Ταξίδι μόνος ή μόνη??

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
@Δεσποινίς παρακαλώ :D
@ ποιος διάλογος βρε;
@ Τι θράσος να τολμάς να έχεις θάρρος, ε;
@Και μένα με τριγυρνούσε γρίπη, με ένα ταξιδάκι, έστω κοντινό θα σου περάσει. Συνταγή γιατρού.
@ Δε σε λέω πώς πέρασα, να μπεις να διαβάσεις την ιστορία μου :cool:
@Τεμπέλα :bleh::p
Διάλογος μεταξύ ψαρά και θύματος :bleh:
Εγώ χρειάστηκα και θάρρος για να κάνω πρώτη φορά ταξίδι μόνη μου (ας ήταν και Ελλάδα) αλλά και θράσος να απαντήσω σε αυτούς που μου έλεγαν, "καλά είσαι τρελή?? που θα πας μόνη σου??" απο μέσα τους το έλεγαν βέβαια, γιατί απ' έξω απλά γούρλονε το μάτι και άκουγα πιο ευγενικές προτάσεις :bleh:!!
Δεν με χωράει πάλι ο τόπος σου λέω!! Θέλω φρέσκο αέρα εκτός Αττικής προς το παρόν!!
Τεμπέλα εγώωωωωωω???? :D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η κόρη μου με λέει "βασιλομήτωρ"

Πολύ χαίρομαι που σου έφτιαξα τη μέρα !!!!
Να'σαι καλά :)
Θα σου αφιερώσω ένα στίχο από μελοποιημένο τραγούδι του Καββαδία που το αφιερώνω σε όλες τις μοναχικές ταξιδιώτισσες :)

Μεσάνυχτα και ταξιδεύεις δίχως πλευρικά!
Σκιάζεσαι μήπως στο γιαλό τα φώτα σε προδίνουν,
μα πρύμα πλώρα μόνη εσύ πατάς στοχαστικά,
κρατώντας στα χεράκια σου τον λύχνο του Αλαδίνου.

 
Last edited by a moderator:

fapmaster24

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά και από μένα.Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι απογοητευμένος.Έρχεται η εποχή για διακοπές και οι φίλοι μου όλοι είναι άνεργοι και δεν ψήνονται να πάνε πουθενά διακοπές.Καμιά παραλία το πολύ... Υπάρχει ενα budget 1500eu να χρησιμοποιήσω αλλά δν ξέρω αν αξίζει να πάω διακοπές μόνος μου ή με κανα group από ταξιδιωτική(θέλω πολύ να πάω στο εξωτερικό!).. Δώστε καμια συμβουλή βρε παιδιά εσείς που εχετε γυρίσει όλον τον κόσμο,γιατί θέλω και γω να τον γυρίσω αλλα δεν βρίσκω παρέα :(

Άδεια θα πάρω τον αύγουστο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.877
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
1)καλως ηλθες στο travelstories καταρχην.
2) υπαρχουν μπολικα μελη του φορουμ που ταξιδευουν μονοι τους με πρωτο πρωτο εμενα. Για μενα προτιμω χιλιες φορες να ταξιδευω μονος μου γιατι πολυ απλα ειμαι ανεξαρτητος.
3) Υπαρχουν μπολικες αντιστοιχες συζητησεις στο φορουμ με μεγαλη συμμετοχη .

http://www.travelstories.gr/%E1%ED%...E9%E9%E9-%F7%F9%F1%DF%F2-%F0%E1%F1%DD%E1.html

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...0%DD%F2-%EC%FC%ED%EF%F2-%DE-%EC%FC%ED%E7.html

Υπαρχει και το γκρουπ μεσα στο φορουμ take a look: Ανεξάρτητοι ταξιδιώτες - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και ο,τι θελεις ρωτα ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δώστε καμια συμβουλή βρε παιδιά εσείς που εχετε γυρίσει όλον τον κόσμο,γιατί θέλω και γω να τον γυρίσω αλλα δεν βρίσκω παρέα :(
Θα ρχομουν εγω για παρεα αλλα να ξες, εγω εχω αλλο προβλημα, δεν βρισκω λεφτα...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
γεια σου και καλως ηρθες...

ενδιαφερεσαι δηλαδη για εξωτερικο?σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο (το εχω περασει κι εγω) η παρεα σου να μην εχει χρηματα κι εσυ να θες να ταξιδευεις.
εγω εχω λυσει αυτο το προβλημα αρκετες φορες με το να δανειζω τον φιλο μου η να πληρωνω εγω ολο το ταξιδι!αυτο εχει να κανει με το ποσο πολυ θες να ταξιδεψεις κι αν θελεις να μπεις σαυτη τη διαδικασια και πανω απ ολα αν θελει ο αλλος.

εχεις λοιπον σκεφτει να δανεισεις εναν φιλο σου ωστε να πατε διακοπες?τα 1500? για 2 ατομα ειναι αρκετα καλα για διακοπες ελλαδα η για ενα ευρωπαικο ταξιδι λιγων ημερων.

επειδη δεν ειμαι φαν των μοναχικων διακοπων η ταξιδιων γενικα δεν στο προτεινω και θα σου ελεγα να μη κανεις βιαστικες κινησεις.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Ούτε κι εγώ θα ταξίδευα μόνη μου,αλλά πολλοί το επιχειρούν.Δεν μπορείς αφου δεν μπορούν οι φίλοι να βρεις κάποιον συγγενή που να θέλει?Αδέλφια,ξαδέλφια,γονείς...ξέρω ΄γω?Όσο για τα γκρουπ πρακτορείων πολλοί το κάνουν και βρίσκουν παρέα κάποιον απο το γκρουπ.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μόνος μου έχω γυρίσει την μισή ευρώπη και όλη την ανατολική σχεδόν. και ειδικά μόνος μου πάντα πέρναγα καλύτερα από ότι να μάζευα παρέα για να πάμε κάπου
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Εγω δε το εχω κανει αλλα σιγουρα θα το δοκιμαζα.. γιατι να εξαρτασαι απο τους αλλους οταν μπορεις να κανεις κατι μονος σου? αλλωστε με τον εαυτο σου παντα θα τα βρισκεις και δε θα διαφωνεις. Σιγουρα θα ειναι μια ξεχωριστη εμπειρια και μια ευκαιρια να ηρεμισεις και να κανεις οτι θες. και με 1500 ευρω πας ανετα εξωτερικο, ειδικα τωρα που βγαζουν και προσφορες για αεροπορικα εισητηρια στην ευρωπη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom