Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

Μηνύματα
98
Likes
569
Στην Αυστρία στους εξωτερικούς χώρους σχεδόν όλοι κυκλοφορούσαν χωρίς μάσκα.
Το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό στο ζητάγανε σε εστιατόριο αλλά σχεδόν ποτέ δεν μου ζήτησαν ταυτότητα. Ο έλεγχος ταυτότητα με το πιστοποιητικό μόνο στη φιλαρμονική έγινε.

Στο αεροδρόμιο Αθηνών μόνο σε λίγους έγινε για έλεγχο πιστοποιητικού.
Κατά την άφιξη στην Αυστρία ...... ένεδρα απο αστυνομικούς για να ελέγξουν αν έχεις εμβολιαστεί.
Έξοδο απο Βιέννη κανένας έλεγχος.
Άφιξη Αθήνα απλό έλεγχο μόνο για plf.
Στα αεροδρόμια γενικώς πολύ χαλαρότητα.

Αλλά μάλλον έγινε διαφοροποίηση αφού εκεί στη Βιέννη ξέφυγε κάπως η πανδημία.
Άσχετο φορούσα συνέχεια την μάσκα εγώ.

Τα δύσκολα έχουν περάσει. Απλά υπομονή σε όλους. Το 2022 θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

ΥΓΕΙΑ!
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Last edited:

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Δύσκολα τα πράγματα.... Είχαμε προγραμματίσει οικογενειακό ταξίδι...μέσο Βιέννης για Μπρατισλάβα...τώρα με το λοκ ντάουν τι θα γίνει??? Βέβαια το ταξίδι είναι για τις 1.1 με 5.1.... μπορεί να έχουν κλείσει όλα μέχρι τότε κ εμείς εδώ ακόμα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Δύσκολα τα πράγματα.... Είχαμε προγραμματίσει οικογενειακό ταξίδι...μέσο Βιέννης για Μπρατισλάβα...τώρα με το λοκ ντάουν τι θα γίνει??? Βέβαια το ταξίδι είναι για τις 1.1 με 5.1.... μπορεί να έχουν κλείσει όλα μέχρι τότε κ εμείς εδώ ακόμα...
1/1 ; Δες το θετικό σενάριο..Θα περάσετε τράνζιτ...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
H austrian airlines πάντως μας έδωσε τη δυνατότητα για rebooking χωρίς κανένα επιπλέον κόστος για άλλες-ίδιες ημερομηνίες λίγους μήνες μετά, μέσα στην άνοιξη ! Κρίμα μόνο γιατί είχαμε ονειρευτεί Χριστουγεννιάτικες αγορές....!
Καλημέρα! Σου απάντησαν άμεσα; Γιατί εμένα από το Σάββατο που τους έχω στείλει nada...
 

Nikostsss

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημερα, υπαρχει καποιος που να παρακολουθει τις ειδησεις εκει; Ποσο πιθανο ειναι να ληξει το lockdown στις 13/12 που λενε;
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλημερα, υπαρχει καποιος που να παρακολουθει τις ειδησεις εκει; Ποσο πιθανο ειναι να ληξει το lockdown στις 13/12 που λενε;
Ολα θα εξαρτηθούν απο τα κρούσματα και τους θανάτους. Αν μείωθουν θα λήξει το lockdown. Οπότε κάνεις δεν μπορεί να απαντήσει άμεσα.
 

Stamkos

Member
Μηνύματα
17
Likes
25
Και μεις που τα γνωρίζαμε από μέσα ξεκινήσαμε περυσι Νοεμβρη για 15μ αλλά βγήκαμε με κοντομάνικο
Εκεί δεν βλέπω να κρατάει πάνω απο 20 μέρες
Οι Χριστουγεννιάτικες αγορές τους είναι τεράστιο budget για την τουριστική τους (και όχι μόνο) οικονομία
15 Δεκεμβρη θα ανοίξουν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom