Ιορδανία Ταξίδι στην Ιορδανία προς/από Άκαμπα

marlem

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα! έχω ακούσει ότι υπάρχουν οδηγοί με vans και μπορείς να κανονίσεις μετακινήσεις σε γκρουπάκια των 6 ατόμων ας πούμε. Ξέρει κανένας αν ισχύει? Και αν ναι ξέρετε που μπορώ να κοιτάξω on line?
Φτάνουμε Παρασκεύη απόγευμα Άκαμπα κ ιδανικά θα θέλαμε να πάμε το βράδυ της ίδιας μέρας στη Πέτρα, να μείνουμε εκεί όλη μέρα κ να φύγουμε Σάββατο απόγευμα για Wadi Rum κ να φύγουμε από εκεί Κυριακή απόγευμα για Άκαμπα κ Δευτέρα μεσημέρι αναχώρηση για Ελλάδα. Φαίνεται πολύ αισιόδοξο το πλάνο ή μπορεί να πραγματοποιηθεί?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα! έχω ακούσει ότι υπάρχουν οδηγοί με vans και μπορείς να κανονίσεις μετακινήσεις σε γκρουπάκια των 6 ατόμων ας πούμε. Ξέρει κανένας αν ισχύει? Και αν ναι ξέρετε που μπορώ να κοιτάξω on line?
Φτάνουμε Παρασκεύη απόγευμα Άκαμπα κ ιδανικά θα θέλαμε να πάμε το βράδυ της ίδιας μέρας στη Πέτρα, να μείνουμε εκεί όλη μέρα κ να φύγουμε Σάββατο απόγευμα για Wadi Rum κ να φύγουμε από εκεί Κυριακή απόγευμα για Άκαμπα κ Δευτέρα μεσημέρι αναχώρηση για Ελλάδα. Φαίνεται πολύ αισιόδοξο το πλάνο ή μπορεί να πραγματοποιηθεί?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Είναι λίγο στριμωγμένο αλλά πραγματοποιήσιμο. Θα βρείτε ταξί στην Άκαμπα για την Πέτρα. Για το Wadi Rum εμεις είχαμε κανονίσει με το κάμπ και ήρθε και μας πήρε από την Πέτρα και την άλλη μέρα μας πήγε στην Άκαμπα
 

marlem

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Είναι λίγο στριμωγμένο αλλά πραγματοποιήσιμο. Θα βρείτε ταξί στην Άκαμπα για την Πέτρα. Για το Wadi Rum εμεις είχαμε κανονίσει με το κάμπ και ήρθε και μας πήρε από την Πέτρα και την άλλη μέρα μας πήγε στην Άκαμπα
και το ταξί είναι ασφαλές? η τιμή πάνω κάτω? γιατί απ' ότι είδα είναι και ένα 2 ωρο απόσταση

Αααααα επίσης ξέχασα να ρωτήσω και κάτι άλλο σημαντικό! Λεφτά πρέπει να κουβαλάμε μετρητά? υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσουμε με κάρτα κάπου? Ευχαριστώ και πάλι!
 
Last edited by a moderator:

BlackRussian

Member
Μηνύματα
11
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο σέλας
Είναι λίγο στριμωγμένο αλλά πραγματοποιήσιμο. Θα βρείτε ταξί στην Άκαμπα για την Πέτρα. Για το Wadi Rum εμεις είχαμε κανονίσει με το κάμπ και ήρθε και μας πήρε από την Πέτρα και την άλλη μέρα μας πήγε στην Άκαμπα
Aspa σε ποιο camp μείνατε γιατί κάτι τέτοιο θέλω και γω. Και πως τα κανονίστε όλα αυτά μαζί τους με τι κόστος;;;
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Aspa σε ποιο camp μείνατε γιατί κάτι τέτοιο θέλω και γω. Και πως τα κανονίστε όλα αυτά μαζί τους με τι κόστος;;;
Γεια σου Μείναμε στο Beyond wadi rum μας κόστισε 50 ευρώ το άτομο διαμονή ,3 γεύματα, βόλτα με καμήλες και βόλτα με τζιπ στην έρημο . Το ταξί 35 ευρώ από Wadi Musa και 25 ευρώ για την Άκαμπα. Έστειλα mail και έκανα απευθείας κράτηση μαζί τους.
Είναι όλα πολύ ασφαλή. Δεν χρησιμοποίησα κάρτα αλλά μπορείς.
Καλό ταξίδι
 
Last edited:

BlackRussian

Member
Μηνύματα
11
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο σέλας
Καλησπέρα! έχω ακούσει ότι υπάρχουν οδηγοί με vans και μπορείς να κανονίσεις μετακινήσεις σε γκρουπάκια των 6 ατόμων ας πούμε. Ξέρει κανένας αν ισχύει? Και αν ναι ξέρετε που μπορώ να κοιτάξω on line?
Φτάνουμε Παρασκεύη απόγευμα Άκαμπα κ ιδανικά θα θέλαμε να πάμε το βράδυ της ίδιας μέρας στη Πέτρα, να μείνουμε εκεί όλη μέρα κ να φύγουμε Σάββατο απόγευμα για Wadi Rum κ να φύγουμε από εκεί Κυριακή απόγευμα για Άκαμπα κ Δευτέρα μεσημέρι αναχώρηση για Ελλάδα. Φαίνεται πολύ αισιόδοξο το πλάνο ή μπορεί να πραγματοποιηθεί?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Καλησπέρα! Λέω να ακολουθήσω το ίδιο πρόγραμμα με κάποιες μικρές αλλαγές! ΕπισηΕσου προτείνω να πάτε Wadi rum πριν νυχτώσει ώστε να δείτε το ηλιοβασίλεμα που λένε ότι είναι πολύ ωραιο.!
 

stefkom

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σου Μείναμε στο Beyond wadi rum μας κόστισε 50 ευρώ το άτομο διαμονή ,3 γεύματα, βόλτα με καμήλες και βόλτα με τζιπ στην έρημο . Το ταξί 35 ευρώ από Wadi Musa και 25 ευρώ για την Άκαμπα. Έστειλα mail και έκανα απευθείας κράτηση μαζί τους.
Είναι όλα πολύ ασφαλή. Δεν χρησιμοποίησα κάρτα αλλά μπορείς.
Καλό ταξίδι
Τι ακριβώς περιλάμβανε το tour στο Wadi rum . Εννοώ πόσες ώρες με jeep και πόσες καμήλα
 

DIMTSOUKI

Member
Μηνύματα
21
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
ΤΥΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Τι ακριβώς περιλάμβανε το tour στο Wadi rum . Εννοώ πόσες ώρες με jeep και πόσες καμήλα
Η βολτα με καμηλα για μια ωρα κοστιζει 17 jod!!!Jeep tour μπορεις να κανεις 2,3 η΄4ωρες(ζητησε να σου εχουν και σανιδα για sandboarding)!!!Αναλογα τι χρονο εχεις ,διαμορφωνεις εσυ το προγραμμα σου...!!!Επισης μπορεις να κανεις και hiking 2,3 η' 4 ωρες.
 

engine

Member
Μηνύματα
10
Likes
16
Καλημέρα,
Είμαστε ένα ζευγάρι και έχουμε κλείσει με ryanair 25-1-2019 με 28-1-2019 Αθήνα - Άκαμπα - Αθήνα
Ενδιαφέρεται κάποιο ζευγάρι να μοιραστούμε τα έξοδα μετακίνησης?
 

marlem

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα! Λέω να ακολουθήσω το ίδιο πρόγραμμα με κάποιες μικρές αλλαγές! ΕπισηΕσου προτείνω να πάτε Wadi rum πριν νυχτώσει ώστε να δείτε το ηλιοβασίλεμα που λένε ότι είναι πολύ ωραιο.!
Θα το έχω στο μυαλό μου να το κανονίσω να δούμε κ το ηλιοβασίλεμα τότε! Για πες για τις μικρές αλλαγές στο πρόγραμμα που έχεις κανονίσει μπας κ τις υιοθετήσω!
 

BlackRussian

Member
Μηνύματα
11
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο σέλας
Γεια σας! Έχω κλείσει εισιτήρια για Ιορδανία στς 14-17 Δεκεμβρίου αλλά οι υπολυποι της παρέας το ακύρωσαν . ... Υπάρχει κανείς άλλος που θα ταξιδέψει στς ιδιες ημερομηνίες ή που να θέλει να ταξιδέψει ώστε να πάμε παρέα;;;
 

BlackRussian

Member
Μηνύματα
11
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο σέλας
Θα το έχω στο μυαλό μου να το κανονίσω να δούμε κ το ηλιοβασίλεμα τότε! Για πες για τις μικρές αλλαγές στο πρόγραμμα που έχεις κανονίσει μπας κ τις υιοθετήσω!
Διάβασα ότι ο ουρανός τη νύχτα είναι μια μαγεία από την έρημο οπότε λέω ν μείνω 2 βράδυα στην έρημο και καθόλου στην Άκαμπα! Δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες να δούμε τν γαλαξία με γυμνό μάτι οπότε ας είναι για 2 βραδιές!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom