Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Τώρα έχω και εγώ μια απορία.... κλείνουν όλα; εστιατόρια, μαγαζιά; Λοκνταουν κανονικό;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Τώρα έχω και εγώ μια απορία.... κλείνουν όλα; εστιατόρια, μαγαζιά; Λοκνταουν κανονικό;
Τα σύνορα παραμένουν ανοιχτά, αλλά δεν επιτρέπεται η είσοδος για τουριστικούς σκοπούς μέχρι 13 Δεκέμβρη. Εξάλλου κλείνουν μουσεία, εστιατόρια, καφέ κλπ. και η έξοδος από το σπίτι επιτρέπεται μόνο για βασικά ψώνια, σύντομη άσκηση και μετάβαση στην εργασία.
 

vivilag

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Όσοι είχαν κλείσει αεροπορικά με Ryanair κατάφεραν έστω να παρουν voucher? Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατων και αρνούνται και την επιστροφή χρημάτων και το voucher!
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Έχω κλείσει και εγώ 24/1-28/11 για Βιέννη, με σκοπό να πάω Πράγα... Έχει γραφτεί κάπου για απαγόρευση εισόδου στη χώρα;
 

Stamkos

Member
Μηνύματα
17
Likes
25
Για να καταλάβω τι είδους locdown εχουν ...ερώτηση
Μπορούν να προσγειώνονται κανονικά τα αεροπλάνα Βιέννη αλλά δεν μπορεις να πάρεις το τρένο ή λεωφορείο ως ενδιάμεσο σταθμό να πάς απο κει σε άλλη χώρα.....?
Μοιάζει υπερβολικό εώς και δυστοπικό
 

bono7

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Παιδια τελικα η ryanair (εφευγα αυριο για Βιεννη) μου κανει αλλαγη με 45€/ατομο/πτηση (!)…αν ειναι δυνατον…πολυ αλητικη εξηγηση…μπορουμε να κανουμε τιποτ’ αλλο;
 

vivilag

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Παιδια τελικα η ryanair (εφευγα αυριο για Βιεννη) μου κανει αλλαγη με 45€/ατομο/πτηση (!)…αν ειναι δυνατον…πολυ αλητικη εξηγηση…μπορουμε να κανουμε τιποτ’ αλλο;
Δυστυχώς κι εμείς μια από τα ίδια...
Μόνο εάν δεν πεταξει καθόλου επιστρέφουν χρήματα, για voucher ουτε καν....
 

Stamkos

Member
Μηνύματα
17
Likes
25
Σε τηλέφωνο μου χθες σε aegean μου είπαν πως οι πτήσεις θα γίνονται κανονικά σε Βιέννη και αν θέλω να αλλάξω εισητήριο ( είχα κλείσει αρχικά με flex από 5 εώς 10 Δεκέμβρη) θα πρέπει να πληρώσω πέναλτι 70 euro επειδή προέρχεται από αλλαγή πτήσης
Παραθέτω πως η πτήση πήγαινε έλα κόστισε 155 ευρω και ή ίδια η aegean 5 μέρες μετά την κράτηση ακύρωσε το 5 Δεκέμβρη και μου έδωσε την επιλογή 4 Δεκέμβρη πράγμα που δέχθηκα)

Πιάσε το αυγό και κούρευτο με τις αεροπορικές
 
Last edited:

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Καλησπερα, Για Μπρατισλάβα, ξέρει κανένας αν έχει μεταφορικό μέσω από αεροδρόμιο Βιέννης, μη χάσουμε τα εισητηρια να κοιτάξουμε για εκει;

Όπως επίσης να περάσουμε από Βιέννη μας αφήνουν;
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα, Για Μπρατισλάβα, ξέρει κανένας αν έχει μεταφορικό μέσω από αεροδρόμιο Βιέννης, μη χάσουμε τα εισητηρια να κοιτάξουμε για εκει;
Ναι βέβαια, υπάρχει λεωφορείο που συνδέει το αεροδρόμιο με τη πόλη της Μπρατισλάβας, δες στο site της Flixbus.

Όπως επίσης να περάσουμε από Βιέννη μας αφήνουν;
Αυτό να το τσεκάρεις βάσει των απαιτήσεων της κάθε χώρας εκατέρωθεν
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Ναι βέβαια, υπάρχει λεωφορείο που συνδέει το αεροδρόμιο με τη πόλη της Μπρατισλάβας, δες στο site της Flixbus.


Αυτό να το τσεκάρεις βάσει των απαιτήσεων της κάθε χώρας εκατέρωθεν
ψαχνω τοση ωρα δεν εχω βρει καμια απαγορευση, αν μπηκε καποιος βιεννη και περασε απο Βιεννη για αλλη χωρα ας ενημερωσει παρακαλω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom