Τουρκία Ταξίδι στην Πόλη των 5 αισθήσεων

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Μην έχεις τέτοια άγχη, πραγματικά είναι ένα εύκολο ταξίδι. Δεν χρειάζεστε group. Οι άνθρωποι εκεί είναι πολύ φιλόξενοι :).
 

pepoula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Λοιπόν μόλις μίλησα με ένα ταξιδιωτικό κ μου είπαν για οργανωμένη εκδρομή με αεροπλάνο 460 ευρώ με μια ξενάγηση πόλης σε ξενοδοχείο 4 αστέρων!πολλά είναι!από θεσσαλονίκη!δηλαδή καλύτερα μόνοι μας ?
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Ε μα ναι, πολλά δεν είναι τα 460? Ψάξε μόνη σου για αεροπορικά και ξενοδοχείο. Πο φτηνά θα σου βγει ;)
 

pepoula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Νομίζω ότι θα σας ακούσω!πείτε μου ιδέες για ξενοδοχεία!ήδη ψάχνω :-D

Έχετε δίκιο!λογικά έτσι θα παμε!θα έχει κ την έκπληξη του το ταξίδι μωρέ!λοιπόν πείτε μου ξενοδοχείο κ κάτι ακόμα από το αεροδρόμιο αν είναι μακριά!
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Εγώ έμεινα στην περιοχή Sircesi, κοντά στα αξιοθέατα. Βέβαια για βράδυ έπρεπε να παίρνουμε τραμ ή μετρό για ποτάκι. Όχι πως ήταν πρόβλημα για μας. Το ξενοδοχείο που μείναμε ήταν πολύ καλό. Στείλε τους mail για να δεις αν υπάρχει διαθεσιμότητα και αν σου κάνουν καλή προσφορά. Ειδάλλως, μείνε κάπου στην Isticlal/Taxim για να βολεύεσαι το βράδυ. Στο forum προτείνεται πολύ το Residence. Υπάρχουν όμως πάρα πολλά ξενοδοχεία για όλα τα γούστα και βαλάντια. Ψάξε και θα δεις :)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Αν κινηθείς μεθοδικά τότε συμφέρει να πας μόνη σου. 177 ? το άτομο είναι το Θεσσαλονίκη-Κωνσταντινούπολη με την turkish τις περισσότερες ημέρες για το φθινόπωρο. Αν αισθάνεσαι ανασφάλεια στο να κλείσεις ξενοδοχείο, που να πας κλπ. τότε πήγαινε με το πρακτορείο.

Αν ήμουν στη θέση σου πάντως θα το πάλευα στο ιντερνετ να βρω που και τι θα κάνω και θα πήγαινα χωρίς πρακτορείο και με αυτοκίνητο. Είναι ο καλύτερος και πιο οικονομικός τρόπος από Θεσσαλονίκη για ταξίδι άνω των δύο ατόμων στην Πόλη.
 

pepoula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Είδα στον Ζορμπιδη και με τά αεροπορικα και το ξενοδοχείο για 3 διανυκτερεύσεις 350 ευρώ!τι λέτε?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
pepoula said:
Είδα στον Ζορμπιδη και με τά αεροπορικα και το ξενοδοχείο για 3 διανυκτερεύσεις 350 ευρώ!τι λέτε?
Σε αυτή την τιμη περιλαμβάνονται οι φόροι που ειναι γυρω στα 120 ευρω;;;αν όχι δεν συμφερει με τίποτα!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Τότε αν το ξενοδοχείο που σου δίνει στο πακέτο ειναι 4αστερων ίσως αξίζει!παντως εγω που πήγα με πρακτορείο την πρώτη φορά ξόδεψα πολλα γιατι πλήρωσα επιπλέον για το μονοκλινο και τα εισητηρια των μουσείων ειναι περίπου 60-80 ευρω ανάλογα με το προγράμμα!!αυτο που με έκανε να εχω αμφιβολίες ειναι που στα εισητηρια για τα διάφορα μουσεία και αξιοθέατα δεν αναγραφόταν η τιμη και ίσως τα πρακτορεία να χρεώνουν παραπάνω!!
Παντως τη δεύτερη φορα σίγουρα θα πάω χωρίς πρακτορείο!ειναι εύκολο να τα βρεις ολα!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom