Πολωνία Ταξίδι στη Βαρσοβία

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλησπερα σε ολους τους ταξιδιαριδες,θα ηθελα προτασεις για την Βαρσοβια που θα παμε για 4 ημερες
.Τι αξιοθεατα θα δουμε και αν αξιζει καποια ημερηςια εκδρομη απο εκει.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
επιγραμματικά να σου προτείνω το Warsaw Uprising Museum, το Royal Castle (το παλάτι) ήταν πολύ ωραίο) και αν και δεν κατάφερα να μπω μέσα το Μουσείο του Σοπέν πρέπει να αξίζει πολύ. Δεν με ενθουσίασε το Μουσείο της Κιουρί, ούτε το Παλάτι των επιστημών. Ναι μεν είναι ωραίο εξωτερικά και έχει απίστευτη θέα, αλλά δεν μπορείς να βγεις μια καλή φωτογραφία.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Πολυ ομορφη η Βαρσοβια,θα σου αρεσει πολυ.Αν περισσεψει χρονος-γιατι η πολη ανετα σε κραταει 4 μερες-μονοημερη εκδρομη μπορει να γινει στο Kazimierz Dolny,ενα απο τα πιο τουριστικα χωρια της χωρας.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
221
Δεν ξέρω τα ενδιαφέροντά σου αλλά θα πετάξω και την ιδέα του Copernicus Science Center . Εγώ πέρασα αρκετές ώρες εκεί μέσα . Σχετίζεται με την ιστορία των επιστημών αλλά έχει και διάφορες δραστηριότητες , παιχνίδια , τεστ που έχουν την πλάκα τους..
 

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ευχαριστω πιστευω να ειναι τα περισσοτερα απο αυτα στο κεντρο της πολης
 

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πολυ ομορφη η Βαρσοβια,θα σου αρεσει πολυ.Αν περισσεψει χρονος-γιατι η πολη ανετα σε κραταει 4 μερες-μονοημερη εκδρομη μπορει να γινει στο Kazimierz Dolny,ενα απο τα πιο τουριστικα χωρια της χωρας.
Καλη ιδεα και αυτο

Δεν ξέρω τα ενδιαφέροντά σου αλλά θα πετάξω και την ιδέα του Copernicus Science Center . Εγώ πέρασα αρκετές ώρες εκεί μέσα . Σχετίζεται με την ιστορία των επιστημών αλλά έχει και διάφορες δραστηριότητες , παιχνίδια , τεστ που έχουν την πλάκα τους..
Πολυ ενδιαφερον ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

TSAKIRAPOST

Member
Μηνύματα
58
Likes
21
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες
Με βοηθησαν πολυ οι πληροφοριες αυτες ,στην περιηγηση μας στην Βαρσοβια που περασαμε ωραια

Το μουσειο του Σοπεν πραγματι αξιζει ,το Παλατι των επιστημων προσφερει καλη θεα για φωτογραφιες της Βαρσοβιας ,αφου με εισιτηριο ανεβαινεις με το ασανσερ στο τριακοστο οροφο

Δεν ξέρω τα ενδιαφέροντά σου αλλά θα πετάξω και την ιδέα του Copernicus Science Center . Εγώ πέρασα αρκετές ώρες εκεί μέσα . Σχετίζεται με την ιστορία των επιστημών αλλά έχει και διάφορες δραστηριότητες , παιχνίδια , τεστ που έχουν την πλάκα τους..
Πραγματι το Corernicus center ειχε πολλα ενδιαφεροντα πραγματα να δεις και αφιερωσαμε 2 ωρες απλα και μονο γιατι εκλεινε αλλιως θελει περισσοτερο χρονο
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Έχουμε καμιά πρόταση για φαγητό, Πολωνική κουζίνα; Κεντρικά, γιατί ο καιρός δεν θα είναι ευνοικός τέτοια εποχή για πολλες μετακινήσεις...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Βasyliszek στην πλατεια της παλιας πολης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom