Ταξίδι μόνος ή μόνη??

Olguita

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Περου
Δεν ξερω αν θα σε βοηθήσει η απαντηση μου αλλα κι εγω αποφασισα να παω φετος μονη διακοπες εντελως συνειδητα!!!2 βδομαδες Ανδαλουσια...ονειρο...!!! Νομιζω οτι ενα πραγμα που μπορει να σε ωθησει να παρεις την αποφαση ειναι ενα ταξιδι ονειρο για σενα που να θες να το κανεις οπως το θες εσυ...εγω ετσι το σκεφτηκα και ειμαι πολυ χαρουμενη με την αποφαση μου!!!
 

gsim

New Member
Μηνύματα
1
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ζανζιβάρη
Η κρίση έχει κτυπήσει όλη την παρέα, αλλά και εμένα προσωπικά. Όμως θα σκάσω αμα δεν πάω κάπου έστω και για λίγες μέρες...βλέπω για βουδαπέστη με κάτι φθηνα αεροπορικά...αλλά μόνος? μάλλον θα το τολμήσω..τι λέτε?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Εννοειται οτι λεμε να πας, εστω και μονος.
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
Η κρίση έχει κτυπήσει όλη την παρέα, αλλά και εμένα προσωπικά. Όμως θα σκάσω αμα δεν πάω κάπου έστω και για λίγες μέρες...βλέπω για βουδαπέστη με κάτι φθηνα αεροπορικά...αλλά μόνος? μάλλον θα το τολμήσω..τι λέτε?
αν το τολμήσεις.... πες μας μετά την εμπειρία σου... γιατί αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουμε κι άλλοι..:roll:
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Και εγω μια απο τα ιδια.Ολοι πλεον σε κοιτανε σαν εξωγηινο οταν μιλας για ταξιδια.
Να πας το ταξιδι σου.Να μην το στερηθεις!
Και αν τελικα βρεθεις μονος σου Βουδαπεστη.....προσοχη στην Vaci Utca!!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μιας που είστε πολλοί οι συμπάσχοντες (θα ήμουν κι εγώ μία από εσάς αν δεν είχα εξεταστική το Σεπτέμβρη και μπορούσα να φύγω) γιατί δεν κανονίζετε τίποτα με άλλο/α μέλος/η του φόρουμ?

Προσωπικά έχω ταξιδέψει πολλές φορές μόνη και μεταξύ μας το προτιμώ από το να είμαι με κάποιον που να μη θέλει ακριβώς ό,τι κι εγώ από το εκάστοτε ταξίδι. Άλλωστε και μόνο το γεγονός οτι είσαι σε ένα καινούριο μέρος που θέλεις να ανακαλύψεις αποκλείει το ενδεχόμενο να βαρεθείς.;)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Εννοείται ότι πας και δεν το σκέφτεσαι καν! Γιατί να χάσεις την ευκαιρία να ταξιδέψεις έστω και μόνος; Σκέψου και το θετικό της υπόθεσης. Είσαι τελείως ανεξάρτητος και φτιάχνεις το πρόγραμμά σου όπως ακριβώς σου αρέσει χωρίς κανέναν απολύτως περιορισμό, παίρνεις τον χρόνο σου και δεν δίνεις λογαριασμό σε κανέναν! ;) 'Ασε που μπορεί να γνωρίσεις και άτομα εκεί που θα πας!!! Aν τελικά πας Βουδαπέστη μην ξεχάσεις να επισκεφτείς το πασίγνωστο καφέ Gerbeaud! :D
 

sotogun

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
μην μασας καθολου.εννοειται οτι θα πας.και εγω τα ιδια σκεφτομαι αλλα το πηρα αποφαση και τον Δεκεμβρη θα την κανω μαλλον για Βελγιο.Επιδη δεν θελουν καποιοι ή δεν μπορούν δεν σημαινει οτι θα στερηθουμε αυτο που γουσταρουμε να κανουμε..
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Διάβασα αυτο κάπου και μου άρεσε
"we are only growing when we get out of our comfort zone"
Όταν πας σε ένα καινούριο τόπο έχεις τόσα πολλα πράγματα να δεις και να κανείς που δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς. Επίσης αν μείνεις σε hostel είναι ένα πολυ καλός τρόπος να γνωρίσεις καινουρια άτομα. Αν το ταξίδι δεν έχει και λίγο περιπέτεια δεν αξίζει ...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εδω εγω θέλω να πάω ΝΥ μόνος κι ερημος, για την Βουδαπέστη κολλας; Μην σκας, μια χαρα θα περάσεις και μόνος σου. Σκέψου να έχεις κανά φίλο γκρινιαρη, θα στο βγάλει απο τη μύτη

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.943
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom