Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία με όχι ελληνικό διαβατήριο

Mateo sinani

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στο teem θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω αλβανικό διαβατήριο και αδια διαμονής δεύτερης γενιάς και θα ήθελα να ταξιδέψω για 4 μέρες διακοπές στην Αγγλία. Άλλοι με λένε ότι δεν χρειάζεστε βίζα και ότι μπορώ να πάω μέχρι το 2020 χωρίς βίζα και αλοι με λένε ότι δεν μπορώ να παω.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει αν και θα πάρω τηλ στην πρεσβεία αλλά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει κάτι ευχαριστώ.
 

Dio

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα παιδια! τελος του μηνα εχω προγραμματισει ενα ταξιδι στο ηνωμενο βασιλειο για σπουδες,ειμαι αλβανος πολιτης και εχω αδεια παραμονης δευτερης γενιας μιας και ειμαι γεννημα θρεμα αθηναιος,η ερωτηση μου ειναι η εξης,μπορω να ταξιδεψω αγγλια μονο με αυτην την αδεια παρμαπονης η θα χρειαστω και βιζα;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα παιδια! τελος του μηνα εχω προγραμματισει ενα ταξιδι στο ηνωμενο βασιλειο για σπουδες,ειμαι αλβανος πολιτης και εχω αδεια παραμονης δευτερης γενιας μιας και ειμαι γεννημα θρεμα αθηναιος,η ερωτηση μου ειναι η εξης,μπορω να ταξιδεψω αγγλια μονο με αυτην την αδεια παρμαπονης η θα χρειαστω και βιζα;
Χρειάζεσαι VISA (ειδική για σπουδές). Επιπλέον, θα πρέπει να μείνεις 14 μέρες καραντίνα μόλις φτάσεις (λόγω COVID-19).
 

SanPieros

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει αν τώρα αυτή τη περιοδο μπορώ να ταξιδέψω Αγγλία εγώ με αλβανικό διαβατήριο κ άδεια διαμονής δεύτερης γενιάς 5ετιας(λογω φοίτησης σε ελληνικό σχολείο) μαζί με τη γυναίκα μου η οποία είναι Ελληνίδα; ψάχνω παντου στο ίντερνετ αλλά δεν βγάζω άκρη κ το μόνο π έχω καταφέρει είναι να προκαλεσω πονοκεφαλο στον εαυτό μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.699
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom