Αυστρία Ταξίδι στη Βιέννη και εκδρομές

Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα στους φίλους του forum!!
Eτοιμάζουμε για 16/3/23 ένα ταξιδάκι Αυστρία και ήθελα να ρωτήσω μια πληροφορία.
Αν επιλέξουμε μονοήμερη με αυτοκίνητο στο Σάλτσμπουργκ για μια βόλτα, βγαίνει την ίδια μέρα να πάμε και Hallstatt και επιστροφή για διαμονή στη Βιέννη(όπως πληροφορήθηκα η διαδρομή είναι περίπου 70 χλμ από το Σάλτσμπουργκ) αλλά δεν ξέρω πώς είναι η διαδρομή?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα στους φίλους του forum!!
Eτοιμάζουμε για 16/3/23 ένα ταξιδάκι Αυστρία και ήθελα να ρωτήσω μια πληροφορία.
Αν επιλέξουμε μονοήμερη με αυτοκίνητο στο Σάλτσμπουργκ για μια βόλτα, βγαίνει την ίδια μέρα να πάμε και Hallstatt και επιστροφή για διαμονή στη Βιέννη(όπως πληροφορήθηκα η διαδρομή είναι περίπου 70 χλμ από το Σάλτσμπουργκ) αλλά δεν ξέρω πώς είναι η διαδρομή?
Αν θέλετε να δείτε τους αυστριακούς δρόμους τότε μόνο βγαίνει, καθότι είναι κοντά στις 5 ώρες το Σαλτσμπουργκ-Χαλστατ-Βιέννη, συν οι 3 ώρες από Βιέννη προς Σαλτσμπουργκ. Το Σαλτσμπουργκ έχει αρκετά να δείτε μόνο του. Επίσης δεν έχει νόημα να πάρετε αυτοκίνητο καθότι τα τραινα και συχνά είναι και πιο βολικά, αν και πλέον είναι αρκετά αργά για να βρειτε τα φθηνά εισιτήρια.
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αν θέλετε να δείτε τους αυστριακούς δρόμους τότε μόνο βγαίνει, καθότι είναι κοντά στις 5 ώρες το Σαλτσμπουργκ-Χαλστατ-Βιέννη, συν οι 3 ώρες από Βιέννη προς Σαλτσμπουργκ. Το Σαλτσμπουργκ έχει αρκετά να δείτε μόνο του. Επίσης δεν έχει νόημα να πάρετε αυτοκίνητο καθότι τα τραινα και συχνά είναι και πιο βολικά, αν και πλέον είναι αρκετά αργά για να βρειτε τα φθηνά εισιτήρια.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.Θα τη λάβω υπόψη μου και μάλλον θα πάμε μόνο Σάλτσμπουργκ.
Αναφορικά με τη χρήση αυτοκινήτου νομίζω πως συμφέρει επειδή είμαστε 4 άτομα και θα μοιραστούμε τα έξοδα, ενώ με τα τρένα η τιμές ήταν υψηλές ακόμη και τον Ιανουάριο που ενδιαφερθήκαμε να κάνουμε το ταξίδι.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Εχει κλεισει κανεις προσφατα με obb?θελω να κλεισω εισιτηριο και για κρατηση θεσης θελει ενα 3ε...αναρωτιεμαι αν κλεισω yolo θα μου δωσει οτι θεση να ναι ή θα κατσω ορθια φαση?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχει κλεισει κανεις προσφατα με obb?θελω να κλεισω εισιτηριο και για κρατηση θεσης θελει ενα 3ε...αναρωτιεμαι αν κλεισω yolo θα μου δωσει οτι θεση να ναι ή θα κατσω ορθια φαση?
Έκλεισα εγώ.. δεν είδα να ζητα έξτρα για κράτηση θέσης
Μήπως έχει να κάνει ανάλογα το δρομολόγιο ;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Έκλεισα εγώ.. δεν είδα να ζητα έξτρα για κράτηση θέσης
Μήπως έχει να κάνει ανάλογα το δρομολόγιο ;
Το εχει ως προσθετη επιλογη και διαλεγεις την θεση που θες...οταν κλεισατε το εισιτηριο ειχε θεση τοτε σωστα?railjet ειναι ο τυπος του τρενου αν κ δε νομιζω να χει σχεση
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το εχει ως προσθετη επιλογη και διαλεγεις την θεση που θες...οταν κλεισατε το εισιτηριο ειχε θεση τοτε σωστα?railjet ειναι ο τυπος του τρενου αν κ δε νομιζω να χει σχεση
Τώρα που το λες δε βλέπω να γράφει Κάτι για θέση το εισιτήριο
Λες να τη βγάλουμε στο όρθιο;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τώρα που το λες δε βλέπω να γράφει Κάτι για θέση το εισιτήριο
Λες να τη βγάλουμε στο όρθιο;
Θα βρείτε να κάτσετε απλά θα πρέπει να κάτσετε σε θέση που δεν είναι κλεισμένη (υπάρχει ένδειξη πάνω από κάθε κάθισμα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.403
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom