει τοσο η θέα Θα το κοιταξω αυτο που μου εστειλες Αν ξέρεις και κατ αλλο θα με βοηθούσε
Εγώ έμεινα Καμάρι οποτε έψαχνα αποκλειστικά εκεί. Περνώντας εξωτερικά, κοντά στο κέντρο των Φηρών είναι το Hotel Babis (Καρτεράδος) και το Melina Hotel (ακριβώς πίσω απο το κεντρικό parking). Βέβαια και στο Καμάρι υπάρχουν στάσεις των ΚΤΕΛ. Εκεί είναι γενικώς πιο χαμηλές χαμηλές τιμές. Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να σου πω αρκετά ξενοδοχεία-ενοικιαζόμενα, επειδή τα έχω πρόσφατα:haha:
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Εγώ έμεινα Καμάρι οποτε έψαχνα αποκλειστικά εκεί. Περνώντας εξωτερικά, κοντά στο κέντρο των Φηρών είναι το Hotel Babis (Καρτεράδος) και το Melina Hotel (ακριβώς πίσω απο το κεντρικό parking). Βέβαια και στο Καμάρι υπάρχουν στάσεις των ΚΤΕΛ. Εκεί είναι γενικώς πιο χαμηλές χαμηλές τιμές. Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να σου πω αρκετά ξενοδοχεία-ενοικιαζόμενα, επειδή τα έχω πρόσφατα:haha:
Ευχαριστω πολυ Βλεπω οτι ο οικισμος Καρτεραδος ειναι αρκετα κοντα στμα Φυρα Ειναι καλα εκει; Οσο για το Καμαρι ειναι λιγο μακρια αλλα αν ειναι κατι οικονομικο θα το ξανασκεφτω Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου καποια ονοματα Και παλι ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ευχαριστω πολυ Βλεπω οτι ο οικισμος Καρτεραδος ειναι αρκετα κοντα στμα Φυρα Ειναι καλα εκει; Οσο για το Καμαρι ειναι λιγο μακρια αλλα αν ειναι κατι οικονομικο θα το ξανασκεφτω Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου καποια ονοματα Και παλι ευχαριστω
Πράγματι είναι πολύ κοντά ο Καρτεράδος. Στο Καμάρι μερικά οικονομικά ενοικιαζόμενα-ξενοδοχεία (για να γλιτώσεις το κόστος που θα έδινες σε εκείνα στα Φηρά): Tarelis Apartments & Studios (εκεί έμεινα πριν λίγες μέρες. Οι φωτο που υπάρχουν στο ίντερνετ το αδικούν. Είναι ακριβώς 10 μέτρα κυριολεκτικά απο τη παραλία και έχει ιδιωτικό parking. Πραγματικά πολύ καλό και πολύ ευγενικός ο ιδιοκτήτης) , Zacharakis Studios (εκεί έμεινα πέρσυ. Είναι λίγο πιο ακριβό απο τον Ταρέλη και έχει λίγο μικρότερα δωμάτια. Πλεονέκτημα σε σχέση με τον Ταρέλη: έχει μικρή πισινούλα στη Ταράτσα. Βρίσκεται ακριβώς δίπλα απο το μεγάλο parking του Καμαριου), Boathouse Hotel (ακριβώς στον πεζόδρομο στη παραλία), Arion Bay (ακριβώς στον πεζόδρομο στη παραλία), Dolphins Appartments (ακριβώς στον πεζόδρομο στη παραλία), Levante Beach Hotel (ακριβώς στον πεζόδρομο στη παραλία). Επίσης, ένα από τα μεγαλύτερα ξενοδοχεία ακριβώς στον πεζόδρομο (αλλά σαφώς πιο ακριβά) είναι το Kamari Beach Hotel, με σχετικά με μεγάλη πισίνα αλλά και το Makarios Hotel που έχει πολλές εγκαταστάσεις και σαν αρνητικό κατ' εμέ είναι ότι προσφέρει All Inclusive (και αν δεν κάνω λάθος είναι το μοναδικό που το παρέχει). Βέβαια ίσως μπορείς και να επιλέξεις και ημιδιατροφή αν διαθέτει. Δε το γνωρίζω όμως. Πολλοί προτιμούν να μείνουν και στην Περίσσα (κάνα 20-30 λεπτο απο το Καμάρι). Είναι πολύ πιο ήσυχα εκεί σε σχέση με το Καμάρι. Όμως, εγώ προτείνω να μείνεις Καμάρι:haha: Επειδή το τηλέφωνο του Arion Bay δυσκολεύτηκα να το βρω, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να στο στείλω inbox:)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστω πολυ Βλεπω οτι ο οικισμος Καρτεραδος ειναι αρκετα κοντα στμα Φυρα Ειναι καλα εκει; Οσο για το Καμαρι ειναι λιγο μακρια αλλα αν ειναι κατι οικονομικο θα το ξανασκεφτω Αν σου ειναι ευκολο δωσε μου καποια ονοματα Και παλι ευχαριστω
Ο Καρτεράδος μπορεί να είναι κοντά στα Φηρά αλλά δεν έχει τίποτα ωραιο, είναι πέρασμα για τα Φηρά και έχει φασαρία. Αν δε μείνετε στα Φηρά τα οποία προτινω γιατι εχει λεωφορεία γαι παντού τότε προτείνω το Καμαρι. Η Περίσσα είναι πολύ πιο μακριά, η διπλή απόσταση από το Καμάρι.
Επίσης πολύ ωραίο το Φηροστεφάνι, εκεί μπορείτε να βρείτε δωάμτια και κοντά στα Φηρά , αφού ειναι ενωμένα και με θέα. Κοιτάξτε στο booking,ή πείτε μας ποιες μέρες θα πάτε και το budget σας.
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ο Καρτεράδος μπορεί να είναι κοντά στα Φηρά αλλά δεν έχει τίποτα ωραιο, είναι πέρασμα για τα Φηρά και έχει φασαρία. Αν δε μείνετε στα Φηρά τα οποία προτινω γιατι εχει λεωφορεία γαι παντού τότε προτείνω το Καμαρι. Η Περίσσα είναι πολύ πιο μακριά, η διπλή απόσταση από το Καμάρι.
Επίσης πολύ ωραίο το Φηροστεφάνι, εκεί μπορείτε να βρείτε δωάμτια και κοντά στα Φηρά , αφού ειναι ενωμένα και με θέα. Κοιτάξτε στο booking,ή πείτε μας ποιες μέρες θα πάτε και το budget σας.
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας Κι εγω φηρα προτιμω αλλα τα βρισκω ακριβα Ενδιαφερομαι για 3η4βραδυα οποτεδηποτε αναμεσα 29 Αυγουστου και 11 Σεπτεμβριου Απο τιμη δεν θα ηθελα πανω απο70-80 τη βραδυα Θα βρω λετε κατι; η ειναι ουτοπια!!!
 
Last edited by a moderator:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας Κι εγω φηρα προτιμω αλλα τα βρισκω ακριβα Ενδιαφερομαι για 3η4βραδυα οποτεδηποτε αναμεσα 29 Αυγουστου και 11 Σεπτεμβριου Απο τιμη δεν θα ηθελα πανω απο70-80 τη βραδυα Θα βρω λετε κατι; η ειναι ουτοπια!!!
Κοίταξα στο booking αλλα δεν υπάρχει κάτι σε αυτες τις τιμες Φηρα και Φηροστεφανι. Βρηκα ομως στο Ακρωτηρι αυτο:....https://www.booking.com/hotel/gr/ro...396156c8a5880331;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
και λιγα στην Περισσα.
Κοιταξτε κι εσεις,και κλειστε γιατι η Σαντορινη φετος εχει πληροτητα απο πολυ νωρίς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom