ΗΠΑ Ταξίδι στη Νέα Υόρκη

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
1.θελω να δω αγωνα ΝΒΑ τους ΝΥ Knicks 19/3,μπηκα στο ticketmaster να παρω εισητηρια(με πιστωτικη φιλου μου) αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω το εξης:
2.τα εισητηρια τα στελνουν Ελλαδα η κανεις κρατηση και τα παιρνεις απο κει?
1.Κατ΄αρχήν το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Dallas και όχι New York.Θα ''πεταχτείς'' μέχρι το Dallas?Μόλις 2.500 χλμ. μακρυά.
2.Ελλάδα δεν τα στέλνουν,τα παίρνεις μόνο από κει με την επίδειξη της κάρτας που πραγματοποιήθηκε η αγορά και το διαβατήριο σου ή άλλο επίσημο έγγραφο που να αποδεικνύεται η ταυτότητά σου.Πρέπει να είσαι ο κάτοχος της κάρτας οπότε βγάλε μια καρτούλα,τα πάντα μ' αυτές γίνονται πλέον.Απλοποίησε τη ζωή σου,κάνε και ένα e-banking.;)
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Ευχαριστω Giorsosk και Amsterdam,το παιχδιδι ομως ειναι ΝΥ(Madison Sq Garden)τοσο λαθος να εκανα?Πειτε μου ομως,η προπληρωμενη Κυπρου κανει τη δουλεια της?Yeah man!
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ευχαριστω Giorsosk και Amsterdam,το παιχδιδι ομως ειναι ΝΥ(Madison Sq Garden)τοσο λαθος να εκανα?Πειτε μου ομως,η προπληρωμενη Κυπρου κανει τη δουλεια της?Yeah man!
Χθες που το κοίταξα μου έβγαζε Dallas,σήμερα μου βγάζει New York και με αντίπαλο τους 76ers.Τι να πω :roll:.....
Σαν τι πρόβλημα να έχεις με την προπληρωμένη??Μια χαρά είναι,προχώρα στην αγορά τυχεράκια.
Αχ,εμείς πότε θα πάμε οεο....
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Καλησπέρα!
Γύρισα από τη Νέα Υόρκη πριν από μία βδομάδα. Ήταν τέλεια!! μας άρεσε πάρα πολύ, και ήμασταν και πολύ τυχεροί γιατί αν και Ιανουάριος μας έκανε όλες τις μέρες ήλιο!
σχετικά με το κινητό. Εμείς αγοράσαμε εκεί από ένα κατάστημα AT&T ένα νούμερο. Δώσαμε 25 USD για το νούμερο και 15 USD για να το χρησιμοποιήσουμε για μια βδομάδα. Αλλά άμα θέλεις βάζεις και πιο πολύ, αναλόγως πώς θα το χρησιμοποιείς. Δεν αξίζει να χρησιμοποιήσεις το ελληνικό κινητό. Επίσης πολύ χρήσιμο ήταν το Skype, τους γονείς από εκεί τους παίρναμε τήλέφωνο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα!
Γύρισα από τη Νέα Υόρκη πριν από μία βδομάδα. Ήταν τέλεια!! μας άρεσε πάρα πολύ, και ήμασταν και πολύ τυχεροί γιατί αν και Ιανουάριος μας έκανε όλες τις μέρες ήλιο!
σχετικά με το κινητό. Εμείς αγοράσαμε εκεί από ένα κατάστημα AT&T ένα νούμερο. Δώσαμε 25 USD για το νούμερο και 15 USD για να το χρησιμοποιήσουμε για μια βδομάδα. Αλλά άμα θέλεις βάζεις και πιο πολύ, αναλόγως πώς θα το χρησιμοποιείς. Δεν αξίζει να χρησιμοποιήσεις το ελληνικό κινητό. Επίσης πολύ χρήσιμο ήταν το Skype, τους γονείς από εκεί τους παίρναμε τήλέφωνο.
Έχεις ένα λόγο πιο βασικό από τη χρέωση για να μη χρησιμοποιείς το Ελληνικό κινητό: Τη διαφορά ώρας. Δε θες να παίρνει ο κάθε γνωστός που δεν ξέρει που βρίσκεσαι και να σε ξυπνάει μεσα στη μαύρη νύκτα...
 

tasosk11

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ευχαριστω Giorsosk και Amsterdam,το παιχδιδι ομως ειναι ΝΥ(Madison Sq Garden)τοσο λαθος να εκανα?Πειτε μου ομως,η προπληρωμενη Κυπρου κανει τη δουλεια της?Yeah man!


επειδη και εγω προκειτε να παω new york θελω να σε ρωτισω
1)αν εκλεισες εισιτιρια τελικα και πως..
2)χρειαστηκε τελικα να βγαλεις πιστοτικη??
γιατι και εγω προπληρωμενη εχω..
3)αν ξερεις απο που θα τα παρεις??εξω απο το γηπεδο??

σε ευχαριστω πολυ
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
επειδη και εγω προκειτε να παω new york θελω να σε ρωτισω
1)αν εκλεισες εισιτιρια τελικα και πως..
2)χρειαστηκε τελικα να βγαλεις πιστοτικη??
γιατι και εγω προπληρωμενη εχω..
3)αν ξερεις απο που θα τα παρεις??εξω απο το γηπεδο??

σε ευχαριστω πολυ
Εκλεισα εισητηρια απ το site seatsonline.com με πιστωτικη φιλου και απ οτι ειπαν τη Δευτερα θα τα εχω,ειδωμεν.Απ οτι εμαθα η προπληρωμενη ειναι οκ.
 

tasosk11

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Εκλεισα εισητηρια απ το site seatsonline.com με πιστωτικη φιλου και απ οτι ειπαν τη Δευτερα θα τα εχω,ειδωμεν.Απ οτι εμαθα η προπληρωμενη ειναι οκ.

οοο στα στελνουν και σπιτι αυτα ειναι..
οκ ευχαριστω για τισ πληροφοριες!!
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Γεια σας παιδιά και από μένα!Επιτέλους! Έκλεισα και εγώ τα εισιτήρια μας για Αμερική!!Μένει βέβαια η βίζα, αλλά ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα. Είναι πολύ χρήσιμα όλα αυτά που λέτε εδώ, οπότε είπα να συνεχίσω εδώ με τις απορίες. Καταρχήν θα επισκεφθώ την Αμερική στις 9 Απριλίου όπου φτάνουμε Νέα Υόρκη και μετά από κάποιες ώρες θα πετάξουμε για Λος Άντζελες.Θα νοικιάσουμε ελπίζουμε αυτοκίνητο εκεί(ζοριζόμαστε λίγο προς το παρόν επειδή δεν έχουμε πιστωτική, είμαστε κάτω των 25 και θέλουμε και να το επιστρέψουμε σε διαφορετική τοποθεσία!!!-αυτά τα λίγα!) μία μέρα Λ.Α. οδικώς Λας Βέγκας, 2 μέρες εκεί, και μετά πίσω Νέα Υόρκη για 7 νύχτες. Ααα επίσης να πω ότι θα είμαστε 3 κοπέλες. Πειτε καμία ιδέα για Νέα Υόρκη. Λέμε για αγώνα των Knicks, κάποιο μιούσικαλ(μάλλον το φάντασμα) και σκεφτόμουν και για αγώνα των Yankees. Όποια πληροφορία καλοδεχούμενη!!! Και γενικά ότι σας έρθει!!! Αντε ανυπομονώωωω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom