Ινδονησία Ταξίδι στην Ινδονησία

Georgevol

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα!! θα ειμαι για δυο βδομαδες στην Ινδονησια και εχω σκεφτει να περασω μια βδομαδα ανατολικη Ιαβα και μια Μπαλι. Μπορει καποιος να δωσει συμβουλες για το προγραμμα σε καθε περιοχη?Ευχαριστω
 

Theoni_

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μόνη μου και θα θελα να επισκεφθώ τα μέρη αυτά. Προτείνετε να γίνει μέσω ταξιδιωτικού λόγω του ότι θα το κάνω μόνη μου η όχι. Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα μέρη που τυχόν έχετε επισκεφθεί εκεί, να μου πειτε την εμπειρία σας για τα μέρη που σας αρεσαν πολυ καθώς και τι πρεπει να προσεξω.
Σκεφτόμουν για δέκα μέρες τον Άυγουστο.
Ευχαριστώ πολυ!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.923
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μόνη μου και θα θελα να επισκεφθώ τα μέρη αυτά. Προτείνετε να γίνει μέσω ταξιδιωτικού λόγω του ότι θα το κάνω μόνη μου η όχι. Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα μέρη που τυχόν έχετε επισκεφθεί εκεί, να μου πειτε την εμπειρία σας για τα μέρη που σας αρεσαν πολυ καθώς και τι πρεπει να προσεξω.
Σκεφτόμουν για δέκα μέρες τον Άυγουστο.
Ευχαριστώ πολυ!!
:welcome2:
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μόνη μου και θα θελα να επισκεφθώ τα μέρη αυτά. Προτείνετε να γίνει μέσω ταξιδιωτικού λόγω του ότι θα το κάνω μόνη μου η όχι. Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα μέρη που τυχόν έχετε επισκεφθεί εκεί, να μου πειτε την εμπειρία σας για τα μέρη που σας αρεσαν πολυ καθώς και τι πρεπει να προσεξω.
Σκεφτόμουν για δέκα μέρες τον Άυγουστο.
Ευχαριστώ πολυ!!
Το Μπαλί ειδικά είναι πολύ ασφαλής περιοχή, εμείς είχαμε πάει μόνοι, με τον γιο μας ενάμιση έτους τότε.
Λατρέψαμε την περιοχή του Munduk, τον καταρράκτη Sekumpul, φυσικά το Ubud, κι ας είναι τουριστικό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μόνη μου και θα θελα να επισκεφθώ τα μέρη αυτά. Προτείνετε να γίνει μέσω ταξιδιωτικού λόγω του ότι θα το κάνω μόνη μου η όχι. Επίσης θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα μέρη που τυχόν έχετε επισκεφθεί εκεί, να μου πειτε την εμπειρία σας για τα μέρη που σας αρεσαν πολυ καθώς και τι πρεπει να προσεξω.
Σκεφτόμουν για δέκα μέρες τον Άυγουστο.
Ευχαριστώ πολυ!!
Μπορεις κάλλιστα να πας στο πανέμορφο Μπαλί, αλλά 10μ μαζί με το πήγαινε-έλα είναι λίγο οριακό, όχι βέβαια απαγορευτικό αν δεν έχεις άλλο χρόνο. Είναι εύκολο το σόλο ταξίδι εκεί, αλλά εξαρτάται και από την εμπειρία σου στα ταξίδια.
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
436
Καλημερα το Πασχα θα ειμαι με μια φιλη στο Μπαλι ,θελουμε να παμε για 1με 2 ημερες στην Ιαβα .Μηπως ξερει καποιος ενα σωστο πρακτορειο να μας κλεισει, ολο το πακετο (αεροπορικα απο Μπαλι στην Ιαβα ,υπνο ,ξεναγησεις ,φαγητο).Ευχαριστω εκ των προτερων καθε συμβουλη δεκτη!!!
 

Jo.Ba

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Γεια σας,

Κανονίζω ταξίδι για Ινδονησία κ προσπαθώ να αποφασίσω για ξενοδοχεία. Ubud υπάρχουν αρκετές επιλογές (αλλά οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη) αλλά δυσκολεύομαι για Komodo/Labuan Bajo και Gili). Κάποιος που έχει πάει προς τα εκεί κ έχει να προτείνει κάτι? Ευχαριστώ!
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Καλησπέρα και από μένα. Κανονίζουμε ένα ταξίδι με 2 φίλους. Έχουμε ήδη βγάλει τα εισιτήρια από αρχές μέχρι τέλος Σεμπτέβρη περίπου. 20 μέρες. Το ταξίδι θα είναι για Ιάβα Μπαλί και Λομπόκ αν μας βγει στο τέλος. Φτάνουμε Τζακάρτα και φεύγουμε από Μπαλί. Σκεφτόμαστε να βρούμε τοπικά γραφεία για πολυήμερες εκδρομές με διαμονή διατροφή μεταφορά κλπ. Προφανώς δεν μας πειράζει να είμαστε σε μεγαλύτερη ομάδα και να κινούμαστε με οτιδήποτε μέσο. Τραίνα ΙΧ λεωφορεία καράβια κλπ. Μήπως έχει κάνει κανένας αυτό το άθλημα; Μήπως έχουμε περισσότερες πληροφορίες για αυτό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα και από μένα. Κανονίζουμε ένα ταξίδι με 2 φίλους. Έχουμε ήδη βγάλει τα εισιτήρια από αρχές μέχρι τέλος Σεμπτέβρη περίπου. 20 μέρες. Το ταξίδι θα είναι για Ιάβα Μπαλί και Λομπόκ αν μας βγει στο τέλος. Φτάνουμε Τζακάρτα και φεύγουμε από Μπαλί. Σκεφτόμαστε να βρούμε τοπικά γραφεία για πολυήμερες εκδρομές με διαμονή διατροφή μεταφορά κλπ. Προφανώς δεν μας πειράζει να είμαστε σε μεγαλύτερη ομάδα και να κινούμαστε με οτιδήποτε μέσο. Τραίνα ΙΧ λεωφορεία καράβια κλπ. Μήπως έχει κάνει κανένας αυτό το άθλημα; Μήπως έχουμε περισσότερες πληροφορίες για αυτό.
Όταν λες "άθλημα" εννοείς να ενταχθείς σε πολυήμερη εκδρομή τοπικού πρακτορείου; Το είχα κάνει πριν πολλάαααα χρόνια για το komodo.

Δες κι αυτό εδώ αν είστε των οργανωμένων:
Indonesia Adventure: Java & Bali
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού
Όταν λες "άθλημα" εννοείς να ενταχθείς σε πολυήμερη εκδρομή τοπικού πρακτορείου; Το είχα κάνει πριν πολλάαααα χρόνια για το komodo.

Δες κι αυτό εδώ αν είστε των οργανωμένων:
Indonesia Adventure: Java & Bali
Υποθέτω το να βρούμε καταλύματα μεταφορές μόνοι μας είναι λίγο δύσκολο. Άρα αν βρίσκαμε από τοπικά πρακτορεία ίσως είναι καλύτερα. Τώρα αν είναι "διεθνές" θα είναι καλύτερα ίσως αλλά ακριβότερα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Υποθέτω το να βρούμε καταλύματα μεταφορές μόνοι μας είναι λίγο δύσκολο. Άρα αν βρίσκαμε από τοπικά πρακτορεία ίσως είναι καλύτερα. Τώρα αν είναι "διεθνές" θα είναι καλύτερα ίσως αλλά ακριβότερα.
Δε βλέπω καμία δυσκολία στο να το κάνετε μόνοι σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom